Internetové lekce piana/klaves

Klavíry, keyboardy, digitální piana, syntezátory, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Olihen
Příspěvky: 784
Registrován: 28.10.2008 13:07
Bydliště: Týn nad Vltavou/Praha

Internetové lekce piana/klaves

Příspěvek od Olihen » 10.05.2009 9:04

neznáte nejake free internetove lekce piana/klaves? na netu sem našel spoustu lekcí pro začátečníky,ale mne by zajímalo spís neco na vyšší urovni jako jsou třeba lekce jordana rudesse(ty už sem skouknul)
Yamaha Motif XS8
Yamaha MOX6

Kačenka Láníková
Příspěvky: 1
Registrován: 27.05.2011 15:07

Re: Internetové lekce piana/klaves

Příspěvek od Kačenka Láníková » 27.05.2011 15:16

Ahoj,potřebovala bych vědět,kde a jak najdu internetové lekce piana pro začátečníky. Děkuju,Kačka Láníková. :P

Uživatelský avatar
Nero
Rádce
Příspěvky: 29517
Registrován: 15.07.2007 13:21
last.fm: http://www.last.fm/user/Nero1
Bydliště: Brno

Re: Internetové lekce piana/klaves

Příspěvek od Nero » 28.05.2011 9:21

"Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda."

PetrPeter 1975 - 2008

bubijada
Příspěvky: 14
Registrován: 28.12.2011 20:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Internetové lekce piana/klaves

Příspěvek od bubijada » 2.01.2012 12:20

Pro úplné začátečníky jsem nedávno našel na servru ulozto.cz několi videí na procvičení a na to jak správně hrát. Pár odkazů: http://www.ulozto.cz/hledej/?q=na+klavi ... &related=1
na této stránce je jich docela dost..
Hodně úspěchů

alex150
Příspěvky: 7
Registrován: 1.06.2010 9:40

Re: Internetové lekce piana/klaves

Příspěvek od alex150 » 17.01.2012 21:39

Kačenka Láníková píše:Ahoj,potřebovala bych vědět,kde a jak najdu internetové lekce piana pro začátečníky. Děkuju,Kačka Láníková. :P
mrkněte na http://keyboard.wz.cz

KurtMoll
Příspěvky: 8
Registrován: 15.09.2018 12:39

Škola hry pro začátečníky základy, improvizace a podobné Danthecomposer

Příspěvek od KurtMoll » 29.11.2018 12:03

Zdravím vás všechny,

nejprve se chci moc omluvit za název tématu, nemám vůbec inspiraci, jak to popsat, tak mi snad odpustíte :))
Nechci se tu vyptávat "jsem začátečník, chci hrát na piano moc moc moc, dooopoooruuučteeee miii něěěcooooo!!!", to se nebojte :) Naopak chci pomoct všem začátečníkům, jako jsem já. Na internetu je spousta knížek, škol, videí..Na YouTube je toho tolik, že se fakt dá vybírat, co vám nejlíp sedí. A já našel alespoň pro sebe to svoje a rád bych to předal těm, kteří mají otevřené srdce a mysl. jedná se o kanál Danthecomposer. Dan má velice unikátní styl výuky, zaměřený především na začátečníky. Schválně, kolik z vás někdy hrálo na piano na ZUŠce, nebo u učitele, třeba i v dětstv a pak je to nebavilo? Za to nemůžete vy sami, ani piano, ale učitel/ka, která div nestála za vámi a rákoskou vás nepráskala přes ruce, když jste udělali špatný prstoklad, nebo zahráli nějakou drobnou chybu. Pokud se podívate na Dana, zjistíte, co všechno ve vás udupávali velice urputnou "výchovou" jakožto studenta. Sakra, kdyby takhle učili všichni, tak je plno skvělým pianistů. Dokonce po nastudování odmítám věřit kecům některých učitelů " hraješ hezky ale na velké koncerty nebudeš!" Mor na ně!!! :)))) Když si prohlížím ta videa od Dana, tak mám najednou pocit, že nic, alespoň co se týče piana není nemožné. A hle, za dva dny jsem se naučil víc a udělal větší pokrok, než za půl roku na ZUŠce nebo u soukromého učitele.
Schválně na to mrkněte a jsem zvědavý na váš názor. Podle mě bude přesně takový, jaký si myslím, tedy že bude z vás hovořit vaše ego. Nechci vás urazit, nemyslím nějakou namyšlenost, nebo aroganci, to je jenom malá součást. Jak říká onen učitel, ego vám říka "tohle nedokážeš, tohle nejde", chce okamžité výsledky, z toho všeho pak vzniká frustrace. O tom egu mluvím. A pokud Dana budete poslouchat, naučíte se to ego, které máme bez rozdílu všichni, utlumit a stanete se pozorovatelem vlastní hry na piano. Věřte nebo ne, fakt to funguje a to vám říká člověk, co před měsícem zahrál sotva Kočka leze dírou .))) Teď válím improšky jak nikdo, sice ještě se mám co učit a nijak poctivě necvičím, ale na to, že tomu nedávám všechno, tak super. Fakt tomu dejte šanci ;) Určitě to někomu pomůže, pak jsem udělal maximum a budu z vás mít radost ;) Ono beztak to někdo zamítne, to všechno je jenom to ego o kterém mluvím, mluví o tom i on ve videích.
Má jich tam spoustu, to co posílám je jenom malá část. Užívejte dne ;)
https://www.youtube.com/watch?v=TQxJJ7A ... rW03zbb0d0

