Stránka 1 z 2

Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 7.11.2017 7:58
od vlastas
Zdravím všechny, rád bych poprosil o radu. Hraju si jen doma pro radost na digitální piáno. Sem tam si zahraju s doprovodem (midi z PC, mp3 z PC nebo z telefonu...). Problém je večer, když chci hrát do sluchátek. Zkoušel jsem tento mini mix https://www.muziker.cz/behringer-mx-400-micromix ale je to za prvé jen mono, za druhé příliš komplikované, moc kabelů. Hledal jsem tedy jednodužší možnost a našel tento malý Roland https://www.muziker.cz/roland-mobile-ba který by měl umět přesně to co potřebuju. Chci se zeptat zda tu není ještě jiná možnost která mi uniká, nebo lepší produkt. Jen ještě upozorním, že mi jde především o ta sluchátka, pokud hraju normálně, používám zvuk přímo z piána a doprovod z hifi nebo z PC přímo, takže kvalita zvuku toho Rolanda z repro mě až tak netrápí.

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 7.11.2017 8:14
od pavlii
No dobře, ale ať koukám jak koukám - díra pro sluchátka je na Rolandu kde?

P.

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 7.11.2017 8:22
od jung
Používám mixážní pult XENYX 502 a 802. Pravděpodobně by ti vyhovovala 802 za 1.590,-

J.

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 7.11.2017 8:35
od vlastas
pavlii píše:No dobře, ale ať koukám jak koukám - díra pro sluchátka je na Rolandu kde?

P.
V popisu není, ale na fotce na té straně jak je napájení je krom vypínače i dírka PHONES.

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 7.11.2017 8:37
od vlastas
jung píše:Používám mixážní pult XENYX 502 a 802. Pravděpodobně by ti vyhovovala 802 za 1.590,-

J.
Nevím jestli to pro moje účely a dovednosti není příliš složité, ale je zase pravda, že ten Roland je hotové řešení, kdežto tady se otevírají další možnosti, třeba i do budoucna.

Dík za tip

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 7.11.2017 8:40
od Pavdi
Je otázka, co ti připadá jako moc kabelu, ale můžu také doporučit behringer xenyx 502. Používám to tak jak popisuješ, jen s kytarou místo kláves. Stačí mi k tomu 2 kabely, sluchátka a napájení.

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 7.11.2017 8:44
od Hendrek
Proč kupovat kombo? K čemu ti bude, když to potřebuješ pro sluchátka?
Třeba tento mixpultík https://www.thomann.de/cz/the_t_mix_mix_502.htm disponuje vším, co potřebuješ - stereo kanál pro piano, CD/TAPE pro připojení mp3, výstup pro sluchátka. Případně malý mixpult z hudebního bazaru (také do tisícovky).
Nebo nám uniká, na co to kombo chceš ještě využívat, že ti to připadá jako lepší řešení.

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 7.11.2017 8:51
od vlastas
Hm... koukám na to a máte pravdu. Kombo je v tomto případě zbytečné.

Jsem rád, že jsem zde napsal a díky za rady.

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 7.11.2017 9:28
od Hendrek
Přidávám ještě konkrétní tipy na hudební bazar:
https://hudebnibazar.cz/behringer-xenyx ... /ID128987/
https://hudebnibazar.cz/maly-mix-phonic-am55/ID121552/
Nebo jakýkoliv podobný malý mixpultík z obchodu. Já mám rovněž kladnou zkušenost se zmíněným Behringer Xenyx (akorát větší verze s více vstupy). Ale ono to bude celkem jedno, kterou zavedenou low budget značku pro tento účel pořídíš.

PS: přesouvám téma do sekce Technika a Recording ‹ Mixážní pulty

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 7.11.2017 10:28
od vlastas
Děkuju moc.

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 9.11.2017 7:26
od vlastas
Tak jsem zvolil XENYX 502. Koupeno, zapojeno, vyzkoušeno a maximální spokojenost. Děkuju všem zůčastněným za rady.

