Behringer - DeepMind 12 - hraje a nehraje

Klavíry, keyboardy, digitální piana, syntezátory, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
kedarda
Příspěvky: 2
Registrován: 12.01.2014 21:08

Behringer - DeepMind 12 - hraje a nehraje

Příspěvek od kedarda » 2.11.2021 13:49

Po projití obsáhlého návodu jsem nenašel způsob, jak změnit syntezátorovo neslušné vychování :D
V pravidelných intervalech přestane libovolná klávesa hrát - při opakovaném stisku mezi pátým až dvanáctým stiskem se zvuk ztišuje, až po 11. a 12. stisku nehraje vůbec - Poté od prvního dalšího zase hraje normálně.
Bohužel jsem syntezátor pořídil od Thomanna, který na dotaz nereaguje. Nezbývá mi, než lovit někoho, kdo tento stroj osobně užívá.
Prosím ...

Detailnější popis potíže:
Každý stisk je zobrazen určitým počtem hlasů. Ty presety, u nichž se zobrazení nepohybuje od 1 do 12 či naopak, ale zobrazuje se stále na jednom místě (mono?), ty hrají normálně, očekávatelně. U těch, které putují po červených ledkách, zvuk vynechává vždy na stejném místě, čili nemám dojem, že jde o chybu. Nejspíš to lze někde nastavit. Ledky jsou nadepsány VOICES, ale v nastavení Voice nenaleznu první, třetí či sedmé z dvanácti hlasů. Počet ledek odpovídá počtu právě přehrávaných hlasů. Když jsou třeba jen dva, neblikají jen podle stisku kláves, ale posunují se jakoby zobrazovaly současně i sequencer, přestože není zapnutý. Pod tlačítkem Poly Mode najdu množství různých možností ovlivnit hlas Voice, ale vždy jen ten jeden. Jejich umístění do řady po dvanácti jsem nenašel.
Takže když se mi zvuk líbí, mohu ho zahrát jen pětkrát až šestkrát, pak musím naprázdno odmačkat do dvanácti a pak teprve mohu hrát dál.
Návod k tomu mlčí :?

Odpovědět

Zpět na „Klávesové nástroje a syntezátory“