Hendrex - gear for musicians (výroba kvalitních kabelů)

Seznam výrobců a opravářů efektů, snímačů a dalšího hardware
Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 8315
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Hendrex - gear for musicians (výroba kvalitních kabelů)

Příspěvek od Hendrek »

Dovolil bych si nabídnout své služby kolegům muzikantům.
Jméno: Hendrek, všichni mě znáte a kdo ne, ten mě pozná :)
Činnost: Výroba kvalitních nástrojových, mikrofonních, reproduktorových kabelů a propojek za použití špičkových materiálů.

Kraj: Moravskoslezský
Adresa: Ostrava
Kontakt: SZ na fóru nebo hendrex@email.cz
Web: http://hendrex.cz
Facebook: https://www.facebook.com/Hendrex.cz
Instagram: https://www.instagram.com/hendrex.cz

Nástrojové kabely
Hendrex Platinum
Díky speciálnímu opletu je kabel bezpečně chráněn proti mechanickému poškození, zlomení i lehkému záření. Kabel se vyznačuje velmi nízkou kapacitou ("one of the world’s ultra-low loss guitar cables") a jak je známo, čím nižší kapacita kabelu, tím menší úbytek výšek signálu. Konektory Neutrik jsou známy svou odolností, spolehlivostí a dlouhou životností.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Viablue Sleeve, Sommer Cable Spirit LLX, NP2X-B, NP2RX-B, NP2X-AU-SILENT, NP2RX-AU-SILENT
VARIANTY: „I“ (rovné konektory), „L“ (jeden konektor lomený), „]“ (oba konektory lomené), Silent konektor pro bezhlučné připojení


Hendrex Gold
Kabel se vyznačuje velmi nízkou kapacitou ("one of the world’s ultra-low loss guitar cables") a jak je známo, čím nižší kapacita kabelu, tím menší úbytek výšek signálu. I přes svou robustní konstrukci si zachovává dobrou ohebnost. Konektory Neutrik jsou známy svou odolností, spolehlivostí a dlouhou životností.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable Spirit LLX, NP2X-B, NP2RX-B, NP2X-AU-SILENT, NP2RX-AU-SILENT
VARIANTY: „I“ (rovné konektory), „L“ (jeden konektor lomený), „]“ (oba konektory lomené), Silent konektor pro bezhlučné připojení, barevné kódování pomocí rozlišovačů Neutrik PXR nebo Neutrik BPX


Hendrex Silver
Jako levnější alternativu nabízím tento velmi kvalitní kabel. Vzhledem k průřezu jádra 0,5mm² je velmi odolný proti mechanickému namáhání, zachovává si však výbornou ohebnost.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable Spirit, NP2X-B, NP2RX-B, NP2X-AU-SILENT, NP2RX-AU-SILENT
VARIANTY: „I“ (rovné konektory), „L“ (jeden konektor lomený), „]“ (oba konektory lomené), Silent konektor pro bezhlučné připojení, barevné kódování pomocí rozlišovačů Neutrik PXR nebo Neutrik BPX


Hendrex Classique
Kabel s textilním opletem a vintage vzhledem. Pro všechny, kteří chtějí sladit kabel se svou další vintage výbavou a přitom zachovat výborný přenos signálu z nástroje do aparátu. Konektory Neutrik jsou známy svou odolností, spolehlivostí a dlouhou životností.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable SC-Classique, NP2X-B, NP2RX-B, NP2X-AU-SILENT, NP2RX-AU-SILENT
VARIANTY: „I“ (rovné konektory), „L“ (jeden konektor lomený), „]“ (oba konektory lomené), Silent konektor pro bezhlučné připojení, barevné kódování pomocí rozlišovačů Neutrik PXR nebo Neutrik BPX


Hendrex Flex
Kvalitní kabel pro domácí použití, do zkušebny i na pódium s konektory Amphenol nebo Neutrik. Je možné použít jej i pro audio aplikace. Kabel je díky své konstrukci extrémně ohebný.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable Tricone® MKII, ACPM-GN, ACPM-RN, NP2X-B, NP2RX-B, NYS373
VARIANTY: „I“ (rovné konektory), „L“ (jeden konektor lomený), „]“ (oba konektory lomené), barva kabelu černá nebo modrá
Audio kabely
Hendrex A Platinum
Díky speciálnímu opletu je kabel bezpečně chráněn proti mechanickému poškození, zlomení i lehkému záření. Tento kabel s dvojitým stíněním se vyznačuje extrémně nízkým šumem. Je vhodný do studií i na pódia a tam, kde je potřeba vést signál na větší vzdálenosti aniž by došlo k poklesu kvality.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Viablue Sleeve, Sommer Cable Galileo 238, NC3FXX-BAG, NC3MXX-BAG, NC3FXS-B, NP3X-B
VARIANTY: konektor s vypínačem (užitečný pro mikrofony bez zabudovaného vypínače), barevné kódování pomocí rozlišovačů Neutrik XXR, možno provést i ve variantě se stereo Jacky 6,3mm


