Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Klavíry, keyboardy, digitální piana, syntezátory, ...
Odpovědět
PtJaa
Moderátor
Příspěvky: 555
Registrován: 31.01.2012 1:03
Bydliště: Praha

Re: Klávesy do 5000

Příspěvek od PtJaa » 13.01.2016 7:57

Vnitřní reproduktory jsou u nástrojů této kategorie hodně nejslabším článkem řetězce. Na slušných sluchátkách byste slyšel úplně jiný zvuk. Třeba ty basy jsou asi vina čistě reproduktorů - každý výrobce umí nasamplovat basy, ale žádný je neumí dobře přehrát v těch chrčítkách, co dává do kláves. S těmi repráčky v klávesách je problém i s hlasitostí - klavír je docela hlasitý nástroj a ta hlasitost k jeho zvuku patří. Pokud by se na klávesách nastavila odpovídající hlasitost, nevím, jak by to ta chrčítka zvládala (samozřejmě hlasitost taková, aby nebolely uši ani nebyli moc rušeni sousedi). Osobně bych u kláves podobné kategorie přemýšlel o připojení externích repráčků (třeba do sluchátkového výstupu) nebo častém hraní na sluchátka (sám doma hraji 90% na sluchátka a na klavíru mi stojí staré hifi repráčky s malým zesilovačem). Proto bych radil zkoušet klávesy s kvalitními sluchátky a s hlasitostí na "klavírní" úroveň - uvidíte, že je to s o něčem jiném

PX150 vs CDP120 - za ten rozdíl určitě stojí. Zcela jiná klaviatura a zvuk - PX je jejich moderní technologie, CDP je "ekonomické" řešení.

Já mám na (jen piána) Korgy velmi negativní názor, IMHO mezi ostatní značkové přístroje tím, co poskytují, vůbec nepatří. Třeba srovnávat s PX150 podle mě vůbec nejde, ani klaviaturou, ani zvukem.

Muziker je zavedený obchod. Pokud nereagují na mail, zkusil bych jim zavolat.
Kawai CA65 :: Galaxy Vintage D, Vienna Grand a Giant :: Pianoteq 5 Stage :: Kontakt :: Reaper

Dr. Manhattan
Příspěvky: 11
Registrován: 16.12.2015 17:44

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od Dr. Manhattan » 14.01.2016 0:58

Předem díky za trpělivost, mám hodně otázek, v tomhle ohledu jsem úplný začátečník.

Zavolal jsem do Muziker a paní, že daný model už se nevyrábí, ale že mi na e-mail zašle model srovnatelný kvalitou i cenou (ptal jsem se na tu priviu za 11k) a paní mi poslala tohle: http://www.muziker.cz/casio-px-350mwe-privia :D Nevím, jakou má paní výplatu, ale těch 8 tisíc tam znát je. :D

Co se týče sluchátek, tam je normální 3,5mm jack, takže můžu používat sluchátka, které mám třeba do PC? V těch hudebních obchodech je spousta sluchátek na prodej, mají nějaké lepší vlastnosti pro zvuk piana? Vždy u toho píšou, že zrovna tyhle sluchátka jsou pro digitální piana nejlepší. Ale je to asi jedno, ne?

Dále, v rámci budget cutu, stojan a stolička - nutnost? Zajímá mě to z ohledu například držení těla, když vychytám třeba poměr toho jak sedím vůči výšce klavíru, můžu normálně sedět na židli nebo je v tom nějaký velký rozdíl? Nechci si vytvořit špatné návyky, aby to ovlivnilo například úhoz apod. A druhá část - lze mít piano položené na stole? Ovlivní to nějak například rezonanci zvuku? Kdybych bral i stoličku a
stojan, tak dohromady s pianem, proto se ptám dopředu. Asi zvláštní otázky, ale já tomu fakt nerozumím.

Koukal jsem na tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=7L3qBvYPDJk a zřejmě jsem asi jediný člověk na světě, kterému přijde, že ta Yamaha zní líp. Stačí se podívat do komentářů. Ten zvuk je takový jemný, melodický, CASIO na druhou stranu má ten zvuk takový ostrý, na mě až moc "neplynulý, trhavý". Asi velmi zmatečný popis. :D Ale je to škoda, protože Casio stojí o 2 500Kč méně. Vám se líbí který zvuk více?

