Digitech Hardwire HT-2

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
KIWI
Příspěvky: 4402
Registrován: 3.01.2007 16:16
Kontaktovat uživatele:

Digitech Hardwire HT-2

Příspěvek od KIWI » 26.02.2015 12:17

Obrázek
Obrázek


Fakta a popis
Jedná se pedálovou ladičku, zařazenou možná mezi kytarové, ale jak to u většiny bývá, s baskytarou nemá žádný problém. Někdo se možná zarazí, proč jsem šel do téhle a ne do osvědčeného Korg Pitchblack nebo Boss TU-2(3). Moje požadavky byly dost specifické. Chtěl jsem ladičku, která by se nezapínala klasickým přepínačem, aby se totiž při zapnutí neozvalo velké lupnutí, protože ladičku často používám v tichém prostředí, kde by toto prostě rušilo a bylo slyšet. Další požadavkem bylo true-bypass (to spíše jen z důvodu úchylky v hlavě).
Pokud to někoho zajímá, na spodní straně se skví nápis Made in China.
V krabici od ladičky najdeme velcro, přesně na velikost spodku ladičky a dále také pěkný ve tmě svítící kus papíru, který můžeme připevnit na sešlapávací plochu (ovšemže tak, abychom si nezakryli nápis Hardwire…) a pěkně na ladičku vidíme ve tmě.
Krabice je o něco větší než Boss, celokovová. Na jedné straně vstup, na druhé dva výstupy – Mute a Thru. Pokud půjde kabel ven výstupem Mute, při zapnutí ladičky se zvuk přeruší. U výstupu Thru signál stále prochází.
V levé části horní strany najdeme vstup na adaptér (klasický 9V/centr negativ, ladička odebírá cca 40mA). Ladička nemá možnost napájení dalších pedálů. Prostor pro baterii se nachází stejně jako např. u TU-2 či TU-3 pod spínacím pedálem. Neotvírá se ale vymotáním šroubu jako u Bosse, ale zmačknutím tlačítka na jedné straně pedálu (je jedno na které, pokud jste levák, můžete nalevo), např. pomocí kabelu (viz přiložené video). Po odklopení se toto „víko“ zcela oddělá, není připevněno.
Indikační dioda zapnutí je modrá.
Hlavní „obrazovku“ tvoří 11 LED diod, dvě tlačítka a displej, který ukazuje tón. Půltón (resp. křížek) se zobrazuje pomocí tečky v dolním rohu displeje (G. = Gis).
Ladička má přesnost +- 1 cent.

Použití a ovládání
Pro grafické znázornění ladění máme možnost zvolit dva módy (volíme pomocí tlačítka Mode). Prvním z nich je mód Normal, tzn. klasické ledky nad a pod laděným tónem nám ukazují jak moc jsme mimo. Barvy jsou tři – jediná prostřední LEDka je modrá, tzn. jsme naladěni. Jedna dioda na každé straně je oranžovo-žlutá (skoro naladěno), ostatní už jsou červené (máš to rozladěný!).
Druhý je mód Strobe, kdy nám LED kolují dokola a zpomalují se podle toho, jak moc jsme blízko naladění. Točí se VE SMĚRU, jestli jsme NAD TÓNEM NEBO POD TÓNEM, nikoliv ve směru, kam máme ladit. Tzn. když se diody točí doleva, dolů, jsme pod tónem a musíme ladit nahoru. Zní to asi logicky, ale napřed mě to dost mátlo. Když se vám točí zběsile barevný diody jedním směrem, je to jako by na vás křičely „pojď za mnou, toč mým směrem“, ale je to naopak. Ukázal jsem to i manželce, abych měl nezávislé hodnocení a také říkala, že ji to přijde přirozené obráceně. Nevím, nicméně je to jeden z důvodů, proč dávám přednost módu Normal.
Druhým tlačítkem (Tuning) můžeme zvolit frekvenci komorního A v rozmezí 437-443 Hz a také si zvolit podladění o tón nebo i celý tón. Tzn. zvolíte si podladění o půltón a ladíte Dis, i když to ukazuje E. Hodí se to, pokud jste konstantně podladění o půl tón, klidně celý nástroj, tak ladíte normálně a nemusíte přemýšlet, co tam máte naladit a hlídat si tečky na displeji.
Displej ladičky je podle mě dostatečně veliký a dobře čitelný. Ladění pomocí LEDek je dostatečně výrazné a jasné. Rychlost je pro mě v pořádku, ale závody jednotlivých ladiček jsem nepořádal, takže je možné, že klidně najdete rychlejší kousek. Přesnost je naprosto v pořádku, někdy až moc (bude vám tam problikávat ta oranžová diodka dokud to ještě malilinkato nepřitáhnete ten kolík).

Závěr
Důvody, proč jsem si vybral tuto ladičku a ne jiné, třeba osvědčenější kusy jsem uvedl. Pokud jde o spolehlivost a kvalitu, určitě mohu doporučit. Někoho může odradit velikost a s tím spojená, díky celokovovému tělu, maličko větší váha.
Někteří poukazovali na to, že podobnou cenu (já teda kupoval ladičku na bazaru) mohu být novější HT-6, která může ladit až 6 strun naráz. Tu bych nevyužil a hlavně mě neoslovila designově.

Videa
Přidávám obligátní videa. Na některých můžete vidět, že LEDky a hlavně displej s tónem jakoby blikají. To samozřejmě v reálu takto není, takže se tím nenechte zmást.
První je firemní představení v porovnání se značkou „X“ (zajímalo by mě, co je to za pedál…). Kromě pár technických a reklamních keců tam lze vidět porovnání velikosti, otvírání prostoru pro baterku a další věci.
Pro doplnění přidávám ještě jedno, od Andyho z Proguitarshop.

http://www.youtube.com/watch?v=vk6NYCAKVCM
http://www.youtube.com/watch?v=Jl47N3aNtT
Fender 51 RI PB, Trace Elliot 715 SMC, Hocke BN110, EHX Q-Tron, COG Effects Green Tarkin, EBS Unichorus, Digitech Hardwire HT-2, TC Electronic Ditto Looper, Barber Linden EQ, EHX Headphone Amp, kabely Hendrex + Planet Waves + Vox,...

Petrpeter *1.5.1975 +1.8.2008 Odpočívej v pokoji...

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“