jaké struny zvolit na styl crust punku

Efekty, hardware, elektronika, struny, ...
Odpovědět
kluntala1
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 30.05.2019 5:12

jaké struny zvolit na styl crust punku

Příspěvek od kluntala1 » 30.05.2019 5:27

zdravím,jaké by jste mi doporučili struny na styl hudby crust punk?mám basu ibanez SR300E-NPM

Uživatelský avatar
José
Příspěvky: 1309
Registrován: 26.11.2010 17:00
Bydliště: Praha

Re: jaké struny zvolit na styl crust punku

Příspěvek od José » 30.05.2019 8:32

Takové na které máš a na které se ti dobře hraje? To je jako "kterou si mám koupit zmrzlinu?". Záleží jak hluboko máš do kapsy, jak agresivní máš pot, a jak často si ochotnej struny měnit.

Obecné charakteristiky (za mne) std. strun:
niklový omot -> plnější zvuk ve středobasech -> lépe se po něm pohybuje ruka a je z nepotahovaných strun nejodolnější (nerezne povrch -> rezne až jádro)

ocel -> cinkavější -> malinko hůř tolik tlačí (podle mně se ale to solově hezké cinkání krásně ztratí ve zvuku kytary)

kobalt -> zvukově výraznější ocelovky i s výraznějším tlakem (ony středobasy), ale s mým potem jsem na ně za týden nemohl, páč byly hrát rezavé jak liška a na dotyk jako rašple.

Pak existují další obecné typy strun:
hlazené [flatwound] (lépe jedou skluzy, nemívají tolik výšek, nejsou tolik slyšet pražce a takový ten atack od trsátka) samozřejmě v kombinaci s výše uvedenými omoty se jednotlivé vlivy kombinují, vydrží výrazně déle, ale myslím, že bys byl jeden z prvních crustařů hrající na hlazenky. Je tam ještě bonusový omot nylonový -> jen zesiluje charakteristiky hlazenek.

potahované [coated]: jsou potažené jakousi šprckou, která je chrání. Teoreticky jsou dražší a vydrží dýl. Samozřejmě záleží na kvalitě potahu, když do většiny z nich řežeš trsátkem omot nevydrží (mimo elixírů nanoweb).

Co používám já -> zkoušel jsem všechno možné, než jsem skončil u niklových elixírů nanoweb. Drží klidně rok i při razantní hře trsátkem. Takové klasické levné červené Warvicky (stojí čtvrtinu elixírů) jsem musel měnit, co čtrnáct dní, takže výdrž nic moc.

A asi jsi mohl pokračovat klidně v tomhle tématu: struny-na-basu-5381-560

Odpovědět

Zpět na „Baskytarový hardware, příslušenství, údržba“