Bubeník pouští samply?

Bicí soupravy, činely, hardware, ...
Odpovědět
Greg Johnson
Příspěvky: 16
Registrován: 14.10.2012 14:39

Bubeník pouští samply?

Příspěvek od Greg Johnson » 20.04.2015 23:06

Ahoj! Mám takový dotaz, který se tak trochu týká bicích. Totiž, zajímá mě, jaké existují nějaké zaručené způsoby, jak může bubeník pouštět do repráků pro zbytek kapely samply a přesně do nich hrát? Sám nejsem bubeník, zjišťuju to pro kamaráda; ale vždycky jsem měl za to, že si bubeník pustí do sluchátek metronom, podle kterého se řídí jednak on a jednak ty samply. Jak to ale zařídit, aby všechno bylo v dokonalé synchronizaci? Není na to nějaké užitečné udělátko nebo program, který dokáže rozložit zvuk na dva výstupy a každý poslat jinam? Prostě aby jak metronom, tak i samply začaly hrát ve stejnou dobu a nebyl v tom pak bordel. Předem díky za odpovědi. :)

Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3584
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Re: Bubeník pouští samply?

Příspěvek od Moleek » 21.04.2015 16:31

Buď může mít stereostopu a krabičku, pomocí které jeden kanál půjde zvukaři a mix obou k němu do sluchátek a nebo vícestopou zvukovku, v DAW si udělá víc stop podle potřeby a naroutuje si samply, click a klidně i nějaký tahák dle libosti do těch výstupů zvukovky.
Co se druhého případu týče, tak například 4 výstupy mu umožní mít i stereo samply .
:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

Petr H.
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 16.05.2017 13:20

Re: Bubeník pouští samply?

Příspěvek od Petr H. » 16.05.2017 13:35

Moje postřehy a zkušenosti.
- V Audacity vytvořím dvě stopy, jednu s metronomem, druhou s chorálama (samplama). Metronom pustím do levýho výstupu, samply do pravýho - balanc L / P.
- Uložím jako WAV
- Pustím v mobilu, např. pomocí AIMP aplikace, kde si nastavím, že po každé písničce se přehrávání zastaví (aby nedošlo k předčasnýmu puštění další písničky, než bude kapela připravena
- Z mobilu mám rozdvojení pomocí KLOTZ AYS-3, levý kanál mám puštěn do sluchátek, pravý kanál do mixpultu a z něj ven do repro

výhody a nevýhody
- výhoda je, že je to stoprocentně synchronizováno
- nevýhody jsou dvě, první je že se nedá jednoduše na mobilu změnit hlasitost sluchátek, musí se doladit na mixpultu, druhá a ta mě trápí nejvíc, tak jakmile je výstupní impedance menší než 50 KOhmů, tak jsou slyšet přeslechy, tj. klik prolízá do samplů. A to je průser, není nic horšího, než když posluchači na koncertě slyší v tišších pasážích metronom z hlavních repro :oops: .
Jediná pomoc pak je, mezi sluchátka a výstup z toho Klotze strčit předzesilovač s velkou svtupní impedancí. Alesis sluchátka mají cca do 100 Ohmů, je to špatné. Oproti tomu třeba špunty mívají třeba i 2 KOhmy, ten metronom je pak mnohem míň slyšet. Zkoušel sem to celé prohnat přes mixpult (impedance 10K) a bylo to podstatně lepší, no pořád to není ono, jak když se sluchátka odpojí úplně - to přeslech zmizí.

Uživatelský avatar
Pedro12
Příspěvky: 94
Registrován: 11.05.2012 20:18
Bandzone: http://bandzone.cz/gravestones
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník pouští samply?

Příspěvek od Pedro12 » 14.06.2017 8:18

Já to řeším tak, že na koncerty tahám laptop s malou zvukovkou M-Audio Fast Track. V Cubase si předem naklikám metronom přes nějakej synťák a pak si na něj naskládám samply. Potom si vyexportuju dvě wavky (jednu s oběma stopama, jednu se zamutovanym metronomem).

Takhle to udělám se všemi písněmi kde to potřebuju. Pak si vytvořim hromadnej projekt a tam si vždycky dám ty dvě stopy přímo nad sebe do dvou různých kanálů, který mají rozdělené výstupy, tzn. stopu bez metronomu pouštím klasickým sluchátkovým výstupem z pc a do ucha přes sluchátkový výstup zvukovky si pustim stopu s metronomem. Pak už jen naskládat písně za sebe a hrát.

Jasná nevýhoda je, že se toho musí víc tahat a musí bejt na co ten noťas s kartou položit. Výhodou je naopak to, že přeslechy člověk prakticky nemusí řešit a hlasitost se dá zvlášť nastavit hned u bubeníka buď v pc, nebo při hrani na poťáku zvukovky (což často přijde vhod). V pohootovostních případech se pak dá nějaká stopa upravit když si někdo na poslední chvíli vzpomene že nějakej sampl je třeba uhnutej o čtvrtinku.
You only get better by playing. – Buddy Rich

Odpovědět

Zpět na „Bicí nástroje“