Jak spojit více reproboxů s mixpultem

Aktivní reproboxy, pasivní reproboxy, zesilovače, ...
Odpovědět
PAULOO
Příspěvky: 6
Registrován: 30.11.2015 20:20

Jak spojit více reproboxů s mixpultem

Příspěvek od PAULOO » 30.11.2015 20:23

Ahoj. Mám takový pro někoho jednoduchou otázku. Když si například koupím nějaký profesionální mixážní pult, který mají jako vždy 2 XLR nebo 2 Jack hlavní výstupy. Jak mám udělat to, aby se tyto pulty dali použít s repro bednama Line Array Systém či více reprobednama? Například z digitálního mixážního pultu Presonus studio live 24-4-2ai nebo analogového Allen Heath Zed 428.

Předem díky za odpověď, doufám že tu budou normální lidé, kteří něco dokáží vysvětlit začátečníkovi :wink:

Placka
Příspěvky: 469
Registrován: 17.10.2013 12:45

Re: Jak spojit více reproboxů s mixpultem

Příspěvek od Placka » 30.11.2015 20:50

ideální se zeptat na zvukarina.cz, kde jsou na zvučení a věci okolo víc zaměřený. KDyž se tam pokorně zeptáš, tak poradí i uplnému začátečníkovi. Já můžu jen hádat - klasický malý aktivky mají většinou nějakej link, nebo line out, přes kterej vedeš signál do další bedny a velký systémy asi většinou používaj nějakej speaker managment - speciální procesory právě na distribuci zvuku do různejch beden, subwooferů atd...

PAULOO
Příspěvky: 6
Registrován: 30.11.2015 20:20

Re: Jak spojit více reproboxů s mixpultem

Příspěvek od PAULOO » 1.12.2015 15:59

Dobře, děkuji. Jinak jsem se ptal po nějakých obchodech, kde mi vždy poradí a tentokrát také nevěděli. :?

Uživatelský avatar
Jaris
Příspěvky: 22
Registrován: 6.11.2013 12:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spojit více reproboxů s mixpultem

Příspěvek od Jaris » 4.12.2015 8:28

Ahoj,
z mixu ti většinou vedou jen 2 (LR) nebo 3 (LRC) kanály. Celý line array systém máš propojený sériově. (I když ve skutečnosti jsou bedny zapojený paralelně) Připojíš vstup signálu do první bedny, ta má na sobě i výstup a ten propojíš s dalším vstupem atd... Stejně jako se propojují světla pomocí DMX. C se používá často na basy. Pokud mix C výstup nemá, může se použít nějaký AUX. Zajímavější to bývá v případě, že máš víc beden a chceš je "sfázovat". Do různých beden ti jde signál různě zpožděný, aby do určitého bodu zvuk z beden dorazil v ten samý okamžik. Tam se to ale většinou neřeší v mixu ale v nějaké výhybce, ve které signál rozdělíš, frekvenčně a časově upravíš a až poté posíláš do jednotlivých skupin beden. Ono pokud nemáš 2 bedny na klacku, tak tam tu výhybku (speaker manager) máš téměř vždycky a většina aktivních beden a zesíků už to má přímo v sobě. U větších mixů pak můžeš mít hodně výstupů i přímo z mixu a mix použít i jako výhybku, ale moc se to nepoužívá. Ono pokud máš víc beden a ty bedny nejsou přizpůsobé k tomu, že jich bude víc po hromadě, tak při společném hraní to nedopadá s kvalitou zvuku moc dobře. A pokud je to nějaký lin.Ar. systém, tak tam má každá bedna vlastní speaker manager a vše se řeší přímo v bedně. Jinak jako dotaz pro zajímavost to celkem chápu, ale nevěřim, že se s tím někdy setkáš. Člověk která si koupí bedny za 2 mega a víc asi nebude používat mixy na které se ptáš. :-)
Yamaha LS9, MT18SUB, QSC, Kobble + plná dodávky krámů a k tomu světla

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače a reproboxy“