Kabina na zkoušení, nahrávání

Dotazy, rady, zkušenosti ...
Odpovědět
shortyboy88
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 22.02.2016 15:12

Kabina na zkoušení, nahrávání

Příspěvek od shortyboy88 » 22.02.2016 15:25

Ahoj všem, klasický případ panelák, zkoušení na housle, kytaru, ukulele a sousedi, kteří to příliš neocení. Kromě řešení místnost v místnosti zkouším projít ještě další variantu. Na webu jsem našel že se prodává akusticky odizolovaná budka. např: http://demvox.com/images/eco-100.jpg dělají různé velikosti. Chtěl bych si něco takového vyrobit. Myslíte že při tloušťce stěn 10-20 cm a vhodných konstrukčních postupů (Jako izolaci bych zkusil použít rockwool třeba v kombinaci s lisovanou akustickou pěnou, plus koukal jsem že tam mají po stěnách rozmístěny i akustické hranoly http://demvox.com/images/banners-kz-3.jpg ) lze docílit toho abych mohl v 9 večer když sousedka kouká na ordinaci v růžové zahradě v klidu hrát na kytaru a třeba i něco nahrát spolu se zpěvem?

díky za váš čas na odpovědi

Uživatelský avatar
Pawlik
Příspěvky: 263
Registrován: 21.10.2013 19:09
Bydliště: galaktický sektor ZZ9 plurálu Z alfa

Re: Kabina na zkoušení, nahrávání

Příspěvek od Pawlik » 26.02.2016 9:02

To znám, to vymyslel Jára Cimrman, jmenuje se to "kabina pro začínající houslisty". :D
Upřímně řečeno, nevím, jestli bych doma něco takového chtěl, to bych spíš zatlumil aspoň stěnu k sousedům. Akustické nástroje snad takový randál nedělají. Nejvíc prolízají (a nejhůře se tlumí) basy a těch akustická kytara ani housle neprodukují tolik.
Neberte drogy.
Neberte drogy!
NIKDY NIKOMU neberte drogy...

martina72
Nedůvěryhodný žvanil
Příspěvky: 1373
Registrován: 11.04.2013 8:42

Re: Kabina na zkoušení, nahrávání

Příspěvek od martina72 » 26.02.2016 11:52

Nu, snad je to o domluvě se sousedy a o mírném podlézání. Jde o neustálé úsměvy, ptaní se na děti, prohození něco o počasí, pochvalu účesu či ohozu, postěžování si na politiku či ceny v krámě a tak. A vzorné mytí patra, když je na vás služba. Znám v paneláku žijící muzikantskou rodinu, kde již druhou dekádu se denně preluduje střídavě na saxofon, basovou kytaru, příčnou flétnu a klavír. A cvičí při reprodukované hudbě. Vedle zase řvou a dupou malé děti a v půl šestý ráno venku pruděj pejskaři - voni se spolu nahlas bavěj tim tichym ránem, kdy si třeba někdo chce přispat. A to nemluvím o pazvucích vydávaných výtahy (pokud ho máte), které třeba také nevyužívá každý v neškřesťanskou hodinu a neruší všechny ostatní. A co užívání vysavačů či vrtaček?. Prostě jde o sdílení. Tak bych to sousedům (v duchu, v myšlenkách) naznačil.

Kód: Vybrat vše

Administrátorem zablokovaný účet. Uživatel nemůže přispívat ani používat soukromé zprávy.

Uživatelský avatar
Pawlik
Příspěvky: 263
Registrován: 21.10.2013 19:09
Bydliště: galaktický sektor ZZ9 plurálu Z alfa

Re: Kabina na zkoušení, nahrávání

Příspěvek od Pawlik » 29.02.2016 12:13

Otazka je, nakolik kvalitni jsou u vas steny, podlahy atd. Pokud je nutne tlumit, tak bych mozna ani nedelal mistnost v mistnosti, jenom bych stenu k sousedum oblozil (sadrokarton na cca 4 cm drevene hranolky, privrtane pres karimatkovinu, dutiny vyplnit rockwollem nebo necim podobnym). Pokud hrajes i na neco hlasitejsiho nebo basoveho (Cajon nebo jine perkuse, napriklad. Housle nejsou ani tak hlasite, jako spis "urvane", maji spoustu frekvenci stredovych, na ktere je lidske ucho citlive, ale dobre se tlumi) tak na podlahu, pokud nebydlis v prizemi - ale mozna i tak, polozil OSB desky (rovnez na pruhy karimatkoviny) a na to koberec. Pro akustickou kytrau, housle a zpev staci jenom ten koberec :)
Neberte drogy.
Neberte drogy!
NIKDY NIKOMU neberte drogy...

Odpovědět

Zpět na „Ozvučování a osvětlování“