ENGL Thunder E322 - kombo

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
sparta-kus
Příspěvky: 41
Registrován: 21.01.2015 21:05

ENGL Thunder E322 - kombo

Příspěvek od sparta-kus » 23.11.2015 20:23

Diskuze k této recenzi - recenze-vasi-vybavy-f61/engl-thunder-e3 ... ml#p700175


_________


Model: ENGL Thunder E322

Pořízeno: únor 2015 - 12 500,- z druhé ruky, prodáno po přelampování a kompletním servisu říjen 2015 - 13 000,-, docela problém ho prodat. I přes 100% stav jsem na něm dost tratil.

Funkce a ovládání: Podrobnými technickými detaily se nemá cenu zabývat, ty si přečtěte na webu prodejců... :) Jedná se o 2-kanál se společnými korekcemi, navíc je možné přepínat mezi zkresleným CRUNCH a více zkresleným kanálem LEAD. Zezadu jsou vstupy na reprobox 1x16ohm,či 2x8ohm nebo 1x 8ohm, či 2x16 ohm. Dále výstup a vstup pro efektovou smyčku. Poslední vstup je pro footswitch - měl jsem origo Z4, fungovala bez chyby. Repro asi jako ve všech těchto malých kombech - Celestion V30.

Zvuk + vliv korekcí: Korekce celkem fungují, ale předem upozorňuji, že při vytočeném GAINu na 100% nedostanete čistý CLEAN a to ani pomocí poťáku na kytaře. GAIN je totiž společný pro všechny kanály. Je to použitelný zvuk, ale už je lehce nakřáply a o to víc, když používáte humbuckery. Basů to má až až, při hraní na box komba jsem je musel stahovat, občas tam byl slyšet nějaký bordel. V uzavřené bedně to ale znělo luxusně.Vytočit těch 50W je i s velmi hlasitým bubeníkem takřka nemožné. Je to neskutečný řvoun a pokud potřebujete něco přenosného na metal, tak je to bomba. Hrál jsem na to Killswitche atp. Tím se dostáváme k tomu, že to teda alespoň podle mě není na klasický rock, indie nebo tak (crunch). Možná na čistým kanálu s kvalitním overdrivem by to šlo. Přidám ukázku z internetu, které tuto myšlenku potvrzuje.

Je to docela pila a to i s otevřeným boxíkem. Ale při stažení GAINu je to fakt brilantní čistý zvuk, na Screamera hrají někteří i blues... :)

Zkoušeno na origo reproboxu a v uzavřeném reproboxu "homemade" vepředu masiv 25 mm dub, vzadu to samé; kytara Schecter Hellraiser C-7, Epiphone Les Paul Standart, Fender Strat H1 (u kobylky SH4)

Zpracování: Solidní konstrukce komba dává pocit jistoty a podctivé práce. Poznáte to hlavně na hmotnosti :twisted: . Po zakoupení mi v tom občas dělali bordel preampovky. Přelampování a seřízení to spravilo. Mám za to, že to byl rok 2006 a musím uznat, že všechny vstupy šli pěkně ztuha stejně tak i přepínač stand-by a on/off. Oproti bývalé Orange TH 30 se mi to zdálo solidnější.

Ukázky:

Musím říci, že mi na netu chybí nějaké solidní ukázky tohoto aparátu. Stojí za to ho vyzkoušet!

Nejprve ta měkčí část Thundera:
https://www.youtube.com/watch?v=iK9L1yGW7K

Tady trochu tvrdší s velkou bednou:
https://www.youtube.com/watch?v=DRwOItegddo
Hlavní výbava: Laney GH50L, Headway 212B, Tesla 412 Anniversary series, Schecter Tommy Victor Sig., Fender H1 + SH4 u kobyly, Hardwire CM-2

Cvičítka: Epiphone Triggerman 60 DSP, Roland Cube 60 + další křápy...:)

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“