Někde jsem i četl, že má Casio příliš krátké prodlužování zvuků pedálem, že ten zvuk ani s použitím pedálu nezní tak dlouho, jak by měl. Ale to nevím, kolik je na tom pravdy. Já když si to zkoušel, tam jsem to nepoznal.

Vím, že to hodně řeším, ale vydělal jsem si na to sám z brigád a je to pro mě obrovská investice, takže si musím být jistý, že vyberu co nejlépe. :)

Díky moc a pěkný den.

PtJaa
Moderátor
Příspěvky: 555
Registrován: 31.01.2012 1:03
Bydliště: Praha

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od PtJaa » 14.01.2016 8:47

Za otázky se nijak neomlouvejte.

- px350 je model s úplně jiným zaměřením (více zvuků, doprovody,...), paní měla spíš napsat px160.

- Velká většina pián používá na zdířku pro sluchátka s 6,3mm jackem (existují redukce pro 3,5mm sluchátka jako tahle), Casio ale možná používá přímo 3.5mm zdířky. Nevím o tom, že by "speciální piánová" sluchátka měla jakékoli výhody.
Nicméně - rozdíl ve zvuku kvalitních a nekvalitních sluchátek je velký. Kvalitními nemyslím módní přebasované modely, ale sluchátka s detailním zvukem a aspoň trochu vyrovnanou charakteristikou. Pokud máte aspoň trochu slušná sluchátka (ne model za 300Kč), navrhoval bych je teď neřešit, ale pokud vás hra opravdu chytne, můžete se časem zamyslet nad upgradem. Najvíce se používají circumaurální (kolem uší) otevřená sluchátka, příklad modelu by byl třeba Sennheiser HD518.

Stolička - sám nepoužívám, židle se správnou výškou mi funguje dobře. Správně se ale sedí bez opírání, na přední části židle (aby páteř byla uvolněná a rovná). To ale poznáte až časem, když se při hře bude muset člověk více "hýbat", do té doby je to IMHO dost jedno.

Stojan - problém je, že stoly jsou moc vysoké. Podívejte se, jak je Casio PX160 vysoké, a jak by tedy musel být vysoký stůl (třeba u mého Kawai je horní hrana bílých kláves ~73,5 cm nad zemí - klavíry se trošku liší, ve výškách bývá asi 1palcový rozptyl).
Kromě toho je hodně znát, když stojan není pevný - nástroj je těžký, hodně široký a občas se do něho mlátí velkou silou. Proto jsou dobré ty stojany od výrobce vypadající jako "nábytek" - lze ale také přinejhorším udělat doma, je to v podstatě pár desek. Když si zajistíte stojan správně vysoký a pevný, je vše v pořádku.

Další neblahá věc jsou pedály. Ke stojanu se většinou dá dokoupit trojpedál, který je určen do stojanu (jinak nedrží). U některých levných kláves jsou místo pedálu takové divné krabičky. Dá se ale dokoupit univerzální jednopedál (1 pedál stačí :-)), správného tvaru a funkce, za ~700Kč.

Zvuk Yamaha vs. Casio - váš odkaz je na Yamaha P35 vs. Casio CDP130, PX160 má zcela jiný zvukový generátor. Ale jinak máte pravdu - Casio používá zvuk Steinway křídel, což jsou na světě asi nejuznávanější křídla. Při větší dynamice je tento zvuk ostřejší, šťavnatější. Takže ještli se vám typově více líbí zvuk Yamah, jděte radši do Yamahy.
Trochu obecněji - jak se zvuk proměňuje s dynamikou (silou úhozu) je jedna z nejdůležitějších vlastností zvuku piána. Je to skoro důležitější než změna hlasitosti s dynamikou. Umožňuje vykreslit melodickou linku, vyjádřit rytmus, vyjádřit emoce.... Proto nástroj, který má jemný zvuk v celém dynamickém rozsahu, je trochu na nic.
Mně se osobně více líbí dynamičtější zvuk v Casiích, ale to je zcela individuální. Dražší modely už dnes často mají více nahraných klavírů, aby si člověk mohl vybrat.

