Fokus SG TRD 1 (Elektrická kytara)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mjkl
Příspěvky: 886
Registrován: 27.01.2008 19:08
last.fm: Mjkl666
Bandzone: Mjkl666
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Fokus SG TRD 1 (Elektrická kytara)

Příspěvek od Mjkl » 12.01.2011 13:57

Obrázek

PC: +- 5000,-
Koupeno: 2008
Hráno přes: Roland Cube 30, Bugera V55


Typ
Model: SG1TRD
Označení: Kytara SG1 trd
Barva: TRD
Další barvy: –
Popis: Kytara SG1 trd

Míry
Počet strun: 6
Počet pražců: 22
Pro leváka: Ne
Menzura: 628
Rádius: 305
Sedlo: 43

Konsrukce
Typ spojení: Lepený krk
Kobylka: Tune Matic
Mechanika: Diecasting (tulip)
Hardware: Chrom
Pickguard: Černý

Materiály
Krk: Mahagon
Hmatník: Palisandr
Korpus: Mahagon

Elektronika
Snímače: Fokus
Osazení: 2 x humbucker s chromovaným krytem
Ovládání: 2x hlasitost,2x tónová clona,třícestný přepínač

Popis výrobce:
Kytara typu SG model 1 je velice populární mezi rockery. Není divu, neboť na tuto kytaru se velice snadno hraje, má výrazný zvuk se širokými možnostmi nastavení palety barev a co bývá navíc důležité pro delší hraní - není moc těžká. Tyto kytary se vyrábí celé z mahagonu a krk, který je spojen s korpusem lepeným spojem, je vykádaný perleťovými lichoběžníky. Mechanika je chromovaná a jak se na správné SGčko sluší, tak ladící kolíky jsou ve tvaru tulipánu. Pevná kobylka je typu LP tail. Kytara je osazena dvěma zakrytovanými humbuckery s plným zvukem komfortně ovládánými velkými potenciometry - pro každý snímač zvlášť hlasitost a tónová clona a třícestný přepínač.

Můj názor:

Kytaru mám už nějaký ten pátek a když jsem si všiml recenzí na tomto fóru, tak jsem si řekl, že taky přiložím polínko do ohníčku.

Takže tato kytara je celá taková zajímavá, že nevím čím bych začal...

Převažování:
Asi začnu tím co asi všecky kupce levných SGéček bude zajímat a to zda padá na hlavu. Bohužel ano padá, je to taková nevýhoda, ale dá se to přežít, teď si chci koupit kožený řemen, tak snad pomůže. Co se týče toho převažování při hraní v sedě, člověk musí najít takovou polohu, nebo si pomoct pravačkou tak aby kytara nepadal a co se týče hraní ve stoje dá se to taky vyřešit položením pravé ruky do horního výkroje kytaře, ale pouze za podmínky, že budete mýt kytaru spuštěnou více k pasu popř. pod něj.

Edit:
ad Převažování:
Koupil jsem si kožený řemen Levis viz:
download/file.php?id=1909&mode=view a kytara nepadá!!! Jen lehoučce občas při nějaké jiné hrací poloze než je klasická vzpřímená... Takže problém přepadávání vyřeší kvalitní kožený řemen za 700kč! :wink:

Hraní:
Až na to převažování se mi na tu moji červenou krásku hraje celkem dobře, po prvotním seřízení dohmatu a podobných věcí dle vlastních požadavků je to celkem supr nástroj za rozumné prachy. Přece jen každému vyhovuje něco jiného. Ovladače Tone, Volume a Switch jsou umístěny celkem rozumě a logicky, takže není nic co by se dalo pokazit jak u jiných nástrojů kde mě nepravidelnost rozmístění rozhazuje. Co se týče hratelnosti nevím co bych dál napsal, mačkají se na ní struny stejně tak jak na ostatních kytarách levnějších či dražších.

Stabilita ladění a ladění:
Nástroj drží ladění dobře, stačí přeladit jednou za čas, pokud člověk do toho vyloženě neřeže nemusí se téměř o nic starat nebo nepřenáší do zkušebny v gigbagu apod. Mechaniky ladí lehce.

HW:
Co se týče HW, kytara je osazena továrními snímači, které asi tento rok vyměním (podle peněz). Jinak jsem s jejich zvukem relativně spokojen. Co se týče potenciometrů není co bych vytkl. Přepínač je trochu slabší během přepnutí polohy pokud nemáte zatlumené struny tak jde slyšet drnčení. Další věc vstupní jack, ze začátku vlastnictví se často uvolňoval a po dotažení už drží, ale asi bych časem vyměnil za nějaký lepší, protože při prozkoumání dutiny kytary je jack jen kus ohnutého plechu.

Zvuk:
Co se týče zvuku mě osobně dlouho trvalo než jsem našel to pravou tvář kytary. SGéčko je samo o sobě hodně uječené, takže pokud má někdo citlivá ouška rychle ruce pryč, ale pokud máte rádi pravý rock'n roll je to pravé pro vás. Jelikož tělo je mahagonové (ikdyž bůh ví co to je za mahagon) má příjemný teplý zvuk.

Koupil bych si tento nástroj znovu?
Už asi ne, jelikož teď toužím po něčem trošku lepším. Jinak co se týče kytary pro začátečníka je to jasná volba.

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“