Hra na saxofon - jsem dospělá a samouk

Žestě, flétny, harmoniky, klarinety, akordeony, ...
Odpovědět
esve
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 24.03.2020 13:17

Hra na saxofon - jsem dospělá a samouk

Příspěvek od esve » 24.03.2020 13:35

Zdravím :)
Ráda bych se zeptala na názor z řad odborníků, hráčů profesionálních i i těch, kteří hrají pro zábavu.
Je mi 26 let, v dětství jsem 6 let hrála na zobcovou sopránovou flétnu, pozděj na altovou a chodila jsem pár let do sólového zpěvu i do sboru, nějaký hudební sluch snad ještě mám, pokud se nevytrácí s věkem :D Bohužel jsem pak s hudbou skončila. Ráda bych se ale k hudbě vrátila, chybí mi to a moc ráda bych se naučila na saxofon. V současné době bydlím v zahraničí v místě, kde není možnost docházet na hodiny výuky.
Chtěla bych se zeptat, jak reálné je naučit se hrát jakožto samouk? Možnost cvičit budu mít každý den (k radosti sousedů) a nemám žádné velké ambice, chci si hrát pro radost a na zahnání splínu. Taky bych ráda věděla, jak je to s výběrem nástroje, četla jsem v jiné diskuzi, že by bylo dobré pořídit nějaký starší saxofon, který někdo vyzkouší a taky ať nekupuju nový, kdyby mě to nechytlo.
Saxofon bych pořizovala v ČR, nicméně nemám nikoho známého, kdo by mi s výběrem pomohl, snad jedině že bych požádala někoho z učitelů z místní ZUŠ, jestli by byl někdo tak ochotný. Nebo mám šanci vybrat saxofon ''sama'', případně s pomocí někoho z Vás?
A v neposlední řadě - nejsem na takové učení se už stará?
Kdo dočetl až do konce, těm děkuji :D
Prosím, pokud by někdo měl nějakou radu nebo moudro, sypte to sem, budu ráda :)
Naposledy upravil(a) esve dne 25.03.2020 23:34, celkem upraveno 1 x.

himself
Příspěvky: 427
Registrován: 26.02.2019 13:21

Re: Hra na saxofon - jsem dospělá a samouk

Příspěvek od himself » 24.03.2020 23:08

O saxofonu nevím téměř nic (líbí se mi, to jo), ale zdůrazňuji, že člověk není nikdy starý - není to klišé. Kamarád začal jako samouk na housle cca ve třiceti. Dal tomu hodně a pak ho to tak chytlo, že se stejně k učitelce dostal. Samozřejmě se člověk sám doma může naučit různým zlozvykům, ale je to lepší, než nehrát vůbec.
Sám za sebe říkám, že jsem se ke kytaře vrátil po 15 letech a jde to viditelně pomaleji, než zamlada, ale radost z muziky mi to nebere.
Takže jdi do toho!

Odpovědět

Zpět na „Dechové nástroje“