Ad krátký dozvuk - Casio PX160 má dozvuk v normě. Digitály mají často trochu kratší dozvuk, než mají mít, protože je to jednak jednodušší implementovat, jednak už jsou lidi zvyklí a protestovali by proti správné délce, že na to neumějí hrát :-) Pokud zjistíte, že jste extrémně náročný, můžete přejít na zvuk pomocí počítače, kde lze toto vše nastavovat.
Kawai CA65 :: Galaxy Vintage D, Vienna Grand a Giant :: Pianoteq 5 Stage :: Kontakt :: Reaper

Dr. Manhattan
Příspěvky: 11
Registrován: 16.12.2015 17:44

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od Dr. Manhattan » 16.01.2016 19:45

Pán v hudebninách mi o digitálních piánech řekl následující: "Ideální případ by byl klaviatura Rolandu, zvuk z Yamahy, dřevěnou konstrukci Kawai ... a k tomu na ruku hodinky Casio!" :D

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Minulý příspěvek jsem opět vedl v duchu rozhodování mezi P 45 a CDP 120, PX 150 jsem zavrhl kvůli vysoké ceně (za těch 11 000 už to neprodávají a nejlevnější je za 13 500 bez stojanu).
Proto taky to video daných modelů.

Stojan - tak nějak jsem spoléhal, že by stačilo něco jako tohle: http://kytary.cz/razzor-kb-6/HN120455/ Takže to ne? Myslím že nějaký čas ještě nebudu tolik rázný či dynamický jakožto začátečník. A nebo naopak budu až moc, to je vlastně taky možné. :D Já kutil moc nejsem a ty dřevěné stojí třeba 1500, to už bych si řekl, že jsem mohl mít Priviu bez stojanu. :D Je to tolik znát ve smyslu, že se to bude všemožně kolísat nebo je to za předpokladu přiměřeného zacházení použitelné? Zas nechci po měsíci zjistit, že takový stojan nestačí, muset koupit nový a pak mít doma zbytečně jeden navíc. Nicméně jakékoliv ušetření mi značně pomůže, tak proto se ptám.

Pedál - upřímně, ani nevím, co ty zbylé dva dělají. :D Je u toho sustain pedálu běžné, že je sešláplý většinu času a pustí se jen, když je potřeba tón "zaseknout" nebo úplné ticho? Já ho tak používal, když jsem zkoušel hrát a přišlo mi to, že to znělo tak, jak by mělo. Ale nezdá se mi, že by to bylo tak jednoduché. U kamaráda jsem hrál na DGX 640, kde byl typově tento pedál: http://kytary.cz/korg-ps-3/HN115399/ To je asi ten, o kterém mluvíte, ne? Co je na něm tak špatného? Šlape se na něj hůř? Já vlastně ani na ten klavírní nikdy nešlapal.

Další věc - jak u kamaráda, tak v obchodě, mě zarazila jedna věc - u hraní klávesy dost silně klapaly. Byl to nepříjemný element, který rušil zážitek a při nižších hlasitostech dokázal přehlušit zvuk piána. Možná je to mnou, ale po delším hraní jsem to viděl jako nejvíce nepříjemnou věc právě např. na tom DGX 640. Co si pamatuji z obchodu, tak to zřejmě bylo podobně u P 45 a CDP 120, jen jsem to tolik nevnímal, jelikož tam byl dost hluk. Je to normální u všech dig. pián? Dá se obecně říci, které značky nebo typy klaviatur tím trpí víc (například mezi těmi dvěma modely, mezi kterými se rozhoduji)?

Zkoušel jsem si znovu to Casio a napodruhé mi to přišlo o něco lepší, možná to ale bylo tím, že jsem to přímo nestřídal s Yamahou, jako napoprvé. Kdyby jste se rozhodoval vy mezi tou P 45 a CDP 120 a jiné na výběr neměl, do kterého byste šel? Předpokládejme, že by tam to, že je Yamaha dražší nehrálo roli. Vím, že to vždy záleží na subjektivním pocitu, ale já ještě klavíru moc nerozumím a ani ten zvuk nemám tolik naposlouchaný, takže je dost možné, že za půl roku už budu mít názor blíže k tomu vašemu (zkušenému), než ke svému nynějšímu, který je úplně začátečnický.

Každopádně, kdybych si pořídil nějaký z těch modelů a k němu kvalitní sluchátka, nekrabičkový pedál a pevný, dřevěný stojan, tak už bych se pomalu dostal na cenu toho PX150. Byla by v tom momentě lepší volba koupit ten PX150 s levnými/žádnými sluchátky, přibaleným krabičkovým pedálem a nejlevnějším stojanem za 500? Nebo raději levnější model, ale s plnou a co nejlepší výbavou? Snad mě chápete. V obou případech by to vyšlo kolem 14 000.

