Doporučte mikrofon

Dynamické, kondenzátorové, bezdrátové, ...
Odpovědět
Tholus
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 31.12.2020 1:13

Doporučte mikrofon

Příspěvek od Tholus » 20.03.2021 0:00

Zdravím všechny!

Přemýšlím, že udělám upgrade svého mikrofonu YENKEE YMC 1030 - upřímně, podle různých názorů atp. mám smíšené pocity a opravdu nedokážu jako amatér porovnat, jak na tom tento mikrofon je. Neřekl bych, že je úplně k ničemu, ale párkrát jsem už měl podezření, že nahrává "zkresleně" (zapojen přes PHANTOM). Těžko říct, jiný jsem nikdy neměl. Chtěl bych investovat něco kolem 2000-3000 Kč (za mikrofon). Otázka zní, jestli se v této cenové kategorii ten upgrade vůbec vyplatí - pokud ne, rád uvítám i o něco dražší typy - prostě aby to za něco stálo, když už budu upgradovat. Primárně ho používám k nahrávání zpěvu a plánuji sem tam i nějaký nástroj (nebo improvizovaný zvuk, pískání atp.), nahrávám přes zvukovku Behringer UMC22 U-Phoria, která má max. frekvenci 16 bitů - vyplatí se taky upgrade na vyšší? Popř. jakou? Jsem amatér, hudbu tvořím pro radost. Nahrávám doma, mám tu pár akustických pěn a obrazů. Z mikrofonů mě zatím zaujal asi nejvíc AKG P120+, vyplatil by se? Také jsem přemýšlel o stojanu a akustické cloně. Třeba LEWITZ Mic Isolation Shield + Gravity MS 431 HB s tím, že bych použil pop filtr a tlumič vibrací co už mám? Líbilo by se mi, kdybych mohl nahrávat jak vestoje, tak vsedě - měřím cca 191 cm, takže by ten stojan nastavitelný od 1090 do 1790 mm asi mohl stačit. Dá se tedy v této cenové kategorii najít něco, co mi poslouží delší dobu bez nutnosti upgradu?

Děkuji moc za Váš čas a rady!

Uživatelský avatar
pavlii
Globální moderátor
Příspěvky: 6716
Registrován: 2.04.2009 11:47
Skype: studio_kappka
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučte mikrofon

Příspěvek od pavlii » 20.03.2021 11:40

Podle typu kabelu funguje mikrofon po zapojení do standardního MIC vstupu běžné multimediální zvukovky, takže to bude zřejmě elektretový typ s nic moc vlastnostmi - prostě na běžnou mluvu po Skype a podobně.

Myslím, že zde bude mít smysl skoro jakýkoli upgrade. Když odhlédnu od toho, že by sis měl mikrofon vyzkoušet, jak ti sedne, tak bys mohl zkusit (a být i spokojen) třeba s tím, cos uvedl (tj. P120) nebo s AT2020. Pokud by sis chtěl "troufnout výš", tak sE X1 S.

"Pavouk" (=tlumič vibrací) bývá obvykle nekompatibilní napříč mikrofony; těžko takto odhadnout. Standardní držák je každopádně u každého mikrofonu a podle průměru těla (v tomto případě) by se dalo usoudit, zdali do pavouka od Yenkee některý ze zmíněných mikrofonů zapadne. Pop filtr je aplikovatelný kamkoli, co se průměrově vejde do jeho kleštin (standardní mikrofonní trubka stojanu určitě ano).

Třeba tu zazní i další tipy na mikrofony :-)

P.
Obrázek
Skype: studio_kappka
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony a snímání“