FENDER G-DEC 3 Thirty (Kytarové modelingové kombo)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
jastud
Příspěvky: 2017
Registrován: 5.11.2009 12:35
Bydliště: Brno/Lysice

FENDER G-DEC 3 Thirty (Kytarové modelingové kombo)

Příspěvek od jastud » 1.08.2013 17:14

Model: FENDER G-DEC 3 Thirty

Testováno s: Vintage TC200, Fokus Strat1, Jolana Diamant

Základní charakteristika: Zkratka G-DEC znamená Guitar Digital Entertainment Center což podle mě docela pěkně vystihuje podstatu tohoto zařízení. Jde o 30W modelingové kombo s 10“ reprem a tweeterem navíc. Nabízí 22 emulací aparátů (od simulace akustiky, přes Fendery, Marshally až po Mesiny), kompletní paletu efektů - od nakopávadel a fuzzů, přes reverby, delaye a chorusy až po ptákoviny typu Ring Modulator a Alienator. Dále umožňuje přehrávání backing tracků z externího zdroje, z PC přes USB, ze zabudované paměti či SD karty (tuším do velikosti 8GB). Obsahuje i looper s možností záznamu 35s smyčky ve vysoké kvalite a zhruba dvou a půl minut v nízké kvalitě. Samozřejmostí je dost slušná chromatická ladička. Je dodávaný se software:Fender Fuse, Ableton Live 8 Lite Fender, IK Multimedia Amplitube Fender LE. Používám jen Fuse. Ten je docela v pohodě, některý věci bych si dokázal představit líp vyřešený ale dá se s tím žít.
Občas porovnávám s Pod Xt který mám doma už nějaký pátek, zvukově je to podle mě podobná liga.

Zpracování: podle mě docela slušné, nenašel jsem žádnou vadu. Vypadá dobře, nikde nic nepřečnívá ani nevrže.

Funkce a ovládání: Funkcí je spousta a všechny je vypisovat je práce na týden. Tady odkážu k prohlédnutí manuálu.
Jen to co je nejdůležitější pro mě: nastavení presetů se snadno provádí v programu Fuse, editace je jednoduchá a funkční, vše lze uložit na interní paměť G-DECu, SD kartu nebo do PC. Ovládání přímo na panelu aparátu chce trochu cviku, ale jak tomu člověk příjde na kloub je to v pohodě. Uživatelská paměť umožňuje uložit 100 nastavení zvuku a cca. hodinu hudby v MP3 (jen odhad, nemám to nijak změřené). S připojeným footswitchem lze pak presety snadno přepínat, nahrávat smyčky a vůbec provádět nejrůznější kejkle. Jedniná věc která mi vadí je nemožnost připojit expression pedál pro kvákadla a volume pedál.

Zvuk: No, na djent to asi nebude to pravé. Hi-gain to moc neumí, ale to je mi docela šumák. Na cokoliv od jazzu po hard rock, grunge a podobný styly to v pohodě stačí. Simulace Fenderů jsou skvělé (lepší než POD), simulace akustik jsou taky docela povedené (taky lepší než POD), Voxy a Marshally ujdou (tady je IMHO Pod o fous lepší). Hi-gain umí o hodně líp Pod (podle mého názoru který ale není moc relevantní, já moc nevím co s takovým zvukem dělat) Delaye a reverby se mi líbí hodně, chrorusy i autovahy ujdou, zkreslovadla už míň (hlavně fuzzy nějak neumím nastavit, ve kreslovadlech je pod o dost lepší, reverby a delaye jsou podle mě lepší u G-Decu). Není to kombo do studia nebo na koncery, základní myšlenka je takové pokročilé cvičítko a to umí G-DEC dokonale. Skvěle přehrává backing tracky - opravdu výborný zvuk, asi tomu dost pomáhá ten tweeter, velice dobře hraje do sluchátek. Čili za mě zvukově na jedničku, zatím jsem vždycky nakroutil zvuk podle svých představ.

Spolehlivost: Občas se při změnách parametrů zasekne (myšleno asi tak třikrát za ten půlrok co ho mám), ale vždy stačilo zapnout a vypnout a bylo po problému. Jinak není co vytknout.

Shrnutí:Za tu cenu za kterou jsem G-DEC koupil je to bomba. Nedokážu si přesdstavit lepší cvičítko. Kdybych o něj přišel snažil bych se ho sehnat znovu. Pokud se vám naskytne příležitost pořídit ho za dobrou cenu a nejste zavilý metalista tak neváhejte. Footswitch není nezbytný, ale mít ho je hodně fajn.

Ukázky
Při tanci nesmiju byt žadne prostoje
a hrať se musi aji na levne nastroje.

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“