Piáno chci kupovat začátkem února, hned, jak mi skončí zkouškové, tak snad se do té doby nějak rozhodnu. :D

Opět předem děkuji za reakci.

PtJaa
Moderátor
Příspěvky: 555
Registrován: 31.01.2012 1:03
Bydliště: Praha

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od PtJaa » 17.01.2016 21:37

Dr. Manhattan píše: Stojan - tak nějak jsem spoléhal, že by stačilo něco jako tohle: http://kytary.cz/razzor-kb-6/HN120455/ ...Je to tolik znát ve smyslu, že se to bude všemožně kolísat nebo je to za předpokladu přiměřeného zacházení použitelné?
Se stojanem bohužel neporadím, zmíněný typ neznám. Třeba někdo zkušenější napíše názor.
Dr. Manhattan píše: Pedál - upřímně, ani nevím, co ty zbylé dva dělají. :D Je u toho sustain pedálu běžné, že je sešláplý většinu času a pustí se jen, když je potřeba tón "zaseknout" nebo úplné ticho?
U kamaráda jsem hrál na DGX 640, kde byl typově tento pedál: http://kytary.cz/korg-ps-3/HN115399/ To je asi ten, o kterém mluvíte, ne? Co je na něm tak špatného? Šlape se na něj hůř? Já vlastně ani na ten klavírní nikdy nešlapal.
O pedálu jsem psal, abyste pak nebyl překvapený, když už rozebíráte i stojan a stoličku. Rozhodně se nemusí upgradovat hned.
Jeden pedál stačí prakticky na vše. V začátcích např. na LŠU se pedál nepoužívá, až se používá, tak to ale není "pustit jen, když je potřeba tón zaseknout", většinou se s ním pracuje dost pravidelně a často. Ano, ty krabičky vypadají jako na vašem odkazu a mně například se na ně šlape dost špatně.
Dr. Manhattan píše: Další věc - jak u kamaráda, tak v obchodě, mě zarazila jedna věc - u hraní klávesy dost silně klapaly. Byl to nepříjemný element, který rušil zážitek a při nižších hlasitostech dokázal přehlušit zvuk piána. Možná je to mnou, ale po delším hraní jsem to viděl jako nejvíce nepříjemnou věc právě např. na tom DGX 640. Co si pamatuji z obchodu, tak to zřejmě bylo podobně u P 45 a CDP 120, jen jsem to tolik nevnímal, jelikož tam byl dost hluk. Je to normální u všech dig. pián? Dá se obecně říci, které značky nebo typy klaviatur tím trpí víc (například mezi těmi dvěma modely, mezi kterými se rozhoduji)?
Některé modely jsou trochu tišší, některé trochu hlučnější. Všechny budou aspoň trochu rušit ostatní lidi v místnosti, kde hrajete na sluchátka. Žádná klaviatura by ale nerušila VÁS (hráče), kdybyste měl hlasitost správně nastavenou! Naopak - akustické klavíry mívají klaviaturu hlučnější - jenže to nikdo nikdy neslyší.
Před hraním s nízkou hlasitostí občas lidé varují, pak kompenzujete podvědomě dynamikou, získáváte nesprávné návyky apod.
Dr. Manhattan píše: ...Kdyby jste se rozhodoval vy mezi tou P 45 a CDP 120 a jiné na výběr neměl, do kterého byste šel? ...
Každopádně, kdybych si pořídil nějaký z těch modelů a k němu kvalitní sluchátka, nekrabičkový pedál a pevný, dřevěný stojan, tak už bych se pomalu dostal na cenu toho PX150. Byla by v tom momentě lepší volba koupit ten PX150 s levnými/žádnými sluchátky, přibaleným krabičkovým pedálem a nejlevnějším stojanem za 500? Nebo raději levnější model, ale s plnou a co nejlepší výbavou? Snad mě chápete. V obou případech by to vyšlo kolem 14 000.
Pokud se vám líbí více Yamaha, kupte si určitě Yamahu. Nejdůležitější je, aby vás nástroj bavil, jinak toho časem necháte.
Pokud v budoucnu zjistíte, že opravdu chcete jiný zvuk (nemusí to být jen otázka kvality, tyhle jednodušší digitální zvuky se někdy časem "ohrajou" - když často cvičíte, může vzniknout jakási "alergie" na daný zvuk), pomocí počítače se dá dojít ke zvuku, který bude o dost lepší než má kterýkoli ze zmiňovaných modelů. Navíc to lze vyzkoušet skoro bez nákladů - např. Pianoteq ve free demo modu s pár nefunkčními klávesami poskytuje bohatý výběr klavírních zvuků (funkční verze pak stojí 99€).
Kawai CA65 :: Galaxy Vintage D, Vienna Grand a Giant :: Pianoteq 5 Stage :: Kontakt :: Reaper