Hendrex A Gold
Tento kabel s dvojitým stíněním se vyznačuje extrémně nízkým šumem. Je vhodný do studií i na pódia a tam, kde je potřeba vést signál na větší vzdálenosti aniž by došlo k poklesu kvality.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable Galileo 238, NC3FXX-BAG, NC3MXX-BAG, NC3FXS-B, NP3X-B
VARIANTY: konektor s vypínačem (užitečný pro mikrofony bez zabudovaného vypínače), barevné kódování pomocí rozlišovačů Neutrik XXR, možno provést i ve variantě se stereo Jacky 6,3mm


Hendrex A Silver
Jako levnější alternativu nabízím tento velmi kvalitní kabel. Vzhledem k průřezu jádra 0,5mm² je navíc velmi odolný proti mechanickému namáhání, zachovává si však výbornou ohebnost.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable Primus, NC3FXX-BAG, NC3MXX-BAG, NC3FXS-B, NP3X-B
VARIANTY: konektor s vypínačem (užitečný pro mikrofony bez zabudovaného vypínače), barevné kódování pomocí rozlišovačů Neutrik XXR, možno provést i ve variantě se stereo Jacky 6,3mm


Hendrex A Basic
Sérii mikrofonních kabelů uzavírá tento kvalitní kabel pro domácí použití, do zkušebny i na pódium . Kabel je díky své konstrukci odolný a přesto ohebný.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable Stage 22 Highflex nebo CORDIAL CMK 222, Proel XLR3FVBK, Proel XLR3MVBK, ACPS-GN, ACPS-RN
VARIANTY: kabel je možné mít v různých barvách (černý, modrý, zelený, červený, fialový), možno provést i ve variantě se stereo Jacky 6,3mmHendrex Y Gold
Jak už název vypovídá, jedná se o stereo Y kabel, resp. kabel pro zapojení efektů do insert vstupu.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable Onyx 2025 MKII, NP2X-B, NP3X-B, NP2RX-B, NP3RX-B
VARIANTY: rovné nebo lomené konektory, barevné kódování pomocí rozlišovačů Neutrik PXR nebo Neutrik BPX


Hendrex Y Basic
Využití viz. Hendrex Y Gold, ekonomická varianta provedení s konektory Amphenol.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable Onyx 2025 MKII, ACPM-GN, ACPS-GN, ACPM-RN, ACPS-RN
VARIANTY: rovné nebo lomené konektoryPropojky
Hendrex P Gold
"TOP QUALITY" propojka s plochými konektory s pozlacenou špičkou, které šetří místo v pedalboardu. Tuto propojku z odolného kabelu doporučuji použít pro propojení efektů, které jsou v pedalboardu umístěny dále od sebe a kabel propojky není nutné příliš ohýbat (je trochu tužší). Minimální délka propojky je 20cm (vzdálenost mezi špičkami konektorů).
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable Spirit LLX, Hicon HI-J63MA05, ACPM-RN
VARIANTY: „]“ (konektory otočeny na stejnou stranu), „Z“ (konektory otočeny na opačné strany)


Hendrex P Silver
Propojka, která je díky své konstrukci velmi odolná a přitom si zachovává i dobrou ohebnost. Ploché konektory s pozlacenou špičkou šetří místo v pedalboardu. Tuto propojku z odolného kabelu doporučuji použít i pro propojení efektů, které nejsou umístěny v pedalboardu a je s nimi častěji manipulováno, nebo pro delší propojky obecně. Kabel je ohebný a tak není problém jej v pedalboardu vést kam potřebujete. Minimální délka propojky je 20cm (vzdálenost mezi špičkami konektorů).
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable Spirit, Hicon HI-J63MA05, ACPM-RN
VARIANTY: „]“ (konektory otočeny na stejnou stranu), „Z“ (konektory otočeny na opačné strany)


