Stránka 5 z 5

Re: Fender Stratocaster Mexiko standard a classic

Napsal: 27.10.2019 11:35
od RednefStr
Právě to si uvědomuji - ten Delux je taková moderní kytara s retro vzhledem a zvukem (tedy bez dobového bordelu ve zvuku) a ta Vintera je proste replika snad se vším tedy i s necnostmi.

Hrál sem na originály ze 60 a 70 let tuhle Vinteru sem ještě v ruce neměl jen předchozí řadu Classic a na Deluxe jsem hrál taky - že bych zásadně vnímal rozdíl mezi tím 12 a 9,5 radiusem na Stratovi co mám to zas ne - oba moderní C
Ale krky na originálech jsou pro mne méně pohodlné nebo jak to říct. Je to prostě rozdíl a chtělo by si to zvyknout, zas že by to byl nějaký zásadní problém to ne takže vlastně připouštím obě možnosti.

Co vnímám jako další rozdíl je lak - jak mi Delux přijde pohodlnější tak tím saténovým povrchem si nejsem zas tak jist - snese to v průběhu času to samé jako klasický často silný lesklý lak?

Zvuk těch Noiseless snímačů je pro mne parádní a vlastně jsem si je chtěl už koupit na svou kytaru, ale ten tvíd na LTD kombu a td tak jsem se rozhodl pořídit si kytaru která by měla retro i vzhled a né jen zvuk.
Jak budou na živo znít ty Vintera snímače nevím... ale že by zněli lip než ty Vintage Noiseless si nejsem moc jistý, spíš budou takový špinavější což na jednu stranu je fajn na druhou se mi líbí asi víc ty bezšumy tak se trochu bojím abych pak i k Vintera nekupoval jiné snímače - to kombíčko umí i modernější pojetí zvuku a tak by mi k němu šliprostě asi víc.

Co mi tedy vadí na deluxu, nebo né vadí ale obávám se o výdrž je ten lak na krku. Možná mechaniky jsou trochu modernější než bych chtěl.

Jinak mne to asi víc táhne k tomu Deluxu při stejné ceně v současnosti. Ta Vintage Blonde je na živo moc pěkná.

Potřeboval bych tu Vinteru ozkoušet a ideálně na tom kombu co mám, trochu se bojím abych nekoupil obě kytary s tím ze jednu budu vracet, nebo obě a pak hledat kousek co mi sedne do ruky z dané řady.

Re: Fender Stratocaster Mexiko standard a classic

Napsal: 27.10.2019 12:09
od Regular John
Toho saténového laku na krku se určitě bát nemusíš, je to osvědčená věc, podle mého názoru nejlepší způsob lakování (nejpohodlěnšjí na dotek).

Radius - Nevím, jaký styl hraješ, ale určitě je větší šance, že se ti lépe bude hrát na ten 12 radius než 7,25, se kterým má dost lidí problémy při bendování a proto se přešlo na 9,5.

Snímače - věřím, že ty vintera budou hrát taky dobře, já měl "classic 60s" strata a ten hrál fakt autenticky přesně tak, jak by měl stratocaster z 60. let znít, vůbec nebylo potřeba je měnit.

Re: Fender Stratocaster Mexiko standard a classic

Napsal: 27.10.2019 13:35
od RednefStr
Jo na dotek je to fajn.
Většinou klasický rock, blues, funk.... žádná divočina.
Tak uvidím pokusím se si zahrát na tu Vinteru a pak se uvidi zda to srovnávat s deluxem nebo budu lovit jen Deluxe či tu Vinteru 70.

Re: Fender Stratocaster Mexiko standard a classic

Napsal: 31.10.2019 18:31
od Regular John
Ještě by stálo za to omrknout tohle, má to sice vintage radius, ale zase Učko krk, docela raritní kombinace u strata. Tihle limitovaní Japonci obvykle hrají špičkově. https://hudebnibazar.cz/prodam-fender-m ... /ID269468/

Re: Fender Stratocaster Mexiko standard a classic

Napsal: 31.10.2019 20:56
od RednefStr
Jo nemusí hrát špatně ale tu nechci.... jednak chci nějakou světlou ideálně s kresbou dřeva a za druhé což je hlavní narozdíl od vzhledu chci javorový hmatník.

Snímače budou fajn no ale to i u toho Deluxe a snad té Vintery.
Ten Japonec stojí novej 20 sice tedy ty snímače ale i tak.
U profil krku sem asi nikdy nedržel....

Re: Fender Stratocaster Mexiko standard a classic

Napsal: 22.11.2019 20:20
od jastud
Při přímém srovnání Deluxe Roadhouse vs. Vintera 60s u mě jednoznačně vyhrál Deluxe. O parník, zvukově, pohodlím i zpracováním. Roadhouse se mnou šel domů... co-jsme-zrovna-koupili-8819?view-post=771199#p771088