FENDER Modern Player Jazz Bass

Precission, Jazz, Modern, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
al.cap0ne
Příspěvky: 43
Registrován: 30.05.2012 6:05

FENDER Modern Player Jazz Bass

Příspěvek od al.cap0ne » 3.01.2013 23:07

Zdravím!:)

chci se zeptat na názory na tuhle kytaru http://kytary.cz/fender-modern-player-j ... /HN122583/

respekltive mě zajímaj tyhle Moderny...jakto že jsou o tolik levnější než standardy....a zda stojí tohle za ozkoušení..
Máte s tím někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
Moon
Příspěvky: 482
Registrován: 26.05.2010 16:19
Bydliště: Plzeň

Re: FENDER Modern Player Jazz Bass

Příspěvek od Moon » 4.01.2013 7:53

Je to jen jeden článek nepřeberného množství nástrojů, které dnes vyrábí kdekdo. Určitě neurazí, ale asi ani nenadchne. Aby se alespoň něco prodalo, musí se cenově podbízet, nebo chcete-li, nestanovit nesmyslnou cenu, jak to dělají někteří výrobci známých značek a šikovní obchodníci.
GK MB 150 S, GK MB 800
J. Bass Hand Made / Lindy Fralin p.u.-------------- P. Bass Hand Made / SPB1 p.u.
J. Bass Hand Made / Bare Knuckle 60 PE p.u.------P. Bass Hand Made/ Bare Knuckle 58 p.u.

Uživatelský avatar
KIWI
Příspěvky: 4397
Registrován: 3.01.2007 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: FENDER Modern Player Jazz Bass

Příspěvek od KIWI » 4.01.2013 11:05

Jeden znamy to ma, vybral to normalne v shopu, potom hral doma a zjistil si, ze je to z Ciny, tak to chtel jit vratit, ale pak vlastne zjistil, ze s tim nema problem, tak nebyl duvod.

Ja ho slysel nazivo a zadne pruser to nebyl, ale bohuzel o nejakych jemnych zvukovych niancich nemohu referovat.

EDIT: A na tvuj dotaz - je to levne, protoze je to z Ciny :)
Fender 51 RI PB, Trace Elliot 715 SMC, Trace Elliot Boxer 30, EHX Q-Tron, COG Effects Green Tarkin, EBS Unichorus, Digitech Hardwire HT-2, TC Electronic Ditto Looper, EHX Headphone Amp, kabely Smrčka + Planet Waves + Vox + Hendrex,...

Petrpeter *1.5.1975 +1.8.2008 Odpočívej v pokoji...

Uživatelský avatar
al.cap0ne
Příspěvky: 43
Registrován: 30.05.2012 6:05

Re: FENDER Modern Player Jazz Bass

Příspěvek od al.cap0ne » 5.01.2013 12:46

aha:D tak to už mi vše dává smysl:)))...tak stojí to za ozkoušení alespon:)

Uživatelský avatar
Jazzman
Rádce
Příspěvky: 1114
Registrován: 4.08.2009 14:42

Re: FENDER Modern Player Jazz Bass

Příspěvek od Jazzman » 6.01.2013 14:23

Překonal jsem odpor a byl si na to zahrát. Řemeslné zpracování lepší než Mexika, celkem odporný lesklý lak i na krku. Silné snímače, zvukově to z Fendera už nemá nic. JB se dvěma HB není JB,zvuk suchý, nezajímavý. Celkově ale byly obě basy lepší než bych čekal.
Hledám možnost hrát jazz v Praze a Berouně. Od swingu po cubano jazz. Nabízím kytaru, conga-bongo-timbales.
http://janbisek.webnode.cz/ http://bandzone.cz/janbisek

Uživatelský avatar
litrfree
Příspěvky: 245
Registrován: 27.07.2015 1:36
Bandzone: https://bandzone.cz/_109713
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: FENDER Modern Player Jazz Bass

