Stránka 2 z 3

Re: Nahrávání doma

Napsal: 14.03.2017 18:57
od pavlii
:-D to mě lehce rozesmálo.....ano, NĚKTERÉ nedokonalosti dávají hudbě cit, ale až od určité kvalitativní úrovně 8)

P.

Re: Nahrávání doma

Napsal: 14.03.2017 20:06
od Dakota
Mám el. bicí Milenium MPS 100. Není tam žádné USB, nic takového. Zajímalo mě jen, jestli se dá koupit kabel, který propojí bicí s ntb, abych nahrála jen zvuk bicích, bez úprav.
Nejsem žádný guru přes takovéhle věci, na bicí hraju 2 měsíce. Jinak hraju na akustickou kytaru. Takže nemám páru, co dělat. Kdybych věděla, co s tím, neptám se tady vás.
Díky

Re: Nahrávání doma

Napsal: 14.03.2017 20:19
od Nik 555
Pak jedine jestli ten bici modul ma midi vystup ten pripojit do midi adapteru ktery to prevede na usb a dal uz do do notebooku a v nem tema el. bicima ovladat treba ez drummer nebo addictive drums. Jen si nejsem jistej tou letenci. Nebo midi a do externi zvukovky ktera ma v sobe midi.

Programu na nahravani je dost. Rika se tomu "daw". Cubase, logic, adobe audition apod. Na tohle by ti mohlo poslouzit i fl studio. Je toho dost a chce to hodne cist muzikus, fora atd... Na youtube toho najdes taky mraky.

Re: Nahrávání doma

Napsal: 14.03.2017 20:36
od Pavdi
Díval jsem se na specifikace a píše se tam, že má 1/4 jack výstup a zvukový modul. Jestli tedy tomu dobře rozumím, to co dakota potřebuje je jen zvukovka, do které by to zapojila. O bicích nic nevím, tak snad někdo zkušenější potvrdí nebo vyvrátí můj názor. Midi out to taky má

Re: Nahrávání doma

Napsal: 14.03.2017 22:30
od Hendrek
Ale Dakota nechce ani zvukovku, ani midi. Chce jen kabel, kterým to z audio výstupu dostane přímo do interní zvukovky. To, že zvuk bude stát za hov* je jedno, ne? :)
Sežeň si jakýkoliv nástrojový kabel (třeba ke kytaře), redukci na malý 3,5mm jack a vyzkoušej si, co z toho poleze za fialový hnus. Třeba se ti to bude líbit a problém máš vyřešen. Pokud nebudeš se zvukem spokojená, pak se přijď zeptat znovu, jak se to dělá pořádně.
Sukovi děkuji za odkaz, sloučeno.

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 14.03.2017 23:35
od Nik 555
Jestli to tahat rovnou do integrovaný zvukovky přes redukci tak potěšp_del :D Samozřejmě že je to možnost ale takovouhle prasárnu jsem ani nezmiňoval.. Proto jsem začal s ovládáním vst instumentu přes midi. Ale to už rozjíždím složitější způsob než ten, na který je dotazováno...

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 18.03.2017 12:19
od Moleek
Proč prasárnu? Do kabelu poleze totéž co do sluchátek, přes které se běžně hraje. Pravda je, že dnešní notebooky mají linkový vstup spíš tak pro okrasu, občas kombinovaný s výstupem, takže kdoví jestli to bude vůbec stereo a nějak rozumné, ale pokud ano, tak to nebude taková bída.
Pro člověka, který hraje 2 měsíce, evidentně nemá technické znalosti na pořízení externí zvukovky či nahrání midi by to s trochou štěstí mohlo být přijatelné řešení.
A navíc nebude problém to rozchodit v Audacity včetně přidání písničky.

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 20.03.2017 13:26
od Nik 555
Protoze nejen dle meho nazoru integrovana zvukovka neni vhodna na praci se zvukem. Ale jako jo, v tomhle pripade to s primhourenyma ocima asi poslouzi dostatecne..