Hendrex P Flex
Propojka, která je díky své konstrukci velmi ohebná a umožňuje výrobu i velmi krátkých propojek s malým poloměrem ohybu, zachovává si však výborné elektrické vlastnosti. Ploché konektory s pozlacenou špičkou šetří místo v pedalboardu. Tato propojka je ideální do pedalboardů, kde záleží na každém milimetru. Minimální délka propojky je 10cm (vzdálenost mezi špičkami konektorů).
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable Tricone® MKII, Hicon HI-J63MA05, ACPM-RN
VARIANTY: „]“ (konektory otočeny na stejnou stranu), „Z“ (konektory otočeny na opačné strany), kabel černý nebo modrý


Hendrex P A Platinum
Extra ohebná audio propojka pro profesionální použití do studia, připojení externího mikrofonu ke kameře, apod. Díky speciálnímu opletu je kabel bezpečně chráněn proti mechanickému poškození, zlomení i lehkému záření.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Viablue Sleeve, Sommer Cable SC-Goblin, NC3FXX-BAG, NC3MXX-BAG, NC3FXS-B, NP3X-B, XLR3FVBK, XLR3MVBK, ACPS-GN, ACPS-RN
VARIANTY: konektor s vypínačem (užitečný pro mikrofony bez zabudovaného vypínače), možno provést i ve variantě se stereo Jacky 6,3mm, barevné kódování pomocí rozlišovačů Neutrik XXR, Neutrik PXR nebo Neutrik BPX


Hendrex P A
Extra ohebná audio propojka pro profesionální použití do studia, připojení externího mikrofonu ke kameře, apod.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable SC-Goblin, XLR3FVBK, XLR3MVBK, ACPS-GN, ACPS-RN, NYS231BG, NYS240BG
VARIANTY: možno provést ve variantě s XLR konektory nebo se stereo Jacky 6.3 mm a 3.5mmOstatní kabely
Hendrex SP
Reproduktorový kabel s jack nebo speakon konektory. Vhodný jak pro dlouhou kabeláž k propojení zesilovače a pasivních boxů PA, tak jako propojení kytarové hlavy a boxu.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable Meridian SP225, Neutrik Rean NYS 225 L, Neutrik NL2FL
VARIANTY: „R“ (Rean jack-jack), „RS“ (Rean jack-speakon), „S“ (speakon-speakon)


Hendrex SP Flex
Ohebný reproduktorový kabel s jack nebo speakon konektory. Kabel je vhodný pro propojení hlavy a boxu. Díky koaxiální konstrukci, kdy záporný vodič slouží i jako stínění, má kabel výborný odstup signálu od šumu.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sommer Cable Magellan SPK, Neutrik NP2X-B, Neutrik Rean NYS 225 L, Neutrik NL2FL
VARIANTY: „R“ (Rean jack-jack), „RS“ (Rean jack-speakon), „S“ (speakon-speakon), „N“ (Neutrik jack-jack), „NS“ (Neutrik jack-speakon)


Hendrex SP Platinum
Ohebný reproduktorový kabel s jack nebo speakon konektory. Díky speciálnímu opletu je kabel bezpečně chráněn proti mechanickému poškození, zlomení i lehkému záření. Díky koaxiální konstrukci, kdy záporný vodič slouží i jako stínění, má kabel výborný odstup signálu od šumu.
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Viablue Sleeve, Sommer Cable Magellan SPK, Neutrik NP2X-B, Neutrik Rean NYS 225 L, Neutrik NL2FL
VARIANTY: „R“ (Rean jack-jack), „RS“ (Rean jack-speakon), „S“ (speakon-speakon), „N“ (Neutrik jack-jack), „NS“ (Neutrik jack-speakon)


Hendrex DC
Nejrůznější kabely či redukce pro potřeby DC napájení efektových krabiček dle vašich konkrétních požadavků. Mimo jiné např. redukce na jack konektor 3,5mm pro napájení starých efektů (RAT, DOD, EHX, ...).


Atypické kabely
Pokud si ze stávající nabídky nevyberete, neváhejte si poptat kabel vyspecifikovaný přesně na míru dle vašich požadavků. Na obrázku je např. kabel fungující jako pasivní mix dvou signálů (v těle jack konektoru jsou zabudovány dva pasivní prvky), kabel pro bezdrátové vysílačky Line6 nebo midi kabel.Výstupní kontrola kvality: Hotové kabely jsou podrobeny důkladné výstupní kontrole, na pájené spoje poskytuji dvouletou záruku. Přesto se může stát, že člověk udělá chybu. Nebojte se mě v tomto případě ihned kontaktovat a domluvíme vše potřebné k Vaší spokojenosti.

