EarthQuaker Devices Disaster Transport (delay)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dark Axel
Příspěvky: 8482
Registrován: 17.05.2006 12:22
Bydliště: Na východ od evropy
Kontaktovat uživatele:

EarthQuaker Devices Disaster Transport (delay)

Příspěvek od Dark Axel » 23.12.2010 22:01

Název: Earthquaker Devices Disaster Transport (původní verze)

Obrázek

Pořízeno v listopadu 2010 zakoupeno z druhé ruky za 3000,-

Testováno na George Dennis Mighty Mouse s kytarou Yamaha Pacifica 302S

Základní charakteristika
Butikový digitální delay s analogovým voicingem z dílny firmičky EQD sídlící v Akronu v Ohiu. Efekt se snaží nabídnout analogový charakter echa bez analogových nešvarů, jakým je například "tikání" analogových delayů. Délkou zpoždění max 650ms, charakterem opakovaného signálu a schopností oscilace se ovšem drží tradice analogových delayů

Zpracování
Krabička je kovová, velmi bytelná. Velmi pozitivně hodnotím umístění napájecí zdířky a jacků na horní hraně pedálu! Rozměry jsou pedalboard-friendly - efekt je odhadem jen o trochu rozměrnější, než krabičky Boss. Design je pro efekty EQD typický, ikdyž oproti některým modelům se svou stříbrnou metalízou a černým potiskem lehce "konzervativnější". Efekt je true bypass, ledky jsou velmi jasné, bílé. Jako napájení slouží klasicky baterka/adaptér, 9V "mínus uvnitř".
Všechny ovladací prvky jsou velmi dobře viditelné a jasné - Dva switche, Bypass, který zapíná/vypíná efekt a Modulate, uvádějící v činnost modulaci. Samotný delay má pouze ovladací prvky "Mix", který slouží k přimíchání zpoždění, "Repeats" ovládající počet opakování a "Time", ovládající čas zpoždění. K tomu se přidají poťáky "Speed" a "Intensity", upravující modulaci a jsme na celkovém počtu pěti potenciometrů. K tomu všemu přičtěme miniswitch ovládající rychlost/charakter vlny modulace (fast mi připadá více skoková, více squarewave) a toť vše. U potenciometrů bych uvítal naznačení nějaké stupnice

Zvuk
U butikových efektů člověk očekává určíté know-how a určitou úroveň. Bohužel, butiková výroba může mít za následek i kolísání v konzistenci výrobku. U DT - respektive u jeho starší verze, kterou recenzuji - se občas objevoval problém s volume dropem - a to poměrně výrazným - při aktivaci. I já jsem takový kus bohužel schytal. Zaslal jsem ovšem efekt Honzovi Hořínkovi z Electronic Orange a ten mi tuto krabičku pomohl dostat do podoby, jakou jsem chtěl :) uvnitř mám tedy vestavěný zesilovací obvod, díky vnitřnímu trimru si můžu nastavit hlasitost celého efektu.
Základní delay je analogový, špinavý, saturovaný... skvěle sedí v mixu a perfektně dobarvuje jak sóla, tak doprovody. U tohoto efektu se mi dokonce líbilo kratičké slapback echo, kterého jsem nikdy nebyl velký fanda. Toho opravdového "know-how" se ovšem dočkáme po zapnutí modulace... modulace může jít od jemné, pomalejší až po rychlé vymývání mozků :)
Trochu mě zamrzelo, že nelze využít minimálního nastavení Time pro získání čisté modulace... nemůžu ale mít vše :)
Dalším mým oblíbeným aspektem je pořádně tlustý řev zaoscilovaného DT. Čím delší Time, tím déle efektu trvá, než se zaosciluje, jak už to tak bývá. Následně si s hlukem můžeme hodně výrazně hrát... jako ozdobu během toho můžeme zapnout i extrémní modulaci, která nám zeď hluku ještě trošku rozvlní.
Efekt se také skvěle doplňuje s ambientnějším reverbem, případně dalším delayem pro získání kaskádové rytmizace...

Spolehlivost
Zatím jsem neměl žádné problémy :) Efekt je podle mně postavený VELMI dobře! Působí opravdu velmi spolehlivým a bytelným dojmem, vše drží na svém místě.

Shrnutí
Po tomhle efektu jsem pokukoval sakra dlouho a když jsem ho objevil na bazaru, dost jsem se snažil, aby u mně přistál. Proto jsem i před počáteční rozčarování z volume dropu vydržel a po úpravě jsem nadmíru spokojený. I přesto, že efekt obsahuje vlastně základní ovladací prvky, možnosti jsou poměrně široké a zvuk velmi inspirativní :) Cena odpovídá tomu, co dostanete - kvalitní butikový efekt na úrovni


Kdyby mi efekt ukradli, koupil bych si ho znovu?

Koupil bych si novou verzi, kde by měl být volume drop nadobro odstraněný 8)

Ukázky - nahráváno do Guitar Rigu
http://www.box.net/shared/jmajhv3y02 (dlouhé repeats)

http://www.box.net/shared/gvrajbk6fl (hrátky s modulací)

http://www.box.net/shared/u6xct6somt (v kombinaci s ambientním reverbem)

http://www.box.net/shared/li5nd9b1j4 (extrémní modulace a oscilace )
Jazzmaster/Ibanez RB650 -> Trace Elliot, 15"

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“