Jaké elektrické housle?

Housle, violoncella, kontrabasy, ukulele, mandolíny, ...
Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3581
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Re: Jaké elektrické housle?

Příspěvek od Moleek » 28.02.2011 15:11

garmont píše:Ty housle jsou woodviolins a ten zvuk je mizerným nazvučením, případně ještě mizernýma strunama.
Ještě odkaz na video kde můžete slyšet stejný nástroj lépe nazvučený..
http://www.youtube.com/watch?v=_mLGTiRk ... re=related
neumít to zde přímo vložit..
hm.. Jednak chlapík od Vaie je nemá opražcovaný a zkreslený, takže to není moc srovnatelné :)
:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

Uživatelský avatar
Janko
Příspěvky: 50
Registrován: 6.11.2009 20:12

Re: Jaké elektrické housle?

Příspěvek od Janko » 28.02.2011 17:20

garmont píše:Rozdíly v síle signálu mohu být - záleží na použitém piezo krystalu a dále na použitém preampu (na jeho signálovém zisku) . Takže se to nedá takhle říct, který z těchto nástrojů bude mít silnější výstupní signál.
Já měl ale na mysli jaký systém (nástroj - typ) přibližuje podle vašich zkušeností k akustickým...
Krabičky popř multiefekt atd. jsou sice fajn, ale když je potřeba se co nejvíc příblížit akustickým tak je to jednak o umění zvukaře a jednak o nástroji... Vím, že je to dost subjektivní, ale zajímá mě to :)

Jinak to, že houslisti neumějí většinou nastavit kombo, je pravda... :lol:
Ano, jsem nezkušený člověk, který má možná zkreslené představy, ale to jen díky chybným informacím. Jestli si myslíte, že jsou chybné, pak mne opravte, budu jen rád, když se přiučím :-)

jazzviolinist
Příspěvky: 1
Registrován: 9.07.2011 13:03

Re: Jaké elektrické housle?

Příspěvek od jazzviolinist » 9.07.2011 14:21

Splnil jsem si sen a podařilo se před třemi lety koupit pětistrunné Zety s "jazz" kobylkou. ( firma Zeta již zanikla - viz. -> http://www.electricviolinshop.com/zeta-info , z tohoto obchodu jsem je kupoval - Doporučuji ! , naprosto seriózní firma ! ) Zvuk samozřejmě I.A a hlavně charakteristický a nezaměnitelný. Pokud vím , tak předzesilovač zabudovaný přímo v nástroji , který umožňuje nastavit hlasitost pro každou strunu zvlášť umožňuje pouze Zeta a Yamaha. Než jsem Zety koupil , navštívil jsem výrobce houslí NS Design v Hořovicích -> http://www.nbe.cz/?s=products . Po dohodě Vás velice ochotně nechají nástroje vyzkoušet přímo ve výrobě ( vezměte si s sebou vlastní oblíbené combo ). Na Musicmesse ve Frankfurtu a.M. jsem vyzkoušel mnoho dalších elektrických houslí. Tj. záleží na vkusu a stylu , který chcete hrát , ale zvukově prvotřídní jsou Skyinbow , Yamaha , Zeta , NS Design a pochopitelně superdrahé Violectra -> http://violectra.co.uk/ . Vlastním i cenově dostupný starší čtyřstrunný nástroj Reiter Alien -> http://www.elektrickehousle.cz/elektricke-housle -> výborná ruční práce , naprosto stabilní ladění , doporučuji. Starší předzesilovač je třeba korigovat na středech - nejlépe L.R.Baggs Para Acoustic D.I. ( skvěle použitelný i pro poměrně levnou pasivní verzi NS Design WAV ) , ale jinak hrají výborně. Jak hraje typ Alien II s novým předzesilovačem nevím.

V ozvučení akustických houslí jsem prošel od Shadow SH941 přes Fishman V200 až k dnešnímu Schertler STAT-V SET ( zde na STAT-V hraje Didier Lockwood a Fiona Monbet -> http://www.youtube.com/watch?v=QnTdn1SeqtY ). Pokud chcete hrát v bandu hodně nahlas bez zpětné vazby , tak nic lepšího než Schertler jsem neslyšel - skutečně vás to "položí na záda" - STAT-V hraje I.A na jakékoli combo , ke kterému to připojíte ! Nutnou součástí snímače je předzesilovač/napaječ ( STAT-V je vlastně miniaturní elektrostatický měnič, který vyžaduje napájení ) buď STAT PRE bez korekcí nebo PRE A-III s korekcemi. Bohatě stačí STAT-PRE - hraje to tak dobře , že korekce nejsou naprosto nutné. -> http://www.schertler.com/homepage_scher ... ed-en.html.

Pokud chcete naprosto akustický zvuk , tak samozřejmě kondenzátorový mikrofon , resp. miniaturní mikrofon DPA -> http://www.dpamicrophones.com/en/produc ... item=24346 ( kdysi Bruel & Kjaer ) a nebo Schertler DYN-V ( vyzkoušen i DYN-M - o ničem lepším pro mandolinu nevím ).

To je asi vše , co mohu poradit :mrgreen:

petg
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 20.04.2017 19:41

Elektrické housle - začátečník

Příspěvek od petg » 20.04.2017 19:56

Dobrý den, prosila bych radu. Dcera by se chtěla naučit hrát na el. housle, je úplný začátečník (učitele teprve shání), vybrala si tyto housle: http://www.audioworks.cz/elektricke/535 ... le-44.html , prý může hrát i potichu přes sluchátka. Mně by zajímalo, jestli k houslím potřebuje ještě něco dalšího, hrají i nahlas, nebo potřebuje ještě další příslušenství aby bylo housle slyšet a zda má vůbec cenu takové housle kupovat, nevím jestli u toho dcera vydrží, tak zatím nechci investovat desetitisíce za lepší nástroj. Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
starypard
Příspěvky: 570
Registrován: 29.08.2016 14:36

Re: Elektrické housle - začátečník

Příspěvek od starypard » 22.04.2017 11:47

petg píše:Dobrý den, prosila bych radu. Dcera by se chtěla naučit hrát na el. housle, je úplný začátečník (učitele teprve shání), vybrala si tyto housle: http://www.audioworks.cz/elektricke/535 ... le-44.html , prý může hrát i potichu přes sluchátka. Mně by zajímalo, jestli k houslím potřebuje ještě něco dalšího, hrají i nahlas, nebo potřebuje ještě další příslušenství aby bylo housle slyšet a zda má vůbec cenu takové housle kupovat, nevím jestli u toho dcera vydrží, tak zatím nechci investovat desetitisíce za lepší nástroj. Děkuji za odpovědi
Jako houslista mohu jen a jen doporučit koupi normálních houslí (dřevěných, které hrají nahlas samy od sebe) a obyčejného snímače, třeba jen piezo na kobylku, česká výroba, třeba Stepanius, a připojení do malého komba (pokud potřebuje hráti "elektricky"). Celkově byste se mohla se vším všudy vejít do deseti tisíc, s tím, že snímač koupíte nový, zbytek na inzerát. Získáte za méně velmi mnoho.

Odpovědět

Zpět na „Smyčcové a další strunné nástroje“