Edit: Ha, tak příspěvek schválen a všimnul jsem si, že to někdo hodný přesunul do správného tématu, moc děkuju ;) Ono je toho tady tolik a nějak jsem nepřemýšlel, ale je to na správném místě a není zapotřebí to tu zamořovat stále těmi stejnými tématy. Tak si užívejte lekce a dejte vědět a adminovi/moderátorovi patří můj velký dík ;)

KurtMoll
Příspěvky: 8
Registrován: 15.09.2018 12:39

Re: Internetové lekce piana/klaves

Příspěvek od KurtMoll » 26.12.2018 17:47

Tak je téměř po Vánocích, jaké jste je měli? Pevně věřím, že všichni jste si je užili :)
K věci, pořád jsem se nějak nemohl donutit cvičit a to ani s Danem :( Ale napadlo mě, že se s Vámi podělím o nějaké zkušenosti s interaktivními aplikacemi na piano, zrovna teď jich pár mám v tabletu.
Pokud vám, jako mně, chybí motivace, nebo dokonce chuť cvičit, jedná se o skvělý prostředek. Ano, nejsou zadarmo, ale v základu si je můžete stáhnout a zkusit bezplatné období, pak vám začnou z karty strhávat peníze, podle zvoleného plánu.
Teď k aplikacím

Yousician - asi nejznámnější aplikace, nenabízí jen piano, ale i další nástroje. Není to úplně nejhorší, nabízí nějaký ten den na vyzkoušení zdarma. Můžete si vybrat zobrazení not, podle klasiky, barevných not, podle prstokladu apod. Nabízí více cest, kterými se můžete ubírat, buď můžete jít rovnou na klasiku, hrát popové melodie, nebo si udělat kurz teorie. Nevím, do jaké míry to učí, základy tam jsou rozhodně, hra všemi deseti a podobné. Bohužel se této aplikace týká velký neduh a to je to, že klasické skladby jsou sice opravdu klasické, nicméně co se týče popových "šlágrů", tam máte smůlu, většina skladeb je nahraná vývojářem, známé hity tu tedy tolik nejsou

Simply Piano - Opět klasika. Aplikace zdarma, nabízí nějaký trial čas. Nevím, jestli si dobře pamatuju, ale mám pocit, že Simply Piano je asi tak nejdražší. Nevím, jestli nabízí měsíční členství, mně to nabídlo nějaké tuším roční za nějakých 1900 plus mínus. Je to podobné, jako Yousician, ale tentokrát jen piano. Moc daleko jsem se nedostal, styl je podobný, jako zmiňovaný Yousician. Stojí za vyzkoušení.

Flowkey - Teď se dostáváme zatím k tomu nejlepšímu. Flowkey nenabízí trial členství, ale je docela levný, mám zaplacené měsíční předplatné a stojí kolem 450 korun. Co se týče stylu, tak mi sedí asi ze všeho nejvíc. Dostal jsem se rychle do všeho a hned to na mě vybaflo hraní oběma rukama, ale to jenom proto, že jsem odllikl, že mám s hrou na piano menší zkušenosti. lekce si můžete taky vybírat podle toho, co vám sedí a nemusíte se prokousávat tunou toho, co je nuda, nebo dělat nějaké testy. Všechno je vysvětleno a vedle not máte k dispozici i video pohled na kolegu, který hraje správné tóny. První posloucháte skladbu s notovým zápisem, pak zkoušíte pravou ruku, levou ruku, pak obě, všechno hezky po částech a několikrát. Jediný problém je ten, že aplikace hůř snímá zvuk. S předchozími nebyl nikdy problém, s Flowkey je to horší, anebo už nezvládá na tabletu mikrofon. Rozhodně tuto aplikaci doporučuji!!!

Yousician, Simply Piano i Flowkey jsou k dispozici na PC i mobilní zařízení, takže si můžete vybrat, co vám vyhovuje. Všechny mají dost skladeb, poslední dvě aplikace mají i všechny známé hity.
Tak hře zdar :))

Odpovědět

Zpět na „Klávesové nástroje a syntezátory“