AXIS - zkušenosti

Bicí soupravy, činely, hardware, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
JirkaF
Příspěvky: 28
Registrován: 26.09.2010 10:27

AXIS - zkušenosti

Příspěvek od JirkaF » 7.07.2014 15:42

ahoj. Chceme nahradit cobry (iron i speed) něčím rychlejším a tak bych se rád zeptal na vaše zkušenosti.

Criser
Příspěvky: 45
Registrován: 13.03.2013 12:45

Re: AXIS - zkušenosti

Příspěvek od Criser » 7.07.2014 19:27

Já momentálně hraju na AL2-CB a moje pocity jsou tyhle : Hraje se na ni úplně jinak než na ty ostatní pedály (cobry,eliminatory,dw...). Ta Axis má určitě rysy k tomu aby hrála rychlejš než ty ostatní, ale počítej s tím, že se budeš muset nějakou dobu učit jak vlastně funguje. Zatímco u normálních shortboardů dělá ten pedál přesně to co noha u té Axis to funguje tak, že ji "rozběhneš" a nohama už jen koriguješ rychlost a to aby hrála přesně. Dá se takhle lehce zahrát vysoká rychlost, ale zase je to trošku naprd když chceš hrát technicky. Pokud seš zvyklej hrát dvojúdery nohou tak bude trvat než vychytáš jak to hrát na longboard...Oproti těm cobrám ber v potaz že to je i jinej převod (retěz-pevnej převod)...Asi se nehodí do všech stylů, ale třeba pro metal je to jedna z nejlepších šlapek (spoustu známých, kteří to zkoušeli poprvé si troufli hned říct že to jsou nejlepší pedály na ktery kdy hrály)....Toto jsou ale jen moje zkušenosti, možná že ti někdo řekne úplně něco jinýho.

Uživatelský avatar
JirkaF
Příspěvky: 28
Registrován: 26.09.2010 10:27

Re: AXIS - zkušenosti

Příspěvek od JirkaF » 7.07.2014 20:37

Díky za cenné info. Hledáme rychlejší šlapku protože Cobry už nestíhaj. Počítám s tím že bude trvat než si člověk zvykne. Na webu výrobce je nová Axis 21. Ta má být údajně velmi rychlá a zároveň se na ni dá dobře zahrát i technicky. To zatím ale nikdo asi ještě u nás nezkoušel.

Uživatelský avatar
miross
Příspěvky: 7
Registrován: 27.10.2013 16:19
Bydliště: Znojmo

Re: AXIS - zkušenosti

Příspěvek od miross » 12.01.2017 17:42

Odpovídám s křížkem po funusu... ale třeba to někomu pomůže.

Neexistuje "rychlejší" pedál, je to jen a pouze hezká výmluva jak omluvit limit nohou/šlach.

Axis - nikdy nekončící průpovídka
Criser píše:...ale zase je to trošku naprd když chceš hrát technicky
Axis pedál byl vymyšlen právě pro technickou hru. Jedním z mála co dokazuje co se dá s tímto pedálem zahrát je třeba Gavin Harrison

Iron Cobra
Osobně zahraju stejně technicky/rychlostně na Cobru tak i na Axisku - vždy záleží na nastavení. Axis má ale jiný feel a rozhodně vám nedá nic zadarmo, každá nepřesnost, která se na pedálech typu páska/řetěz při hraní na živo malinko skryje, potom u Axis v kombinaci s triggerem o to více vynikne a ne každý si zvykne.

A tohle video názorně ukazuje, že není limitující pedál:

Odpovědět

Zpět na „Bicí nástroje“