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 20.03.2017 16:52
od Moleek
Nik 555 píše:Protoze nejenom dle meho nazoru integrovana zvukovka neni vhodna na praci se zvukem. Ale jako jo, v tomhle pripade to s primhourenyma ocima asi poslouzi dostatecne..
To ano..... není dobrá v tom, že kytara přes redukci naprosto nebude mít vhodnou impedanci a bude stát za prd. Linkový výstup z bicích do linkového vstupu i když integrované zvukovky bude v rámci možností a účelu ok.
Samozřejmě mluvím o linkovém vstupu... Noťas dost možná bude mít nějaký kdovíjak pofiderní hybrid vstup, tam těžko předvídat, jak se to bude chovat :D

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 8.02.2018 14:37
od M-Rock
Ahoj, byl bych rád poučen o midi bicích ve studiu. Dal jsem studio do kupy, koupil klávesky axiom air 32 a zjistil jsem že klepáním na klávesky ty bicí dát do kupy nemůžu. Nebo aspoň žádný rychlý, složitý. Jak otevřu v cubase např. EZdrummer? lze bicí z automatizovat?....nebo nevim jak to konkrétně vyjádřit...Abych nemusel celý song klepat, lze to něčím zjednodušit? Jsem zčátečník, takže moře věcí mě zatím uniká. A kde v cubase otevřu nově stažené presety např. kopáku. Díky.

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 8.02.2018 14:56
od SUK
No, ze jsi zacatecnik je videt a proto bych radil precist si par clanku o tom, co je to DAW, co jsou to VST a VSTi pluginy a jak to vlastne cele funguje a pouziva se ;)

Tady je docela dobry clanek od Pavliiho, kde se vsechno tohle dozvis a bude ti to jasnejsi ;)

faq-zakladni-vybava-pro-domaci-nahravani-36035

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 9.02.2018 7:41
od Hendrek
Bicí se neklepou na klávesy v real timu, ale normálně naklikají v drum mapě v DAW. Opakující se patterny nakopíruješ, doplníš přechody a jiné variace, ať to nezní jak automatický bubeník. Zadávat to během přehrávání ručně z kláves je opruz, nikdo to tak nedělá.
Zde video celého procesu (vytvoření bicí stopy cca 18 minut): https://youtu.be/eQzGj7gaxAg?t=2m33s

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 9.02.2018 7:54
od pavlii
Ale jo - dá se a určitě to i dělá :-D jde - jako u všeho - o zvyk. Někde se "neklepe" na klávesy, ale případně na pad-plošky (když jsou), možností je mrtě. Naopak lze, z mého pohledu, právě tímhle RT přístupem zadávací proces zjednodušit a dodat i dynamiku, která se jinak musí upravit ex-post (samozřejmě pro někoho bude opačný postup výhodnější, protože není třeba schopen RT práce).

P.

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 9.03.2018 19:46
od M-Rock
Tak, zas tak extrémní začátečník nejsem. DAW samozřejmě mám, co jsou VST pluginy vím. Pravdou je že jsem nevěděl, jak je dostat do Cubase. TeĎ vím že je to o jednom souboru, který ale taky musím nalézt v Cubase. Zajímalo by mě jak se třeba toto https://www.youtube.com/watch?v=Qm7fc2n3-Rs dá vytvořit, když pominu tiché el.bicí, kde je jednoduchý mapping jako na každých MIDI a nahrávání jako na akustických bicích.

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 15.05.2019 21:29
od SkrzNaSkrz
Dobrý večer,

nemáte někdo zkušenost s nahrávání MIDI z dvou drum modulů zároveň? Nevim přesně k čemu se u drum modulu používá MIDI IN.
Jen pro info, oba moduly mají nedostatečný počet vstupů na triggery, nechce se mi pořizovat další HW, takže kdyby to šlo tak, jak píšu níže bylo by to super. Ale pokud to nepujde, asi by mě to nepřekvapilo.

1. Seriové zapojení - 1.modul MIDI-OUT do 2.modul MIDI-IN a z 2.modul MIDI-OUT do PC (MIDI-IN). Lze takto MIDI řetězit a umí si to ovladač na PC rozhodit?

2. Paralelní zapojení - 1.modul MIDI-OUT do PC MIDI-IN a z 2.modul MIDI-OUT do PC USB. Umí ovladač(DAW) nahrávat ze dvou MIDI kanálů zároveň (MIDI IN a USB MIDI)? Není problém se synchronizací (přece jen je to jiný signál, takže fyzicky tam nějaké zpozdění určitě je, ale jde o to, zda si to ovladač umí sesynchronizovat, případně zda je to znatelné)?