Ceny: Částku za požadovaný kabel vám rád sdělím. Slušní a aktivní členové HF (Hendrex fanclub :)) mají vždy slevu.

Doprava: V případě zasílání poštou je třeba počítat s poštovným cca 50 Kč.

Doba dodání: Mám-li potřebný materiál k dispozici, dodání je cca do týdne. V případě méně běžné nebo velké objednávky se může stát, že bude dodací doba delší.

Reference: Když pominu to, že "mými" kabely mám kompletně vybavenou svou kapelu a rovněž pár známých, začínají se objevovat i první vlaštovky z řad uživatelů fóra a profesionálních muzikantů:
Henning Pauly alias EytschPi42
Martin Adamus (Javory)
Pavel Skála (Blues Session, Etc..., Marsyas, Bratři Ebenové, Ivan Hlas a skupina Nahlas)
Václav Vávra (Anna K, Lenny, Private Earthquake, Blues session a další)
Marek Tichý (Clamortis - středověká rocková kapela)
Uživatelský avatar
Demilich
Příspěvky: 3382
Registrován: 17.03.2007 12:28
Bydliště: Praha

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od Demilich »

:D Hendreeeex, tak nakonec přeci, výrobce kabeláže ve velkém! Super.

No zkoušel jsem ten dlouhý co jsi mi dal, 5 metr ze Spirita LLX a zlacenýma neutrikama. Zapojeno napřímo do mého produkčního oranžového gearu s čistým zvukem jsem porovnával můj Monster Rock kabel 6m, který stál něco kolem 1500 tehda když jsem jej kupoval. No pocity byly smíšené. Na jedné straně bylo nadšení nad tvojím kabelem, a na druhé rozčarování "Jaktože tyvole tak drahý kabel (Monster) je slyšitelně horší" :D Ne o moc, ale prostě bylo to znatelné. Ten Monster trochu jakoby zgumověl ty výšky, zatímco tvůj kabel je nechal takové zvonivé a přesné. V rockovém zkreslení po přitočení gainu se to pak poznalo mírně agresivnějším zvukem, což se mi líbilo. Suma sumárum = ten 5 metr od tebe si nechávám a Monster jde do zálohy.

Propojky z Triconu jsou fajn. Vcelku přesně mi sedly ty délky. Zvokově zatím nemohu hodnotit, protože jsem to nějak neporovnával. Nebyl čas, a ani moc chuť. Prostě jim zatím věřím. Určitě jsou lepší než moje kabelová všehochuť levných propojek co jsem posbíral po všech čertech. Taky si je nechávám. Tak pak napiš do SZ co jsem dlužen.

Ukážu a poreferuju spolukapelníkům. Objednávku na nové kousky kdyžtak pak napíšu. Určitě něco bude. :)

EDIT: Jo byl to LLX, sorry, opravil jsem to.

Dík a čus
LicH
Naposledy upravil(a) Demilich dne 26.08.2015 11:37, celkem upraveno 1 x.
#2022BezHF vyústil v to, že jsem si uvědomil, že muziku je lepší zažít a dělat, než o ní psát na internet. Tedy sbohem :D
Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 8315
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od Hendrek »

Díky :)
Jen upřesním, dal jsem ti kabel Spirit LLX, ne Spirit XXL. Ten XXL má Sommer také v produkci, ale jde o kabel jiných parametrů (má vyšší kapacitu, ale zase na druhou stranu jádro má průžez 0,75 mm², tzn. mohou přes něj jezdit tanky).
Uživatelský avatar
hyenik
Rádce
Příspěvky: 4965
Registrován: 22.11.2010 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od hyenik »

ja jsem dalsi spokojeny zakaznik, perfektni domluva, rychlost, dodani.
Spirit mi vyhovuje (neni tak tuhy jako ostatni "super" kabely), potreboval jsem nahradit snuru kterou mi nekdo ukradl na turne :)
Uz si pripravuju dalsi poptavku.
Naposledy upravil(a) hyenik dne 23.07.2015 21:41, celkem upraveno 1 x.
BGD ≋ Baritone Guitar Dreams
≋Dreams Are Messages From The Deep≋
Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 1183
Registrován: 23.12.2012 23:15