Dr. Manhattan
Příspěvky: 11
Registrován: 16.12.2015 17:44

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od Dr. Manhattan » 19.01.2016 20:20

Tak se mi ozvala slečna z Muzikeru, že by pro mě nakonec ještě měli jeden kus Casia PX 150 a dají mi ho za 11 ooo Kč. Takže jsem neváhal a vzal to. Cena je o tisícovku nižší, než u Yamahy P 45 a piáno je to dle všech ještě o třídu lepší. Děkuji moc za všechny rady a kdyby někdo pročítající tohle vlákno měl zájem, určitě pak rád napíšu dojmy. :)

PtJaa
Moderátor
Příspěvky: 555
Registrován: 31.01.2012 1:03
Bydliště: Praha

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od PtJaa » 21.01.2016 7:50

Gratuluji k výborné koupi :-)
Kawai CA65 :: Galaxy Vintage D, Vienna Grand a Giant :: Pianoteq 5 Stage :: Kontakt :: Reaper

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 1550
Registrován: 3.11.2011 12:55

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od Ivan » 22.01.2016 12:46

Tak presuvam sa z vlakna "dig. piano do 8000" sem a po preluskani cennych tunajsich rad prichadzam k zaveru, ze vlastne pokial piano nema 88 klaves a kladivkovu mechaniku, tak to ani nema vyznam... Naivne som si myslel, ze do 250 eur sa bude dat zohnat nieco pre zaciatocnika,ale asi omyl. Skoncil som zatial s vyberom pri Yamahe P-45 a so stojanom ma to posuva az k cca 470 eur. Na bazaroch to tiez nie je vyhra... Zvlastne, ze napriklad proti gitaram tam predavajuci nepustia hodnotu tych pian pod cca 80% z povodnej ceny. No tak asi menim strategiu - zrejme to najskor skusim v nejakej umeleckej skole, ze ci vobec mam na to vlohy a trpezlivost, potom nebudem vahat zainvestovat aj tych 500 eur. Vsak u nas v miestnej ZUŠ to vychadza na 10 EUR/mesacne (rok 100 eur - bez 2 mesiacov prazdnin), co je az neuveritelne a myslim, ze na zaciatok je to asi lepsia investicia ako 500 eur do nastroja. Ale mam obavy, ze tam do mna nekompromisne budu hustit teoriu, co ma zrejme nadobro odradi... Pride mi totiz na povazenie kupovat nastroj za take peniaze, ked prakticky este neviem nic, ani zaklady... Hra na gitaru ma podstatne "lacnejsi" vyvoj :? Nejake vyhrady, dojmy k tej Yamahe P-45?
Vdaka
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.
YouTube | Bandcamp | Spotify

Uživatelský avatar
pavlii
Globální moderátor
Příspěvky: 6313
Registrován: 2.04.2009 11:47
Skype: studio_kappka
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od pavlii » 22.01.2016 13:11

Jen poznámka k té výuce - určitě je to menší investice, ale opravdu asi jen za předpokladu, že k tomu přistoupíš tak, jak píšeš, čili "jestli mě to chytí". Bez cvičení doma to praktický smysl moc nemá, takže ta investice do nástroje existuje prostě pořád.

Srovnání s kytarou bude pokulhávat prostě v tom, že jsou to nesrovnatelné nástroje (principem), nelze udělat alternativu "digitální kytara" (podle vzoru "digitální piano") 8) což je nasnadě. Samozřejmě s tím pak ruku v ruce jsou i ty náklady.....

