Engl Thunder Driven E-322 (kytarové lampové kombo)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wocass
Příspěvky: 1818
Registrován: 12.08.2008 8:27
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Engl Thunder Driven E-322 (kytarové lampové kombo)

Příspěvek od Wocass » 29.02.2012 13:39

Model: Engl Thunder Driven E - 322
Foto:
Obrázek

Pořízeno: 25.2. 2010, zánovní ( pouze krátce používaný 1,5 roku záruka)
Pořizovací cena: 16 000 Kč, původní cena 22 000 Kč, dnes - 18 500 Kč
Testováno: Ibanez RG 321MH
Manuál: http://www.englamps.de/fileadmin/user_u ... der_50.pdf

Základní parametry:
:idea: 50W kytarové kombo
:idea: reproduktor: 12" Celestion V30
:idea: lampy: 4x ECC83 (12AX7), 2x 6L6
:idea: 3 kanály
:idea: 3-pásmový EQ, Master Volume, Lead Volume, Crunch Volume, Gain
:idea: Crunch/Lead, Clean/Lead (ovládatelné footswitchem)
:idea: paralelní efektová smyčka (nastavitelná)
:idea: výstupy: 2x 8 Ohm, 2x 16 Ohm (možno připojit i 1x 8/16 ohm)

Zpracování
Jak už se dá u Englu očekávat, tak zpracování je na jedničku. Nikde nenajdete nějaké nedokonalosti či nepřesnosti. Masivní mřížka, která je pro Engl charakteristická, perfektně chrání reproduktor a tvoří i velkou část atraktivního vzhledu. Lampy jsou též uschovány za plechovým "pouzdrem" a rohy aparátu mají kovové krytky, aby nedošlo k poškození či protržení koženky při manipulaci. Takže pokud nebudete s Thundrem hrát kuželky, nemusíte mít strach z nějakého citelného poškození.

Ovládání
Při prvním zapojení jsem měl velké obavy o naší společné existenci. Ačkoliv hodně lidí pohlíží na Engly jako na "metalové mašiny" má velké možnosti zvuku. Takže mi poměrně dost dlouho zabralo, než jsem se s aparátem z žil a naučil se nakroutit si co potřebuji. Jak už bylo psáno Thunder má 3 kanály, trochu za zlé mu mám společný equalizer. Rozhodně by mu prospělo mít EQ na lead + crunch a samostatný na clean. Equalizer je 3-pásmový, takže zde najdeme klasické bass, middle, treble. Dále zde najdeme společný gain, kterému snad nemám co vytknout. Za poslední najdeme na panelu 3 potenciometry pro volume. Jedno je pro crunch, druhé pro lead a třetí pro všechny + čistý kanál (master volume). Zde bych pár připomínek měl také. Toto řešení mi příide nešťastné, neboť je velice složité trefit se tak, aby například lead a clean měli stejnou hlasitost, takže při přepínání kanálů během hraní občas vznikají hlasitostní odlišnosti, zejména když se člověk snaží hrát tišeji. Kdyby místo master volume bylo pouze clean volume, asi bych byl raději. Ovšem toto řešení má spoustu aparátů, takže jako mínus to nevidím. Stupnici mají všechny potenciometry rozdělenou na 11 dílů, takže pohodlnost nastavování je obstojná. Krom power a stand by, jsou na hlavním panelu ještě dva přepínače, pro již zmíněné kanály. Crunch - lead a lead - clean, ovladatelné footswitchem.

Zvuk
Lead :arrow: Nikdo nebude překvapen, když začnu, že engl má charakteristický pilový gain. Na lead kanál se dá nastavit, velké množství ryze metalových zvuků. Na tvrdé styly je toto kombo jako dělané. Má hutný, výrazný zvuk, jak už jsem psal žádné uhlazené tóny, ale pořádná pila. Myslím, že nikdo nebude protestovat, když řeknu, že kdo hledá High Gain je tu správně.
Crunch :arrow: Ovšem pokud zaženeme ďábla zpět do klece a přepneme na cruch, dokážeme vykouzlit příjemný "nakřápnutý" zvuk, na který je radost hrát nefalšovaný Rock 'n' Roll, ale také trochu okořeněný blues.
Clean :arrow: Pokud chceme opravdu čistý blues či jazz Thunder vám jej svým mohutným zvukem dá, ovšem pokud zabrousíme s hlasitostí do vyšších poloh, začne se nám ďábel trhat z okovů a snaží se proniknout ven, takže je slyšet mírné zkreslení a "nakřápnutí" čistého kanálu. Suma sumárum clean bych označil za průměrný.

Spolehlivost

Zatím jsem nemusel řešit žádné problémy. Takže prozatím 100% a myslím, že to tak ještě nějakou dobu zůstane.

Shrnutí
Co se mi nelíbí jsem již popsal výše, takže bych to jen podtrhl a sečetl.
Clean - průměrný
Lead - naprostá spokojenost, tak jak to má být pokud chci aparát na ostřejší styl
Cruch - něco mezi lepším průměrem a spokojeností. Najdou se aparáty s libozvučnějším, ale pokud chci kombo na tvrdší muziku, ale rád si zahraju u něco klidného volil jsem správně.
Dále musíme počítat s tím, že je to 50W, takže je to kombo, které chce být slyšet. Při nižší hlasitosti nemá tak průrazný a zřetelný zvuk.

Kdyby mi kombo ukradli?
Krom toho, že bych asi puknul zuřivostí, tak bych si ho určitě pořídil znovu, pokud bych chtěl kombo.

Ukázky

Jinou jsem nenašel :(

POZOR THUNDER REVERB ZNÍ JINAK.
Yethell
The Mirrors
Vojtaa
Změňme sebe změníme svět

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“