Příspěvek od litrfree » 27.10.2015 9:11

Pořídil jsem si z druhý ruky tenhle Fender Modern Player Jazz Bass ve verzi Satin, tedy tu evo2 s přepínačem zapojení snímačů. Je to trochu jiná verze než ta 11-13 jak se píše ve vláknu výše, protože tahle se dělala 13 a 14 jako přídavek k předchozímu modelu, a dost, už se nedělá. To tedy ani jedna z těhle speciálek.
Opravdu to má mohutný výstup z HH zapojení, a ten zvuk v tomhle je hodně, jak bych to řek, hranatý. Víc se mí líbí, když se to rozpojí na krajní půlky háček. Také se mi libí - pro zvuk - že si vybalancuju mezi HH a tou půlkou co zbude když to rozpojím ve středích polohách přepinače. Zase v HH zapojení a H bridge se staženou druhou půlkou to proleze podle mě jak to zatím slyším lecjakým kraválem. Master tone se nechá používat, je to slyšet jak pracuje, a na každé přepnutí je lepší si to dotáhnout k aktuálnímu nastavení. Prostě proti mýmu precliku výraznej rozdíl. Pověšený na řemenu na hrbu je to docela vyvážený, nepadá mi to nikam, ale to je možná tím, že muj low cost japonskej preclik padá na hlavu dost.
Na krku se učim pracovat, mám to pár dní, a hledám jak to přesně hrát u pražců, a ve středu polí. Hodně to při pražcích vrní, když se posunu. Nevim jestli to je dobře nebo špatně, ale je to zajímavý.
Pokud jde o polohu pravé ruky, tak jak jsou ty snímače široký, se mi tam docela pletou. Nemám zatím pevnej plán jak a o co se na tom při čem opřít. Je to zatím nezvyk. Hledám trochu polohy na těle, abych věděl kde jsem a co je co, ale to je zase tím, že tam ruku automaticky šroubuju z PB, a chvilu potrvá než ty boty budu obouvat automaticky :-) Aspoň v to doufám, že to půjde rychle. Moc mě nekamenujte, začal jsem hrát letos v létě rekreačně, zase po patnácti letech, a před tím jsem na basy hrál akorát když jsem někde byl, a bylo už dýl, a v kolektivu bylo dost veselo. Takže taky poměrně rekreačně :)
Z pohledu zpracování - je to dobře udělané, ten satin je příjemný, i když to je polyester. Akorát že moc nevěřim závěsům. Za prvé jsme čet na basáckejch fórech, že se to sem tam někomu urvalo, ale odhaduju, že jak je těžká, tak s tím spíš je možný praštit na spodní závěs na zem a už to bude načlý. Pak to chápu, že to může povolit. Krk je takový že nevim co si o něm mám myslet, hodně vytažená barva jako když si pomůžete na vratech před lakem luxolem, ale barva asi nehraje, tak si zvyknu. Jsou na tom přiznaný nějaký suky, ale krk nevypadá, že by se po těch dvou letech nějak začal kroutit, třeba je brzo.
Zatím to mám seřízený po bývalým majiteli. Hrál na to spíš - vypadá to na pickguardu - po kytaristicku hlavně trsátkem, a tak se mi zdá, že to je na prsty a na to jak hraju docela nízko. Potřebuju si to za čas ozkoušet na silnějším aparátu, se mi zdá že to dost cvaká. Jestli to cvakání poleze ven, a jak. Chci si podržet ten svuj výraznější atak, protože to bych si uplně rozhodil pravou ruku, hrát na jednu tak a na druhou onak. Když už se mi konečně udělaly na všech prstech mimo malíčku na pravačce po puchejřích mozoly, tak to je už jedno. Prostě na tom atyp JB hledám kam tu pravou ruku.
Chtěl bych se zeptat, jestli tady ještě někdo tuhle verzi JB má, že bych se dovolil poptat jak a co s tim rád dělá. Jak techniku, tak preferovaný nastavení. Děkuju za případné postřehy a tipy. A poznámka na závěr: Ano je to vyrobené v Číně, nemám ten nápis rád, i když to je nakonec stejně Fender.
Basy: Squier PB Silver series, Squier PB Special DiMarzio, SX PJ FL DiMarzio. Upy: RR SVT-CL klon 250W & Soundelirium The 14,5 500W & The 15 500W. Przny: B3. Rec&Rhythm: Samson Q7. Lexicon Omega & Olympus VN480PC. Metro: Ymh PSS-190, Seiko SMP10. Back: RR Marshall JCM 800 2204 Mk.II klon 50W, Vox AmPhone Bass & KOSS UR 30. Lajny: Hendrex Cables. Visy: Sepp Wotan. System service: Kardiocentrum Agel & Vebr Guitars. Band: Pichua Shiski Raw Punk.

Odpovědět

Zpět na „Baskytary“