P.
Obrázek
Skype: studio_kappka
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8

Uživatelský avatar
Čavli
Příspěvky: 500
Registrován: 16.03.2014 23:51

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od Čavli » 22.01.2016 13:51

Ivan píše:Tak presuvam sa z vlakna "dig. piano do 8000" sem a po preluskani cennych tunajsich rad prichadzam k zaveru, ze vlastne pokial piano nema 88 klaves a kladivkovu mechaniku, tak to ani nema vyznam... Naivne som si myslel, ze do 250 eur sa bude dat zohnat nieco pre zaciatocnika,ale asi omyl. Skoncil som zatial s vyberom pri Yamahe P-45 a so stojanom ma to posuva az k cca 470 eur. Na bazaroch to tiez nie je vyhra... Zvlastne, ze napriklad proti gitaram tam predavajuci nepustia hodnotu tych pian pod cca 80% z povodnej ceny. No tak asi menim strategiu - zrejme to najskor skusim v nejakej umeleckej skole, ze ci vobec mam na to vlohy a trpezlivost, potom nebudem vahat zainvestovat aj tych 500 eur. Vsak u nas v miestnej ZUŠ to vychadza na 10 EUR/mesacne (rok 100 eur - bez 2 mesiacov prazdnin), co je az neuveritelne a myslim, ze na zaciatok je to asi lepsia investicia ako 500 eur do nastroja. Ale mam obavy, ze tam do mna nekompromisne budu hustit teoriu, co ma zrejme nadobro odradi... Pride mi totiz na povazenie kupovat nastroj za take peniaze, ked prakticky este neviem nic, ani zaklady... Hra na gitaru ma podstatne "lacnejsi" vyvoj :? Nejake vyhrady, dojmy k tej Yamahe P-45?
Vdaka
Některé ZUŠ dokážou půjčit nástroj za nějaký malý poplatek, obávám se ale, že piáno to nebude.
Že chceš začít "hrát" v ZUŠ na nástroj, aniž bys měl možnost cvičit svědčí o tom, že nemáš příliš tušení co učení se na nástroj obnáší. A myšlenka jestli investovat do nástroje, nebo si zaplatit výuku v ZUŠ je úplně bez komentáře. Prostě nesmysl. Leda bys měl možnost někde cvičit venku u někoho ...
Zamysli se, sežeň 500€ a kup si tu Yamahu, a začni chodit do ZUŠ. Pak teprve uvidíš, jestli máš trpělivost, navíc ti dá ZUŠ systém a řád - snáz potom funguješ nějak pravidelně, protože to je základ. A bez teorie to také moc nepůjde. To není kytara ...
Nebo se to na to rovnou vykašli a dělej něco jiného, co tě bude bavit. Sport, pes, malování, gaučink ...

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 1550
Registrován: 3.11.2011 12:55

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od Ivan » 22.01.2016 14:05

Čavli píše:aniž bys měl možnost cvičit svědčí o tom, že nemáš příliš tušení co učení se na nástroj obnáší.
viem, co to obnasi, trosku viem hrat na gitaru
Čavli píše:A myšlenka jestli investovat do nástroje, nebo si zaplatit výuku v ZUŠ je úplně bez komentáře. Prostě nesmysl. Leda bys měl možnost někde cvičit venku u někoho ...
mam moznost zahrat si na klavesoch (nie piane) nasho klavesaka z kapely, ale nie je to proste "doma" no... tam by som si vedel precvicit co to, co si donesiem z lekcie zo skoly, ak by mi to co len trochu islo, hned je to motivacia kupit nastroj
Čavli píše:Nebo se to na to rovnou vykašli a dělej něco jiného, co tě bude bavit. Sport, pes, malování, gaučink ...
nevykaslem, asi to skusim. dochodok chcem stravit hranim klavirnych balad na velkom akustickom piane :wink:
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.
YouTube | Bandcamp | Spotify

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 1550
Registrován: 3.11.2011 12:55

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ??? YAMAHA P-45

Příspěvek od Ivan » 28.01.2016 14:18

Hľa čo je napísané v manuáli na YAMAHU P-45:

Speakers are built into the instrument at the bottom.
Though you can enjoy playing the instrument even when
putting it on a desk or table, we recommend that you use
an optional keyboard stand for better sound.


A to už akože prečo takto? Tie speakre sú len 12cm a ešte umiestnené niekde dole? Malo by to mať nejak lepší akustický efekt? :roll: Na ostatných pianach v tejto kategórii sú tie repro evidentne navrchu...
2 x 12cm znamená, že sú tam dva speakre o priemere 12cm?
Dík
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.
YouTube | Bandcamp | Spotify

PtJaa
Moderátor
Příspěvky: 555
Registrován: 31.01.2012 1:03
Bydliště: Praha

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od PtJaa » 28.01.2016 21:28

vtipné :-)

Ano, měly by to být 2 kusy 12cm reproduktorů.