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 27.01.2018 13:50
od filo01
Jak je na tom ten Xenyx 502 s vlastním šumem? (brum předpokládám nepřidává žádný)
Četl jsem recenze na 302USB a údajně na sluchátkách šumí i při nezapojením mikrofonu a je taky označován jako "Ultra-low noise"

Na Ali jsem našel jeden s výborným hodnocením 4,9, ale mám z toho trochu strach ..
https://www.aliexpress.com/item/Compact ... 90297.html

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 6.02.2018 19:51
od filo01
Drobné Info pro případné zájemce o 302USB: Mikrofonní vstup opravdu šumí i naprázdno (s vytočeným mic volume). Naopak line vstupy jsou naprosto v pohodě. A jelikož mikrák nemám/nepoužívám, tak já taky ;)

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 13.01.2021 9:36
od volfi
Zdravím pánové, potřeboval bych poradit s výběrem mixu na doma. Hledám jednoduchý mix se zabudovanou zvukovou kartou. Potřebuju jeden nástrojovej vstup na kytaru a další vstup pro mikrofon. Dále bych uvítal, kdyby spolupracoval jak s PC tak Macem. Chci aspoň 3 pásmový EQ na každou šavli a hodně bych uvítal, kdybych mohl na mixu ekvalizovat i výstup do sluchátek a odposlechů. Dělá se něco takového? Nebo mám z PC radši vytáhnout audio kabel do další šavle mixu a zvukovou kartu používat jen pro nahrávání?

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 13.01.2021 10:18
od pavlii
Hmm - jen jsem si tak v rychlosti projel nabídku a řekl bych, že nedělá. Nebo aspoň ne s EQ na sluchátkovém výstupu, to jsem neviděl snad nikde. No a kde by to bylo aspoň na AUX, tak už mi to nepřijde jako cenově smysluplné na to, na co to chceš. Navíc ne v tomhle malém (2 vstupy) provedení; musel bys mít doma jánevím 4-8 vstupů krám (kvůlivá těm doplňujícím požadavkům) a navíc zhusta je USB připojení stejně jen stereo, takže se z toho moc vytěžit nedá.

Buď mi přijde, že bys musel někde slevit nebo pozměnit workflow nebo nevím...... Tak jako tak mi to pod 5-6K stejně nevychází, a to tam půlka požadavků chybí.

P.

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 13.01.2021 10:28
od vasekh
Tenhle požadavek se dá přece úplně elegantně vyřešit v softwaru. Stačí nastavit minimální možnou latenci a pak můžeš v DAW ekvalizovat vstup i výstup.
Nicméně si dovolím poznamku, že tento způsob práce rozhodně nepovede k lepším výsledků, ale spíš naopak.

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 13.01.2021 10:59
od volfi
Tu ekvalizaci výstupů nechci kvuli DAWu. Jsem ochotnej slevit z macu, potřebuju univerzální zařízení abych si mohl nahrát kytaru nebo mikrofon. Popíšu situaci, máme s kapelou zkoušku na dálku a do Cubase si nahrávám kytaru a mikrofon používám jen pro komunikaci přes skype. A ekvalizaci výstupu potřebuji z jiných důvodů než pro DAW. Například si pustím v přehrávači v PC skladbu a chci přidat výšky. Pokud by existoval nějaký globální program pro PC, který by ekvalizoval všechno audio, tak by to problém vyřešilo. Ještě mě napadlo, že bych si koupil malou zvukovku pro nahrávání a nějaký Mix/Ekvalizér pro poslech hudby, ale přepojoval bych kabely od monitorů.

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 13.01.2021 11:55
od vasekh
Aha, chápu situaci trochu líp, ale ne dostatečně. Kytara jde online přes Skype kamarádům? Nestačilo by ji posílat přes nějaký procesor, kde se udělá ta ekvalizace? U mikrofonu potřebuješ ořez spodků taktéž kvůli Skype, chápu správně?
Jinak diskuse o globálním ekvalizéru ve Windows jsme už několikrát zaznamenal, ale nikdy jsem neviděl nějaké uspokojivé řešení.

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 13.01.2021 12:02
od José
Cenový rámec nikde nevidím, ale co tak tuším, spoustu takovýhle fičur má Zoom L-8..

Re: Domácí mix pro sluchátka

Napsal: 13.01.2021 12:13
od volfi
Zatím se bavíme jen v teoretické rovině, potřebuju poradit jak to nejlépe udělat. Mikrofon i kytaru chci online a potřebuju mezi mikrofonem a kytarou nastavovat poměr hlasitosti. Zvuk kytary dělám pluginem v cubase (mohl bych i kytarovej zesilovač posílat linkovým výstupem do mixu). A chci u toho všeho mít zapnutej cubase, do kterýho by se nahrávala jen moje kytara. A to proto, abych si mohl zaznamenat to co jsem hrál a třeba i v průběhu zkoušku pustit online kapele to co jsem nahrál.

Cenový rámec jsem neuvedl, že netuším kolik to může stát a nevím co vše budu potřebovat. Samozřejmně čím levněji típ lépe, Zoom l-8 neznám, zkusím ho trochu prostudovat, ale 10 000 je OK.