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od Sajmon »

Ha, to jsou super zprávy, asi se brzo ozvu. :)
„Always remember that the crowd that applauds your coronation is the same crowd that will applaud your beheading. People like a show.“
Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 8315
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od Hendrek »

Jeden postřeh k mikrofonním kabelům:
na zkoušce jsem dnes měl k dispozici 7m Galileo i 7m Club. Zvukově hodnotit si neodvážím, jelikož jsem na nich měl stejně jiné mikrofony (a navíc na tak krátkých délkách by to slyšel možná jen netopýr), po mechanické stránce je ale samozřejmě Galileo mnohem více heavy duty :). Čili pokud si zpěvák rád u zpívání i poskáče, Galileo vřele doporučuji.

Sajmon: jasně, těším se. Budu dělat brzy objednávku u Thomanna, tak si to alespoň rámcově rozmysli, co by se ti hodilo. Kdyžtak se nemusíš omezovat jen na výše zmíněný sortiment, klidně si navymýšlej co chceš :).
Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 1183
Registrován: 23.12.2012 23:15

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od Sajmon »

Hendrek: Díky moc, během pár dní napíšu. :)
„Always remember that the crowd that applauds your coronation is the same crowd that will applaud your beheading. People like a show.“
Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 8315
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od Hendrek »

Trochu jsem upravil nabídku sortimentu: efekty-snimace-hardware/hendrex-cables- ... ml#p693439
Věřím, že teď si vybere podle svých potřeb i možností úplně každý, ať už chudý student, či profík.
MIran
Příspěvky: 313
Registrován: 26.03.2013 16:27

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od MIran »

Ahoj , tak jsem si od Hendreka pořídil 4m kabel SPIRIT LLX GOLD. Že jednání bude více než seriozní jsem očekával ( na základě toho jak vystupuje na Fóru ) a taky bylo :-). Kabel jsem dostal, než jsem se stačil vzpamatovat :-). Abych se pokochal. vytáhl jsem po nějaké době VOX AC15 a opravdu jsem moc spokojený. Kromě toho, že při tom jak je silný je dobře ohebný je zvukově jinde než můj stávající Spirit XXL . Krásně vyvážený zvuk a při zkreslení mi přijde příjemější . Teď mě možná zabijete za blbou otázku, ale zdá se mi že kombo kreslí dříve pokud použiju tenhle kabel ( zkoušeno zase na VOX AC4 - doma jsem AC15 nemohl zas tak "tavit" :-)) ), je to možné ? Navíc mnohem méně "brumí" . Díky Hendreku .
Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 1183
Registrován: 23.12.2012 23:15

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od Sajmon »

Ke mně si už Hendrex cable taky našel cestu. Momentálně není doma aparát, takže prozatím nevyzkoušen. Ale veřejně chci poděkovat Hendrekovi za jeho ochotu a trpělivost při jednání se mnou! :)
„Always remember that the crowd that applauds your coronation is the same crowd that will applaud your beheading. People like a show.“
Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 8315
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od Hendrek »

MIran píše:...zdá se mi že kombo kreslí dříve pokud použiju tenhle kabel ( zkoušeno zase na VOX AC4 - doma jsem AC15 nemohl zas tak "tavit" :-)) ), je to možné ?
Je možné, že můj kabel netlumí signál jako jiný "méně kvalitní" kvalitní kabel, a proto vlivem silnějšího neutlumeného signálu dojde dříve k přebuzení lampy. Taky to mohou dělat ty vyšší harmonické, které kabel nesežere cestou :).
Jinak není zač a ať vám kabely slouží.
filo01
Příspěvky: 1809
Registrován: 24.06.2010 13:04
Bydliště: Ostrava

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od filo01 »

Ahoj, už jsem Hendreka chválil vedle ve vlákně, ale rád to udělám znovu ;)
Mám od něj Spirit LLX Gold 3m a po krátkém testu se můj dosavadní šampión Elixir musel pakovat. Precizní práce a skvělý zvuk, díky!
Yamaha 311H, Parkwood H2, iLoud, NuX Mighty Plug Pro, t.Bone HD880, Audix A152, JBL LSR 305P MKII, RME Babyface Pro FS
Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 8315
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od Hendrek »