12cm reproduktory nejsou malé, mnoho výrazně dražších nástrojů nemá větší. Problémem je spíš malý výkon zesilovače (6w*2) a kdoví jak malý prostor, ve kterém jsou umístěny (a případně cena, za kterou jsou vyrobeny).

Reproduktory umístěné dolů, kde se zvuk šíří odrazem o podlahu, jsou běžné u konzolových pián (tj. v "nábytkovém" provedení). Osobně tomu nefandím, neb jsem vysoký a ještě máme doma lino, takže až k uším se mi v tomhle systému dostává málo vyšších frekvencí.

Osobní názor: repráky v těchhle nástrojích IMHO nemají nic moc zvuk, ať směřují kamkoli. Pokud chceš dobrý zvuk, stejně je IMHO lepší pustit zvuk do hifi bedniček umístěných na/za nástrojem...
Kawai CA65 :: Galaxy Vintage D, Vienna Grand a Giant :: Pianoteq 5 Stage :: Kontakt :: Reaper

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 1550
Registrován: 3.11.2011 12:55

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od Ivan » 29.01.2016 9:02

Na to som tak zvedavý, že si to asi aj pôjdem očúvnuť niekde do predajne... Mi to príde ako úplný nonsens umiestniť reproduktory na spodnú stranu, ale pozerám, že napr. aj nejaký Kawai z nižšej triedy to má podobne riešené, a možno aj ďalšie iné... Ale zároveň verím, že dizajnéri asi vedia čo robia.
Ano - zvuk cez hi-fi môže byť násobne lepší, ale keď začiatočník hľadá "univerzálnosť", tak to nemôže byť priorita. Ja očakávam, že aj cez repro to bude ako-tak príjemné na posluch. Vyžadujem určitú mobilitu toho piana, nie všade spolu s tým chcem vláčiť hi-fi. Dizajnovo mi príde najlepšie Casio, ale nemôžem si pomôcť, mne ten zvuk piana z Casií vôbec ale vôbec nelahodí tak ako napr. z Yamáh (hodnotím len z videí na YT)
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.
YouTube | Bandcamp | Spotify

Dr. Manhattan
Příspěvky: 11
Registrován: 16.12.2015 17:44

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od Dr. Manhattan » 30.01.2016 16:27

Zdravím,
Ivan mi psal zprávu, zda bych nevyjádřil svůj názor na mé nové Casio PX 150, tak ho hodím sem, třeba se bude hodit i ostatním.

Nejsem odborník, takže to asi nebude tak obsáhlé, jak by mohlo být, ale shrnu základní poznatky:

Zvuk - byl jsem velkým zastáncem zvuku Yamahy oproti např. CDP 120 a celkově se mi zvuk levnějších Casií nezdál. Tohle bych ale řekl, že je úplně jiná liga. Zvuk je velmi pěkný, plný, navíc se dá také všelijak upravit, zjemnit a stále zní výborně. V porovnání s Yamahou 45 se mi CDP zdálo o třídu horší, PX 150 naopak min. o třídu lepší.

Klaviatura - přímo jsem porovnával s Yamahou DGX 640 a u Casia mi vyhovovala o něco více. Je to jen můj subjektivní pocit, ale na Casio se mi hraje lépe. Vypíchl bych velmi příjemný materiál, kterým jsou klávesy Casia potaženy (míň laicky to vyjádřit nedokážu :D), zlepšuje to pocit z hraní.

Reproduktory - nebudu lhát, není to žádná sláva. Ale na druhou stranu, v této cenové kategorii se ta sláva snad ani nedá čekat. Byl jsem připraven na nejhorší, pak jsem byl příjemně překvapen. Není to tak zlé, jak jsem čekal. Co se týče hlasitosti, velmi dobře ozvučí větší pokoj a kvalitou zvuku - pianisté by asi trpěli, ale mně se i celkem líbí. Tak nebo tak, většinu času hraji se sluchátky, takže to vlastně nijak neřeším.

Design - piáno mám v bílé variantě a vypadá moc pěkně. V reálu je šedo-stříbrné, bílé jsou snad jen okraje.

