Danelectro FAB Chorus (efekt)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
dfleischer
Příspěvky: 397
Registrován: 23.11.2008 9:46

Danelectro FAB Chorus (efekt)

Příspěvek od dfleischer » 30.12.2009 18:45

Název:
Danelectro FAB Slap Chorus D-5
Foto:
Obrázek
Pořízeno:
Prosinec 2009,nové,cena 399,-
Testováno na:
tom co mam v podpisu (superstrat osazen snímači Epiphone HOTHB),Gibson Les Paul Studio,Peavey Bandit 112
Základní charakteristika:
jde o klasický chorus, tedy efekt, který Váš zvuk obohatí o přimixované zpožděné a výškově modulované kopie původního zvuku.Parametry modulace signálu nastavíte pomocí tří potenciometrů, a to Mix, jenž nastavuje jak výrazně se chorus ve Vašem zvuku projeví, a ovladači Speed a Depth, které nastavují rychlost a hloubku modulace.
Zpracování:
kastle z překvapivě tvrdého plastu,"podvozek" z kovu který je zespoda pogumován
Pohodlnost:
tento efekt je řešen jinak než ostatní-spínač je jakési tlačítko,a potenciometry vyčuhují z přední strany.Neřikám že je to nepohodlné ale budu si na to muset ještě zvyknout :| .Dioda efektu mě zaskočila: po sepnutí svítí modře a tak silně,že mi osvětluje celí pedalboard :)
Zvuk:
Přesně to co od efektu chorus čekáte,dá se na něm nastavit poměrně dost rozdílných tipů chorusu,což sem od efektu za takový peníze rozhodně nečekal :) Ve srovnání z chorusem od Behringeru si myslím nijak nezaostává. Depth (hloubka) chorusu je velmi rozsáhlá,a rychlost také. Mix (level přimíchání chorusu do signálu) mám vždy naplno,zdá se mi totiž že když je na 12ti hodinách tak je výsledný zvuk nevýrazný.To bych řek že je jediné minus na tomhle efektu.
Spolehlivost:
Jak sem řekl,jediné minus tohoto efektu je krátký rozsah MIXu.Ještě musím dodat že efekt napájím adaptérem,při napájení z baterky se mi zdál poněkud nevýrazný.
Shrnutí:
Do téhle krabky jsem šel,protože se mi nashromáždilo v peněžence pár stovek navíc a tak jsem si řek,že lepší než to prochlastat bude lepší investovat do nového vybavení:).Čekal jsem umělej klump s hrozným zvukem ale jsem rád že jsem se zmýlil.Je to plnohodnotný efekt který splní to co se od chorusu čeká
Kdyby mi efekt ukradli, koupil bych si ho znovu?
Na své věci si dávam pozor :D ...ale kdybych o něj přišel,myslím že bych si ho nejspíš koupil znovu.

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“