Kate Bush - Hounds Of Love (1985)

Místo pro recenze CD, DVD ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jester
Rádce
Příspěvky: 2412
Registrován: 10.07.2008 8:10
Bydliště: Brno

Kate Bush - Hounds Of Love (1985)

Příspěvek od Jester » 13.12.2010 10:29

Interpret: Kate Bush
Název alba: Hounds of Love
c847687ammk.jpg
c847687ammk.jpg (7.63 KiB) Zobrazeno 1902 x
Label: EMI
Rok vydání: 1985

Obsah:
Side one: Hounds of Love
1. Running Up That Hill (A Deal with God), 5:03
2. Hounds of Love, 3:02
3. The Big Sky, 4:41
4. Mother Stands for Comfort, 3:07
5. Cloudbusting, 5:10
Side two: The Ninth Wave
6. And Dream of Sheep, 2:45
7. Under Ice, 2:21
8. Waking the Witch, 4:18
9. Watching You Without Me, 4:06
10. Jig of Life, 4:04
11. Hello Earth, 6:13
12. The Morning Fog, 2:34

Line Up:
Kate Bush – vocals, Fairlight CMI, piano
Stuart Elliott – drums on tracks 1, 2, 4, 5, 9, 10, 11
Del Palmer – bass on 1, 10, handclapping on 3, backing vocals on 5, Fairlight bass on 8, Linn programming
Alan Murphy – guitar on 1, 3, 8
Paddy Bush – violins on 12, balalaika on 1, backing vocals on 5, didjeridu on 3, harmonic vocals on 7, fujara on 12
Charlie Morgan – drums on 2, 3, 5, 8, 10, handclapping on 3

Additional personnel
Jonathan Williams – cello on 2
Youth – bass on 3
Morris Pert – percussion on 3
Eberhard Weber – bass on 4, 11
The Medici Sextet – strings on 5
Dave Lawson – string arrangements on 5
Brian Bath – backing vocals on 5, guitar on 11
John Carder Bush – backing vocals on 5, narration on 10
Donal Lunny – bouzouki on 6, 11, Irish bouzouki on 10
John Sheahan – whistles on 6
Kevin McAlea – synthesiser sequences on 8, synthesiser on 12
Pink Floyd – helicopter from The Wall on 8
Danny Thompson – double bass on 9
Liam O'Flynn – uilleann pipes on 10, 11
The Richard Hickox Singers – choir on 11
Richard Hickox – vocals, choir master on 11
Michael Berkeley – vocal arrangements on 11
John Williams – guitar on 12

Kate Bush
Dle mého jedna z nejdůležitějších ženských osobností v populární hudbě. V šestnácti letech ji rodinný přítel představil Davidu Gilmourovi, který rozpoznal její talent, domluvil ji smlouvu s EMI a v počátku její kariéry nad ní držel ochranou ruku. Kate Bush vydala 8 řadových desek. Hned ta první, The Kick Inside, jenom potvrdila její obrovský talent. V roce 1993 vydala předposlední desku, The Red Shoes a potom, kdy již víceméně nikdo její další desku neočekával, v roce 2005 (to jí bylo 47 let), vydala vynikající dvoualbum The Aerials.
Ohledně její spolupráce s jinými interprety bych upozornil především na duet Don't Give Up s Peterem Gabrielem a spolupráci s Royem Harperem.

Hounds of Love
Se zpěvem Kate Bush je to víceméně jasné. Buď jej milujete nebo nesnášíte. Její zpěv je opravdu osobitý, a ne každému musí vypjatý, někdy až téměř operní, způsob zpěvu sedět. Když se ale zaposloucháte, zjistíte, že její projev je plný něhy a emocí.

Album Hounds of Love je rozděleno do dvou stran - první strana, nazvaná stejně jako celá deska Hounds of Love, obsahuje pět skladeb převážně popového charakteru. Druhá strana The Ninth Wave obsahuje ucelenou koncepci sedmi navazujících skladeb. Celý příběh „Deváté vlny“ je poznamenán vizemi, vyvolanými Herzogovými, Godardovými a Coppolovými filmy, ale i vlastními, neobyčejně živými fantaskními sny.

Popová strana desky začíná písní Running Up That Hill (A Deal with God), což je společně s Wuthering Heights asi její největší hit, a končí úžasnou Cloudbusting. Při této písni, i když ji znám vlastně už 25 let, mně pokaždé naskočí husí kůže. Krásný smyčcový motiv, který neustále žene píseň dopředu. K písni existuje i video, které já osobně považuji za jedno z nejlepších, které jsem kdy viděl. Z kolekce první strany bych ještě upozornil na Mother Stands for Comfort s krásnou bezpražcovou basou. Moc mě nezaujala The Big Sky, což je taková popová dupárna s ne příliš zajímavou pěveckou linkou.

The Ninth Waves začíná zprvu poklidně, úvodem And Dream of Sheep. Pak už v písni Under Ice ožívají horečnaté sny (i když si v ní Kate zatím jen tak bruslí po rybníku). Waking The Witch už je dost šílenost. Jak stavbou písně, tak i zpěvem. Přes poklidnou Watching You Without Me se dostáváme k irskému jigu - Jig of Life. Přes další pomalou Hello Earth už přichází kýžené probuzení – The Morning Fog. Radostná věc, opět se skvělou bezpražcovou basou a hlavně s nylonovou kytarou Johna Williamse (jeden z nejznámějších klasických kytaristů). Krásný konec desky.

Na celé desce Hounds of Love mi vadí dvě věci. První je zvuk desky. Desku si Kate nahrávala ve svém vlastním studiu, které jí sice dalo naprostou časovou volnost, ale značně utrpěl zvuk. Víceméně je to taková dost zahuhlaná koule, ze které vyčnívá zvukově až poslední skladba desky – The Morning Fog. Druhou věcí, která mně vadí, jsou elektronické (?) bicí a rejstříky kláves, vše silně poplatné době svého vzniku, osmdesátým létům. Přes tyto výtky se jedná o výbornou desku. Např. časopis Q ji v roce 2006 umístil na čtvrté místo mezi "40 Best Albums of the '80s".Odpovědět

Zpět na „Recenze alb“