Celkově jsem velmi spokojen a ve zpětném porovnání s Yamahou 45 a Casiem CDP 120 to vidím jako lepší volbu po všech ohledech (reproduktory jsem u daných dvou modelů nemohl plně vyzkoušet, ale nepředpokládám, že by mohly být výrazně lepší).

Snad jsem pomohl. :)

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 1550
Registrován: 3.11.2011 12:55

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od Ivan » 31.01.2016 1:45

Pomohlo. Ja som voľbu ešte nespravil, človek si to musí nechať uležať v hlave a hlavne dať na spoľahlivé referencie... Zhodou okolností mi náš klavesák tiež hovoril, že ak Casio, ta minimálne Priviu.
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.
YouTube | Bandcamp | Spotify

Donky
Příspěvky: 11
Registrován: 10.02.2016 19:32

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od Donky » 11.02.2016 12:28

Zdravim potreboval by som poradit hraval som asi pred 2 rokmi na keyboarde a chcel by som opat zacat hrat som zaciatocnik a bolo mi odporucane si kupit yamahu dgx-650 ale je to prilis drahe tak jeden obchod mi ponukom ako alternativy tieto.
Viete mi poradit ktory sa viac oplati? Popripade nieco podobne ako je yahama ale v podobnej cenovej relacii ako je u tychto?
http://www.thomann.de/cz/thomann_dp_33.htm
http://www.thomann.de/cz/thomann_sp_5500_set.htm
Dakujem :) za pomoc

Uživatelský avatar
pavlii
Globální moderátor
Příspěvky: 6313
Registrován: 2.04.2009 11:47
Skype: studio_kappka
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od pavlii » 11.02.2016 13:50

Mhm. Očekával bych trochu invence - na základě odpovědi v jiném tématu, který tě správně přesměroval sem, by bylo záhodno ten dotaz přeformulovat, neboť na toto jsi odpověď v zásadě dostal. Ale k věci - tohle je PtJaaova doména, nebudu mu do toho fušovat. Jen je na začátku potřeba si uvědomit základní rozdíl (mechanický!) mezi keyboardem a digitálním piánem, poté mezi digitálním piánem a jakoukoli reálnou klavírní mechanikou a v neposlední řadě do toho zatáhnout i finance, které v zásadě (do těch 13kKč zde) nebudou, co se mechanického pocitu týče, žádná sláva. Ale možná na druhou stranu nebude velký problém s "přeučením se".

Více už kolega.

P.
Obrázek
Skype: studio_kappka
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8

Donky
Příspěvky: 11
Registrován: 10.02.2016 19:32

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od Donky » 11.02.2016 14:13

Tak ja som doma hraval na keyboarde ale moja ucitelka mala digitalne piano Yamahu DGX 630 myslim cize na tom som sa ucil malo to kladivkovu mechaniku a aj ucitelka mi odporucala kupit si tu yamahu ale nemam tolko financi tak som pytal na roznych predajniach a pod kde mi bolo poradene napr Pianonova a v dalsiom obchode mi poradili tieto 2 kusy. A hlavne mi bolo povedane ze keyboard/digitalne piano by bolo najlepsie s kladivkovou mechanikou

Uživatelský avatar
pavlii
Globální moderátor
Příspěvky: 6313
Registrován: 2.04.2009 11:47
Skype: studio_kappka
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké digitální piano do 13 000,- Kč ???

Příspěvek od pavlii » 11.02.2016 16:01

Pro účely cvičení hry na klavír určitě - jinak je to nesmysl. Je potřeba brát ale v úvahu fakt, že do celkového projevu mluví mnoho faktorů, takže do určité cenové hladiny (včetně bazaru) je to prostě větší kompromis. Jak jsem se dozvěděl i s ladičem dnes, není úplně od věci vyložený zákaz některých škol ohledně cvičení dítek na digitální napodobeniny klavírů, protože tím tak rodičům znemožní případný nákup laciného HW (který se vejde do rozpočtu), ale nedisponující zdaleka takovou věrností po mechanické a zvukové stránce.

Ale hlavně si to před koupí osahat - někomu více vyhoví to a jinému zase ono. Přeji pevné nervy a šťastný výběr!

P.
Obrázek
Skype: studio_kappka
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8

Odpovědět

Zpět na „Klávesové nástroje a syntezátory“