3.Kombinace - 1.modul MIDI-OUT a zbytek přes MIC do mixáku, ale tomu bych se chtěl vyhnout. To je až to poslední řešení

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 16.05.2019 5:23
od rotten77
SkrzNaSkrz píše:
15.05.2019 21:29
1. Seriové zapojení
Mělo by to jít, pokud má jeden z modulů "MIDI-thru". Pokud nemá samostatný konektor, podívej se do nastavení, jeslti je možné posílat "MIDI thru" signál - nejčastěji bývá označeno ve smyslu "MIDI Out: SoftThru".

Pokud by ani jeden z nich neměl konektor, ani to neumožňoval. Existují "MIDI merge" boxy, které sloučí dva MIDI signály do jednoho. Jen si u nich dávej pozor na napájení - některé se napají přímo z MIDI kabelu, ale moduly nemusí žádné napájení předávat, takže je lepší se dívat po těch, co mají externí napájení. Např. IDI Presto Merger 2:1.
SkrzNaSkrz píše:
15.05.2019 21:29
2. Paralelní zapojení
To by taky mělo jít, závisí to spíš na tom, jaký budeš používat program. Je ale potřeba počítat s tím, že buddeš muset nahrávat do dvou MIDI stop a potom je spojit. Případně použít nějaký software, který to umí spojit předem a do DAW vyslat spojený signál.


Taky soi dej pozor na kanály - pokud budeš signály míchat, tak bys měl mít na obou modulech nastaven stejný kanál (snad se to nebude spolu prát). U paralelního zapojení je to jedno, tak budeš nahrávat ze dvou různých vstupů.

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 16.05.2019 7:49
od pavlii
Přijde mi snadnější cesta "2", tj. paralelní zapojení a 2 různé MIDI vstupy. Jinak bys musel nejprve na modulu, jež bude svoje MIDI data posílat do druhého, přeprogramovat hodnotu MIDI noty pro ty pady na něm použité. Jinak by se ti informace dublovala. Stejně to bude chtít další zpracování už ručně (změně not se nevyhneš tak jako tak), ale takhle budeš mít informaci hned v separátní MIDI stopě a bude se s tím pracovat lehčeji.

P.

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 16.05.2019 8:20
od SkrzNaSkrz
Tak MIDI thru nemají - v dokumentaci o tom není ani zmínka.
Popřemýšlím o tom MIDI mergeru, přece jen to jsou peníze navíc, ale na druhou stranu ten USB-MIDI kabel taky není zadarmo.

U toho mergeru je take potřeba přepsat ty hodnoty MIDI not, nebo si to ohlídá samo? Skoro bych si tipnul, že neohlídá :-).

Každopádně díky a pokusím se dát vědět jak to dopadlo, prozatím vše, na co jsem se tu ptal, tak dopadlo dobře, ale nějak nebyl čas o tom napsat...

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 16.05.2019 10:30
od rotten77
SkrzNaSkrz píše:
16.05.2019 8:20
Tak MIDI thru nemají - v dokumentaci o tom není ani zmínka.
Popřemýšlím o tom MIDI mergeru, přece jen to jsou peníze navíc, ale na druhou stranu ten USB-MIDI kabel taky není zadarmo.
USB/MIDI převodník se dá sehnat za pár stovek (200-300), kdežto MIDI merge kolem tisícovky. Na druhou stranu - MIDI merger se dá využít i jinak - kdybys chtěl MIDI posílat třeba někam jinam bez PC (další modul apod).
SkrzNaSkrz píše:
16.05.2019 8:20
U toho mergeru je take potřeba přepsat ty hodnoty MIDI not, nebo si to ohlídá samo? Skoro bych si tipnul, že neohlídá :-).
Neohlídá, je potřeba si to nastavit v modulech - jak psal Pavli - té editaci se nevyhneš, ale když to uděláš přímo v modulech, tak už potom nebudeš muset nic řešit při nahrávání.

EDIT: Napadá mě ještě jedne důvod, proč je lepšíé ten MIDI merge - můžeš si hned přehrát, co jsi nahrál. Pokud bys to měl ve dvou stopách a nebo musel upravovat noty, vyžadovalo by to nějakou prácičku navíc.

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 16.05.2019 11:14
od pavlii
Nemusel by dělat nic navíc, teda ne pro to okamžité přehrání. Pokud bude posílat MIDI data z těch dvou stop zpátky do příslušných modulů, tak nemusí dělat nic.

P.