Gretsch Catalina Maple (bicí)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Metaldrummer
Příspěvky: 28
Registrován: 17.07.2011 20:19

Gretsch Catalina Maple (bicí)

Příspěvek od Metaldrummer » 19.07.2011 20:24

Bicí Gretsch Catalina Maple
Obrázek

Zakoupeno: Omlouvám se, ale doopravdy se nepamatuji :D
Dřívější cena: Kolem 24tísíc když započítám hardware a vše co bylo k tomu.
Nynější cena bez HW je kolem 17-20tisíc.

Popis:
Korpusy jsou vyrobeny ze 7 vrstev javoru o celkové síle 7,2 mm. Sada má řadu dnes již klasických prvků značky Gretsch: okraje korpusů jsou zešikmeny v úhlu 30°, tomy mají 5 mušlí, držák na tomy ball-and-socket s trny 12,7 mm a uchycení tomů systémem Mini GTS. Korpusy jsou několikanásobně lakované, což dělá jejich povrchovou úpravu zvláště lesklou a odolnou s krásnou kresbou javorového dřeva. Díky javorovému dřevu má souprava explozivní atak, hlasitost a projekci s vyváženým podílem teplých nižších frekvencí. Složení sady: Basový buben 22×18", floor-tomy 16×16" a 14×14", tom-tomy 12×9" a 10×8" a snare s 8 mušlemi, který má velikost 14×6". Barva jantarová (AMB – Amber). (Samozřejmě tento model udělali v mnoha barvách)

Osobní dojem:
Tyto bicí sou doopravdy všestraného účelu. De na ně hrát doopravdy jakýkoliv styl např.: RnB, Indie, Jazz, Rock, Funky, Latin, Reggae a také Metal. Také mohu dodat, že jsou velice oblíbené, zato moc lidí značku Gretsch tak moc nezná, ale určitě když se zeptáte lidí jako já tak vám více jak na 80% řeknou, že je to velice solidní drum kit za solidní cenu.

Dojem kolegů a a větší popis:
V době, kdy byl tento set distribuován Catalina Maple jsme mněli celkem jasnou a ucelenou představu, co chceme, co ne, co a jak je důležité. Rozhodně javorové dřevo ANO.
Za těch víc jak 5 let hraní na tuhle soupravu tedy pár postřechů a připomínek:
-malý bubínek (snare) nás díky menšímu než obvyklému počtu ladících šroubů zaujal ze všeho nejméně. Je to ale bolest každé sady, že bubínek bývá slabinou. Tak se ve většině případů jednalo o změnu snare ..... v nabídce samostatných snarů je sice dostatečný výběr, no v konkurenci jiných jsou předražené.
- kopák je skvěle laditelný a má parádní zvuk jak s plnou rezo, tak s ventilačním otvorem v rezo bláně. Rozhodně není třeba přehnaně tlumit ani otevřený kopák.
- uvítali bychom, kdyby kopák byl nevtaný, případně aby existovala nějaká "záslepka" (jako má třeba PEARL) která se našroubuje na místo držáku tomů a elgantně zaslepí otvor v lubu kopáku. Myslíme si, že je to elegantnější a nikterak cenově nezajímavé by bylo kdyby to firma prostě měla jako tovární volitelný díl!!
- držení tomů za ráfek je skvělé, na dnešní dobu je to samozřejmě standard a klasika, no přesně tak, jak to GRETSCH technicky vyrábí, tak je to pro zvukaře trochu oříšek. Zvukaři bývají bezradní v tomto případě připojování mikrofonů na klips u tomů.

Názor Monikad:
Každopádně ale u sady zůstávám a jsem hrdou uživatelkou téhle sady!! Poskytuje mi zvukem i komfortem obsluhy to, co očekávám. tedy neměním, i když už je na trhu Catalina maple druhé generace!!


Co bych dělal kdybych o ten set přišel
Určitě bych si ho koupil znova... A mí přátelé bubeníci by si ho určitě pořídila znova taktéž...

Gretsch Homepage: http://www.gretsch.com/

Review těchto bicí:


By Metaldrummer and Monikad
Gretsch Catalina Maple
Zildjian Avedis Custom 14" hi-hats
Zildjian Oriental 18" China Trash
Sabian AAX Metal 16" crash
Sabian AAX Stage 16" crash
Sabian AAX Stage 20" ride
Pearl P-3002D Eliminator Demon Drive(double pedal)

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“