Ibanez RG321 MH (elektrická kytara)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wocass
Příspěvky: 1818
Registrován: 12.08.2008 8:27
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Ibanez RG321 MH (elektrická kytara)

Příspěvek od Wocass » 29.01.2011 13:13

Diskuze k této recenzi - recenze-vasi-vybavy-f61/ibanez-rg321-mh ... 23564.html_________________


Jméno: RG321 MH Weathered Black
Rok: 2005 - 2009
Vyrobeno: Indonesie
Obrázek
Pořízeno: 2009 (nová)
Hráno na: Crate FlexWave 15R, Engl E322

Technické údaje:
- elektrická kytara série RG
- tělo: Mahagon
- krk: Wizard II ze 3 kusů, javorový - šroubovaný
- hmatník: Palisandr
- snímače: Ibanez, Inf 3 (krk), Inf 4 (kobylka)
- kobylka: pevná, struny skrz tělo
- počet pražců: 24
- ovládání: 1x Volume. 1x Tone
- přepínač: 5-polohový
- menzura: 648 mm
- šířka nultého pražce: 43 mm
- rádius: 400 mm

Tato kytara pochází ze série RG (označení vzniklo z prvních písmen slov Roadster Guitar), která byla představena v roce 1987 jako modely odvozené od signatury Steve Vaie JEM/Universe a od té doby v jejím rámci vzniklo mnoho velmi podařených modelů. Jde vůbec o jednu z nejoblíbenějších variací kytar určených na rockovou a metalovou hudbu. Společnými rysy všech RG je plochá přední deska těla, které má velmi ostré výřezy u krku, hmatník s 24 pražci a tenký krk typu Wizard pro opravdu rychlou a pohodlnou hru.
Zakoupení kytary
Když jsem se rozhodl pořídit si druhou kytaru, prošel jsem pár hudebnin. V posledních, kde jsem se zdržel mě padl do oka Jackson, ale prodavač trval na tom ať si prohlédnu o něco dražší RG321. Na obrázku se mi moc nelíbila, ale řekl jsem si proč ne. "Jedem pro ni!" Sedl jsem s prodavačem do auta a jeli jsme do velkoskladu Ibanez. Kytara mě na první pohled okouzlila, to co se mi stalo se dá nazvat pouze "Láska na první pohled". Sundal jsem přebytečné provázky s cenou atd.. a šlo se zkoušet. Po necelé hodině jsem odjížděl s touto kráskou domů.

Kytaru vlastním okolo 2 let, takže prvotní nadšení opadlo a myslím, že zcela nezávisle mohu hodnotit. Tak jdeme na to.

RG321 MH pod drobnohledem
Vezmeme to od shora dolů. Jako první vás asi nijak nepřekvapí, pro Ibanez typická, hlava s 6 olejovými mechanikami. Zpracování výborné, ladění je pohádka a pokud máte správné struny pro určité podladění, můžete do nich "řezat" hlava nehlava a ladičku nepoužijete :wink:
Obrázek
Dále následuje krk Wizard II, který je u Rg modelů proslulý svou malou šířkou. Umožňuje pohodlné a velmi rychlé hraní. Ano ano, tak to píše i výrobce, dodavatel a bůh ví kdo ještě. Nesmíme však zapomenout na nejdůležitější věc a to, že každý máme jiné prsty, jinou ruku. Já mám prsty hubené a dlouhé, po krku kloužu krásně rychle a pohodlnost hry je pro mě vynikající, určitě bych neměnil. Ale lidé s "tlusčí" rukou by řekli opak a já bych souhlasil, krk je na tolik hubený, že s více širokou rukou už se prsty nevejdou na hmatník, samy sobě se pletou a hra se stává utrpením. Že by Ibanez zapoměla, že né každý je vychrtlý jako Paul Gilbert? Krk je k tělu šroubován a zatím si na tento způsob uchycení nemohu stěžovat.
Obrázek
Dostáváme se k mahagonovému tělu. Tvar je typický pro RG série. Vybraný materiál je výborný, ačkoliv to není mahagon za x desítek tisíc, zvuk je krásný, kulatý. Tělo má úpravu Weathered Black, která je opravdu krásná, ovšem po čase hraní se lak "vyleští" a to je čertu žel neodstranitelné. Na některých ohybech už slezl úplně, takže rozhodně klasický lak vydrží déle, nicméně na kytaře má být vidět, že je používaná a díky Weathered Black je vidět krásná kresba dřeva a to za to stojí.
Obrázek pro ukázku v hnědém provedení.
Jako poslední bych popsal snímače, elektroniku a kobylku do hromady. Snímače Inf nejsou žádný zázrak, ale pravdou je, že zatím s nimi nemám sebemenší problémy. Zvuk nemají nejhorší a zahraji si na ně od rock n rolu po metal. Čistý zvuk mají také dobrý, ovšem nemůžeme očekávat krásné cinkavé melodie jako ze singlu, přeci jen jsou to humbuckery. Časem zvažuji pořídit silnější, ale rozhodně bych Inf nezavrhoval. Pěti-polohový přepínač umožňuje velký rozsah možností zvuku, jak už jsem psal, napříč žánry. Pokud mám být upřímný k provedení elektroniky.... Hrůza děs, po odšroubování krytu na zadní straně kytary mě málem trefil šlak. Nečekejte krásné pájení a přehledné svazečky kabelů. Na druhou stranu (byl jsem línej to předělat, takže kryt jsem zase zašrouboval) zatím se nevyskytl jediný problém, že by se ztrácel signál a podobně. V poslední době přemýšlím o překostření kytary, neboť spodní poloha přepínače mírně brumí. A závěrem kobylka. Struny jsou skrz tělo a kobylka je pevná, takže snad není nic moc co zkazit. Ladění oktáv a dohmatu je bezproblémové. Takže bych hodnotil kladně.
Obrázek

Jak jsem spokojen se spolehlivostí?

Kytara je zatím na 110% spolehlivá, nemohu si ji vynachválit.

Závěrem
Moc chyb jsem tu nevytknul. Není to tím, že bych byl zaujatý a snažil se jen vychvalovat, příčina je v tom, že mi tento nástroj žádné chyby zatím neukázal. Za cenu kterou jsou zaplatil je to opravdu výjimečný nástroj a moc mě mrzí, že už se nevyrábí. Kvalita zpracování, použité komponenty a materiály, pohodlnost hry, vše je výborné.


Kdyby mi nástroj ukradli, koupil bych si ho znovu?
Pokud budeme předstírat, že se stále vyrábí, tak určitě ANO. Jsem s ní nadmíru spokojen.
Yethell
The Mirrors
Vojtaa
Změňme sebe změníme svět

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“