Díky všem za projevenou důvěru a objednávky, momentálně jsou všechny zásoby od Thomanna vyčerpány, takže další dodávku materiálu budu řešit v září. V případě nových objednávek tedy prosím o pochopení s delší dodací lhůtou. Dík :)
Uživatelský avatar
hyenik
Rádce
Příspěvky: 4965
Registrován: 22.11.2010 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od hyenik »

dorazil dalsi kontraband, opet super domluva.
akorat nevim jestli se mam poustet do testiku nejdrazsi hendrex vs nejlevnejsi hendrex vs muj staletimi osvedceny Planet Waves .... abych nahodou nekazil obchody, ze uz ten levny hraje dobre ;)
BGD ≋ Baritone Guitar Dreams
≋Dreams Are Messages From The Deep≋
Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 8315
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od Hendrek »

Nejlevnější nemáš, máš Gold a Silver (byť s Amphenol konektory). Basic (Tricone) hraje lépe než cenově srovnatelné továrně vyráběné kabely (porovnával profi muzikant, který se na tu tenkou šňůru nejdříve díval s nedůvěrou). Dovolím si tvrdit, že všechny Hendrex jsou kvalitou zvuku jinde, než cenově srovnatelné prefabrikáty.
A co se týče rozdílů mezi Basic, Silver a Gold, ty se IMHO projeví při větších délkách a při náročných aplikacích. Sám jsem nahrával nějaké ukázky pro porovnání s 3m verzemi Hendrex a tam se ty rozdíly moc neprojeví. Takže na doma, do zkušebny či na nenáročnou akci s klidným srdcem doporučím Hendrex Basic.
Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 8315
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od Hendrek »

Původně jsem chtěl dělat jen signálové kabely, ale nejspíš bude poptávka i po reproduktorových (jakože už začala být). Takže když už, tak už.
Rozšiřuji nabídku, mrkněte na úvodní příspěvek.
Uživatelský avatar
wikxzen
Rádce
Příspěvky: 3418
Registrován: 31.01.2007 8:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od wikxzen »

Nástrojové Spirit LLX zn. Sommer neboli Hendrex Gold se mi zalíbily - 1x 8m a 1x 4m. Staré kabely Cable Station od PW s Neutrik konektory (na zakázku od pana Smrčky z cca. 2007) šly do šuplíku. Najednou jsem nechtěl už hrát skrze filtry, EQ a buffery.
Už to ale začalo být zajímavé po výměně "noname" reproduktorového kabelu za 1m Cable Magellan SPK zn. Sommer neboli Hendrex SP Flex.
Z hlediska celku, kdy jsem v podstatě přesedlal na Sommer po celé signálové cestě (zatím bez dokončeného pdb), to je významná změna ve zvukovém výsledku! Žasnul jsem nejprve, pak jsem se uklidnil, a poté jsem usoudil, že takto to má znít a ne jinak. 8)
Čili díky moc Hendreku za ten dostupný "zázrak"!
G&L USA Comanche Custom 2015 • Ampeg J-12T JET II • Reprobox Celestion G12-35XC LE
Uživatelský avatar
ajdam
Příspěvky: 908
Registrován: 26.12.2013 21:59

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od ajdam »

Dotaz na Hendereka: Neuvažuješ i o výrobě opletených kabelů? Dle mých zkušeností oplet dost zvyšuje životnost kabelu ( ...ano chovám se k nim hrozně... )
Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 8315
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od Hendrek »

Vše je o domluvě a o dostupnosti materiálu. Vyber si u Thomanna typ kabelu a pokud jej budeš chtít, nakoupím a ubastlím ti jej při další hromadné objednávce (SC-Classique YE/BR Tweed, SC-Classique Black/Blue, SC-Classique Black/White). Zvukově by měl odpovídat SC Spirit, tedy Hendrex Silver.
Jinak ale sortiment nechci moc rozšiřovat, protože už tak je velký ažaž a je náročný na udržení všeho skladem (u mě doma), což se stejně ani provést pořádně nedá. Primárně se stejně prodává hlavně Hendrex Gold, který je na českém trhu řekl bych bezkonkurenční (dle vyjádření spokojených zákazníků).
kunec
Příspěvky: 953
Registrován: 28.04.2011 12:53

Re: Hendrex cables - výroba kvalitních kabelů a propojek

Příspěvek od kunec »

hele, v Music data ty kabely co používáš nejsou o tolik dražší...
Odpovědět

Zpět na „Efekty, snímače, hardware“