Jak z Kronosu udělat samohrajku?

Klavíry, keyboardy, digitální piana, syntezátory, ...
Odpovědět
Petr13
Příspěvky: 168
Registrován: 31.01.2016 14:10

Jak z Kronosu udělat samohrajku?

Příspěvek od Petr13 » 4.11.2019 17:54

Kronos je dobrý syntezátor, dobré digitální piáno, ale špatný arranger. Takže bych ho chtěl o tuto funkčnost rozšířit. Řešil už někdy něco takového?

V obecné rovině to vidím na dva druhy řešení, hardwarové a softwarové.

Hardwarové řešení je buď rolandí modul BK-7m, který stál kolem 20 kKč a už nejde koupit, nebo nějaký Ketron, ale to jsem cenově minimálně na dvojnásobku a platím krvavě za funkce, které nepotřebuji. Jinou alternativu jsem nenašel.

Softwarové řešení je pak buď něco na pc nebo tabletu. Nejvíc se mi líbí vArranger, ale ten vyžaduje windows. Takže nějaký tablet s windows plus vArranger a jsem opět někde na ceně 20 kKč.

Z opačného spektra je obyčejné android zařízení a software zdarma Midi Arranger, který je v beta verzi a nejsem si jist, nakolik se ještě vyvíjí a nakolik je to spolehlivé, ale je to závislé na webu tvůrce aplikace. Styl z Yamahy do toho musím nahrát přes webové stránky, se kterými se android synchronizuje. Jakmile přestane fungovat web, je aplikace k ničemu, takže se mi míc nelíbí na tom stavět, i když je to prakticky zdarma. Navíc to umí načítat yamaha styly jen v nějakém starším formátu a nevím jak moc je to problém. Ale nic jiného takového jsem na android neobjevil.

Ten vArranger se tváří profesionálně, pracuje se styly Korgu, Yamahy, Rolandu a dalších, to se mi líbí. vArranger má ale i vlastní synth, zvuky, efekty a další blbosti, je to mnohem víc než jen automatická doprovodná jednotka. Takže i zde bych zbytečně platit hodně peněz (stojí přes 350 €) za věci co nepotřebuji. Mně by stačil jen samotný automatický doprovod realizovaný přes midi.

Existuje něco mezi tím? Pokud možno spolehlivého, osvědčeného pro živé vystoupení? Mělo by to umět ideálně pracovat s Korg styly, další značky jsou výhodo. Moc to nechci na windows, protože počítač s windows mi přijde nespolehlivý, navíc to znamená řešit další problém s ovládáním. Radši bych tablet s dotykovou obrazovkou, ale to je s windows také docela drahá záležitost.

Midi Arranger v akci:


Odpovědět

Zpět na „Klávesové nástroje a syntezátory“