Funkce Přátelé a Nepřátelé

Vše, co byste měli vědět. Čtěte!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nero
Rádce
Příspěvky: 29517
Registrován: 15.07.2007 13:21
last.fm: http://www.last.fm/user/Nero1
Bydliště: Brno

Funkce Přátelé a Nepřátelé

Příspěvek od Nero » 25.01.2011 18:12

Byť na phpBB3 jedeme už dost dlouho, evidentně dost uživatelů nezná všechny funkce, z nichž některé jsou opravdu užitečné. Dovolím si tedy upozornit na možnost funkci Přátelé a Nepřátelé.

Tyto dvě funkce aktivujete v uživatelském panelu, a to v poslední záložce:

Obrázek

Obrázek

Pokud si přidáte uživatele mezi přátele, budete mít snadný přístup do jeho profilu (a tedy například ke komunikaci prostřednictvím SZ) prostřednictvím linku, který můžete vidět na obrázcích výše. Navíc tento link ukazuje, jestli je dotyčný uživatel online (link je tučný) nebo offline (link je běžným písmem).

Některé skiny phpBB dokonce umožňují zvýraznění příspěvků od vašich přátel změnou podkladu v threadu, ale to například náš Prosilver SE neumožňuje.

Pokud si přidáte uživatele mezi nepřátele, budou ignorovány veškeré SZ, které vám tento uživatel pošle. Zároveň nebudou zobrazovány jeho příspěvky - budou nahrazeny pouze oznámením s možností zobrazení.

Obrázek

Tyto funkce nejsou veřejné a nefungují vzájemně. Tzn. že pokud si někoho přidáte do jakéhokoli z těchto seznamů, tento člověk to nezjistí (pochopitlně pokud ten dotyčný není admin nebo mod), a zároveň se automaticky vy nestanete jeho (ne)přítelem.
"Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda."

PetrPeter 1975 - 2008

Odpovědět

Zpět na „Oznámení“