Eastwood Ovation Ultra GP Tribute (elektrická kytara)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
wikxzen
Rádce
Příspěvky: 3418
Registrován: 31.01.2007 8:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Eastwood Ovation Ultra GP Tribute (elektrická kytara)

Příspěvek od wikxzen » 6.07.2010 16:27

Firma: Eastwood Guitars
Model: Ovation GP Ultra Tribute (black)
Obrázek
Pořízeno: únor 2007, pořizovací cena 706 EUR, u distributora Taranaki-Guitars
Testováno na: Ampeg J-12T, VOX AC30, Laney LC30, Marshall Walvestate 100

Základní charakteristika (popis výrobce)
"V roce 1984 firma Ovation nabídla špičkový high-end model Ultra-GP. Bylo jich vyrobeno méně než 400 kusů. Kytara se nikdy nestala populární, jelikož stála přes 400 dolarů, tedy více než tehdy standardní modely Gibson Les Paul. Během 20 let se cena originálních Ultra-GP vyšplhala v bazarech až na 3000 dolarů."
Nemalou měrou tomu přispěli kytaristé jako například Josh Homme, který se s originálem Ultra-GP pravidelně objevoval na pódiích už z dob kapely Kyuss a do roku 2004 se tato kytara stala jedním z pilířů jeho zvuku v kapele Queens of the Stone Age. Firma Eastwood Guitars se tedy rozhodla v počátcích nabídnout kytaristům nástroj, který by byl přesnou replikou. To se skoro povedlo, až na pár věcí. Kvůli právním komplikacím s firmou Ovation se Eastwood Guitars rozhodli pro pár změn v podobě tvaru hlavy a lehké upravení horního výřezu těla nad krkovým snímačem. V Jižní Korei byla výroba těchto tribute kytar pod dohledem lidí z Ovationu. Zdá se, že se zrodil model vyjímečných kvalit, který se však rodil těžce.
Ve srovnání s originálním Ovation Ultra-GP si vede Eastwood GP jako rovnocenná kytara, ale za podstatně menší peníze. Nakonec se z modelu Eastwood Ovation Ultra GP Tribute stal jeden z nejprodávanějších a nejúspěšnějších kytar firmy Eastwood Guitars.

• Tělo: celomasivní mahagon
• Krk: mahagon, lepený
• Profil krku: něco mezi krkem superstrat a Les Paul
• Hmatník: rosewood
• Menzura: 24 3/4"
• Snímače: custom motané repliky dobových snímačů DiMarzio Super 2's
• Elektronika: přepínač na tři polohy (kobylkový / kobylkový+krkový / krkový), 2x hlasitost a 2x tónová clona
• Pražce: 22 pražců
• Ladící mechaniky: Gotoh/chromové
• Kobylka: pevná, inspirovaná dle tehdejších Schaller
• Vyrobena v Jižní Korei, seřízení a vyladění kytary pro okamžité hraní po vybalení proběhly ve firmě Eastwood.

Zpracování
Kytara již od prvního doteku působí velmi dobrým dojmem a budí ve mne pocity, že musí stát více než za kolik byla pořízena. Velmi podařené lemování z javorového dřeva obepínající celé tělo kytary. Krk je také podobně olemován, od krkového snímače až po hlavu. Jednotlivé pražce výborně ladí s lemem krku, jasná jemnost je znát při přejetí dlaní po celém hmatníku. Kytara jeví znaky poctivého a důsledného zpracování, které i po letech nejeví známky vznikajících vad a neduhů. Ladění probíhá výborně a drží. Jedná se o model, který byl vyroben na začátku roku 2006.

Pohodlí při hraní
Jedna z dalších devizí tohoto modelu. Tvar této kytary to ostatně napovídá. Perfektně vyvážený nástroj. Ať už ve stoje, tak i v sedě je to nesmírně pohodlný nástroj. Samotný mahagonový krk je rovněž velmi příjemný na ruku. Umístění potenciometrů a přepínače je v ideálních pozicích. Kobylka nám dovolí si hezky položit pravou ruku a v pohodě hrát.

Zvuk
Na čistém zvuku nám kytara nabízí velmi krásný tón, bohatý, tlustý, teplý. Blízký zvukům LP. Díky velkému sustainu kytara nabídne hráči dlouhý dozvuk. Samotný krkový snímač je v basech velmi výrazný. Kobylkový snímač je pro změnu hodně do výšek. V kombinaci obou snímačů dostaneme ze zesilovače však stále velmi čitelný zvuk. Do doprovodu je to kytara jako stvořená. Ovšem znám na čistý zvuk zajímavější alternativy. Na zkresleném zvuku je však Eastwood GP jako doma. Díky velmi silným replikám DiMarzio Super 2's lze s kytarou hrát jasnou, nekompromisní a dobře čitelnou hudbu. Kytaře tedy nejlépe svědčí přímočará hudba, postavená na zkresleném základu. Například hard-rock anebo špinavý "old-school" rock'n'roll je také jednou z možností. Ovšem i bluesové vyhrávky jsou s tímto nástrojem velice hezké.

Spolehlivost
Do dnešních dnů je to stále prvotřídní, spolehlivý nástroj. Nevyskytly se s ním žádné potíže.

Shrnutí
Eastwood Ovation GP Ultra Tribute je kytara, která může překvapit svým zvukem kdekoho. Zejména, když se vyrovnává svým zvukem i kvalitou zpracování výrazně dražším značkám. Díky kvalitním snímačům nabízí kytaristovi luxusní základ na poli zkreslených zvuků. Díky vynikajícímu zpracování nabízí kytaristovi nástroj, který mu může sloužit mnoho let.

Kdyby mi nástroj ukradli, koupil bych si ho znovu?
Je to vyjímečný model. Usiloval bych o jeho opětovné získání.
G&L USA Comanche Custom 2015 • Ampeg J-12T JET II • Reprobox Celestion G12-35XC LE

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“