Karanténa

Vše, co byste měli vědět. Čtěte!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nero
Rádce
Příspěvky: 29517
Registrován: 15.07.2007 13:21
last.fm: http://www.last.fm/user/Nero1
Bydliště: Brno

Karanténa

Příspěvek od Nero » 25.06.2013 11:42

Byla spuštěna nová funkce nazvaná Karanténa.

Uživatelé zařazení do Karantény, která pracuje jako skrytá skupina spravovaná všemi moderátory, budou omezeni ve svém právu příspívat na fórum – jediné sekce, kam budou moci přispívat, budou ty v kategorii Stránky, přičemž jejich příspěvky budou muset být schváleny moderátorem.

Důvod zavedení této funkce je trojí:
1) Karanténa umožňuje moderátorům bez práva banování blokovat spamující uživatele, ať už by šlo o spamboty nebo živé uživatele.
2) Karanténa může sloužit pro omezení přístupu uživatelů, u kterých je projednáváno udělení banu, jelikož proces hlasování zabírá jistý čas a některých případech je třeba blokovat uživatele rychleji.
3) Karanténa bude využívána jak alternativa k banu pro uživatele, kteří se méně závažně proviní proti pravidlům – například zakládáním nových threadů bez hledání, vícenásobným postováním bez editace, ignorováním doporučení moderátorů, hraničním off-topicem atd. U těchto uživatelů, zejména pak nováčků, není nutné blokovat možnost číst fórum či komunikovat po SZ.

Právo zařadit uživatele do karantény má každý moderátor, nicméně nemůže ho svévolně zneužívat. Stejně tak má každý moderátor možnost uživatele z karantény vyřadit. Rozhodování bude ale probíhat dohodou v rámci mod týmu.

Uživatelé zařazení do Karantény budou o tomto skutku informování po SZ. V případě využití Karantény jako trestu namísto banu bude informováno o zařazení veřejně.

Vaše reakce či připomínky k této funkci můžete sdělit například zde.
"Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda."

PetrPeter 1975 - 2008

Odpovědět

Zpět na „Oznámení“