Cort Earth 70 NS (akustická kytara)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Horča
Příspěvky: 71
Registrován: 13.06.2011 19:33
Bydliště: Pardubice

Cort Earth 70 NS (akustická kytara)

Příspěvek od Horča » 15.01.2012 16:41

Model: Cort Earth 70 NS (Natural Satin)
Foto:
PICT0006.JPG
Pořízeno: v květnu roku 2011, v Hudebním centru v Hradci Králové
Cena: 3.600kč
Testováno na: -------

Základní info:
Akustická kytara typu Dreadnought, série Earth, přední deska je z masivního smrku, zadní deska a luby jsou z mahagonu. Krk je též mahagonový. Kobylka a hmatník jsou zhotoveny z palisandru. Menzura je vyměřena na 643mm, šířka nultého pražce klasických 43mm.


Zpracování:
Řekl bych na low-end kytaru velmi dobré. Ladění drží, pražce jsou dobře začištěné i zasazené. Vše funguje tak jak by mělo. Mechaniky Die - Cast dobře ladí, není tomu co vytknout. Krk je matný, skvěle sedne do ruky (tedy alespoň mě).


Zvuk:
Má příjemný teplý tón, velmi výrazné jsou zde basy, jasné výšky. V porovnání s kytarami stejné cenové relace ( Yamaha F370 NT a Ibanez V72E) měla E70 jednoznačně navrch. Hraje se na ni pohodlně i od dvanáctého pražce a výš. Žádné výrazné vlky nemá a asi od 14pražce kytara mírně ztrácí dozvuk.


Spolehlivost:
Kytaru mám půl roku, už stihla hrát u táboráků, i v mírné zimě (kolem 5 stupňů nad nulou) a nikde se nic nekroutí, ladí, hraje, prostě žádné vady se neprojevují.


Shrnutí:
Cort Earth 70 je nadstandardní nástroj v poměru cena/kvalita. Nemám jí v podstatě co vytknout, na hraní trsátkem i prsty je vhodná, jen mi trochu vadí malá rozteč strun při hraní prsty (ale to bude můj osobní pocit). Jinak jsem s ní naprosto spokojen.


Kdyby mi nástroj ukradli, koupil bych si ho znovu?
Nejspíše ne. Ne že bych s ní nebyl spokojen, ale pravděpodobně bych už koukal na kytaru vyšší cenové relace. Ovšem kdybych potřeboval kytaru k táborákům do hospod či na takovéto "domácí žvýkání" :mrgreen: Cort Earth 70 by pro mě byl jasnou volbou.


Zvuková ukázka:

Vlastní nemám, něco z YT:El. akustická verzePoznámka: Recenzi berte s faktem, že ji dělal méně pokročilý. Jakékoli připomínky směrujte do případné diskuze, či přímo do SZ.
Naposledy upravil(a) Jester dne 15.01.2012 19:41, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Typ kytary se píše dreadnaught, ne dreadnout. Do tagů YT se nedává celá adresa, ale jenom alfanumerický kód videa.

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“