Bayger Effects (kytarové efekty)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
tadeasp
Příspěvky: 493
Registrován: 12.01.2010 19:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Bayger Effects (kytarové efekty)

Příspěvek od tadeasp » 25.09.2010 1:27

Bayger effects
Upozornění, v recenzi budou přibývat postupem času další recenze na další efekty od této firmy

Bayger chorus
Obrázek

Pořízeno: Testováno v prodejně Bayger Ostrava, cena nového 3800 Kč

Testováno na: Fender super sonic 60W 2+ 2x"12 reprobox, R.G.D Stratocaster (BIllLawrence u kobyly)

Základní vlastosti:
-Digitální chorus vhodný pro kytaru i baskytaru
-ovládání 1x Rate potenciometr (volume),1x Depth potenciometr (člověk určuje attack chorusu),1x range potenciometr, IN/OUT výstup, nožní spínač,napájení buď přes 9V adaptér a nebo 9V baterrie. True Bypass efekt.


Zpracování: Efekt je v kovové žluté šasi.Na povrchu máme tři otočné potenciometry a jeden nožní přepínač.Zpracování potenciometru je zvládnuto na jedničku, velice jednoduché ovládání chorusu.Přepínač pro zapnutí a vypnutí efektu je taky dobře umístěn pracuje se s ním velice dobře při vypínání a zapínání efektu nohouZástrčka pro přívodový kabel je umístěna pod IN vstupem což člověka nijak neomezuje při hraní.

Zvuk U všech poloh byl potenciometr Rate na 9 hodinách, při sebevětším otáčením to nemělo žádný vliv na zkreslení zvuku , je to opravdu jen volume poťák.
Nejdříve jsem začínal s polohou Depth,Range na 9 hodinách- Zvuk je jasný jsou zřetelně výšky i basy nic se jakoby neslévá dosebe.Zkreslení je opravdu malé při této poloze.
Depht, Range 12 hodin: Zvuk je opět jasný,trochu mi přišlo, že je v něm až moc středů a už trošku výraznější výšky, ale při hraní akordů byl ten zvuk nakonec hodně vyvážený a měl přijemnou barvu.U této polohy už je zvuk docela dost zkreslen ,ale vůbec mu to neubírá na zajímavosti.
Depth,Range 3 hodinyDíky potenciometru depht, už je zvuk hodně výrazný v této poloze, při větším hrábnutí do strun už na vás vylítne na můj vkus už hodně chorusově zkreslený zvuk,ale určitě ne špatný.I při takto velkém zkreslení zvuku jdou poznat krásně výšky,basy,středy.A hlavně pořád zůstavá ta pěkná barva zvuku.
Depht, Range max:Zvuk už mi přišel takový trochu méně konkrétní, zůstala barvy,ale výšky a středy moc převažovaly na basama.Což mi přišlo dost vhodné pro menší sola.Zvuk byl už hodně zkreslený, sám osobně bych už pro takovýto zvuk neměl využití.Když jsem se pokusil nechat range na max a depth jsem stáhl na 12 hodin tak zvuk ztratil svoji agresivnost a už mi vyhovoval.


Shrnutí:
Klady:
+kvalitní zpracování
+opravdu True bypass, když člověk efekt vypl nic nedoznívalo.
+neořezává basy,středy ani výšky
+cena
Zápory
-depth potenciometr, člověk si s ním musí více pohrát než najde optimální polohu


Kdyby mi Bayger chorus ukradli, koupil bych si ho znovu?: Kdybych ho měl koupený tak bych si ho určitě koupil znovu kdyby mi ho ukradli, za ty peníze je to výborný chorus

-
*EDIT* ZMĚNĚNA CENA!!!
Ibanez S270
Telecaster Adonis
Roland Cube 15x
Kustom Dart 10

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“