Housle pro 10-letou slečnu

Housle, violoncella, kontrabasy, ukulele, mandolíny, ...
Odpovědět
Luckky210285
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 28.11.2014 20:38

Housle pro 10-letou slečnu

Příspěvek od Luckky210285 » 28.11.2014 20:46

Dobrý den, chtěla bych poprosit odborníky o radu. Máme doma 10-letou slečnu, která již 4 roky hraje na housle, moc ji to baví, virtuos z ní asi nebude, ale hraje srdíčkem... Rozhodli jsme se že bychom jí pořídili vlastní housle (doteď jsme měli půjčené z ZUŠ), ale nějak nevíme jak na to, koukali jsme v hudebninách a rádi bychom asi nějaké nové (doporučili nám tyto: http://www.chalupecky.cz/index.php?&des ... ail&id=190)
co jsem koukala na internetu, dají se koupit i levnější, což ale nechceme, rádi bychom něco rozumného.
Neporadili by jste mi na co se ptát, jaké dřevo se doporučuje,nebo na co si dát pozor... Nevíme čím se při výběru řídit.
Moc děkuji!!!
Lucie S.

Uživatelský avatar
kmoch123
Rádce
Příspěvky: 127
Registrován: 16.03.2013 0:04
Bydliště: Ostrava

Re: Housle pro 10-letou slečnu

Příspěvek od kmoch123 » 29.11.2014 18:44

Dobrý den, jestli můžu dobře poradit, nechejte si ty půjčené housle ze ZUŠ. Je pěkné, že máte v rozpočtu cca 6000kč, které chcete investovat dceři do houslí, ale možná ji víc potěší, když jí koupíte nějakou jinou pěknou věc, nebo jí to hoďte na knížku a dejte na 15.narozeniny. Hrát na půjčené housle není žádná ostuda - naopak, je to velká výhoda, protože se o ně prakticky nemusíte starat (samozřejmě kromě běžné údržby, jako je otírání desky od kalafuny atd.), a když se s houslemi náhodou něco stane, škola s tím většinou počítá a finanční ztráta je minimální. Vidím to denně, že i žáci, kteří na housle dobře hrají a mají je rádi, o ně moc nepečují a není to tím, že by k nim neměli vztah. Desetileté dítě prostě ještě není tak schopné vážit si věcí, které dostanou k užívání.

Co se týče odkazu na housle ARS Music, více než 200 korun bych za ně nedal. Můžete se zkusit zeptat na 95procentní slevu z ceny, ale myslím, že neuspějete :D

Už tady bylo dost diskuzí na téma levných houslí, projděte si pár témat zde na fóru a snad Vás to nasměruje k normálním "školním" houslím z Cremony (Luby), které se dají často sehnat v cenové relaci cca od 3000-5000kč.

Jinak předpokládám, že velikost houslí (4/4) jste zkonzultovali s učitelem. Pokud ne, nejsou pro desetiletou hráčku celé housle velké? Velikost houslí nezávisí na věku dítěte, ale na jeho výšce a tělesných proporcích - což je mimochodem další výhoda půjčených nástrojů, málokdo chce od počátků studia investovat tisíce do houslí, které vydrží rok/dva a pak musí být nahrazeny větším modelem.

Pokud byste mermomocí chtěli peníze použít ke studiu houslí, kupte raději nějaký dobrý smyčec (Bondix* za 1000kč bohatě stačí i na profi použití, školní smyčce většinou stojí za starou belu), dobrý pavouk (třeba Wolf, ale stačí i jeho kopie FOM), dobrou kalafunu (Evah Oliv), nebo třeba nějaké lehké a odolné pouzdro na housle s ergonomickými popruhy.
Pokud máte dotaz ohledně houslí nebo hry na housle, pošlete klidně SZ. Ohledně smyčcce samozřejmě taky :O)

Odpovědět

Zpět na „Smyčcové a další strunné nástroje“