Birds of Tokyo - Universes (2008)

Místo pro recenze CD, DVD ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nero
Rádce
Příspěvky: 29517
Registrován: 15.07.2007 13:21
last.fm: http://www.last.fm/user/Nero1
Bydliště: Brno

Birds of Tokyo - Universes (2008)

Příspěvek od Nero » 9.01.2011 20:49

Diskuze k této recenzi - recenze-alb-f62/birds-of-tokyo-universe ... ml#p395359


_________________

Interpret: Birds of Tokyo
Název alba: Universes
Obrázek
Rok: 2008
Label: bez labelu / distribuce MGM

Tracklist:
1. Uno – 0:53
2. Broken Bones – 3:46
3. Wild Eyed Boy – 2:59
4. Silhouettic – 3:24
5. Head in My Hands – 4:12
6. White Witch – 3:18
7. An Ode to Death – 2:56
8. Armour for Liars – 4:14
9. The Bakers Son – 6:19
10. Train Wrecks – 4:59
11. Medicine – 3:25

Line-up:
Ian Kenny – vokály
Adam Spark – kytara
Anthonny Jackson – baskytara
Adam Weston – bicí

Birds of Tokyo
Birds of Tokyo je, nehledě na název, rocková kapela z australkého Perthu, která vznikla roku 2004 a ve své domovině podle umístění v žebříčcích patří mezi jedny z nejznámnějších kapel. Zajímavostí je, že frontman Ian Kenny zpívá i v neméně úspěšné australské kapele Karnivool. Doposud vydali tři desky, jejich debutem byla deska Day One (2007), které následovaly právě Universes (2008) a poměrně čerstvé eponymní album Birds of Tokyo (2010).

Universes
Hned skladba Broken Bones to docela rozjíždí, takže jí předchází krátké intro pro posluchačovu aklimatizaci. Broken Bones má značný hitový potenciál, a možná i proto byla zpracována do videoklipu společně s čtvrtým trackem, tedy Silhouettic, který s Broken Bones sdílí energické kytary, naléhavý zpěv, příjemně šlapající bicí a basu a skvělou atmosféru. Zejména Silhouettic je pro mě opravdu “pecka”. Mezi tyto dvě skladby je na albu ještě vklíněn Wild Eyed Boy – neméně “hravý” a posluchačsky vděčný track.

Pokud se vám předchozí skladby nevryjí do hlavy, tak vězte, že Head in My Hands se o to spolehlivě podaří. I těm, co nesledují texty, doporučuji se do něj tentokráte zaposlouchat :wink: Do druhé půlky se Universes přehoupnou během White Witch, která až rock`n`rollovou energičnost spojuje s moderním zvukem.

Zpočátku mě druhá půlka Universes tolik nebavila, pravděpodobně kvůli tomu, že první část je plná podle mě velmi podařených skladeb a má trochu jiné vyznění. Časem jsem se ale vposlouchal i do tracků od sedmičky dále – do tak trochu “pochodové” An Ode to Death, lehce pesimistické Armour for Liars (která je pro mě hudebně i textově nejlepší skladbou z druhé půlky Universes) či klidné, ale velmi působivé Train Wrecks. The Bakers Son pro mě ale pořád zůstává skladbou poněkud zbytečně dlouhou a závěrečné Medicine sice není vůbec špatné, ale tak nějak mi mezi ostatní skladby Universes nesedí.

Co na to říct…
Universes je prostě album plné neuvěřitelně energické a velmi zábavné muziky, která pro mě patří mezi to nejlepší, co se v první dekádě 21. století v rockové hudbě objevilo (a co jsem měl možnost slyšet). Nemůžu jinak než doporučit!

Ukázky




Head in My Hands na YT bohužel není – ale nemůžu vás o ni ochudit…

"Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda."

PetrPeter 1975 - 2008

Odpovědět

Zpět na „Recenze alb“