Stránka 44 z 52

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 16.01.2018 15:39
od SUK
No, praveze ani nejsou. Pri nizsich hlasitostech se nekde treba pak ani rozvazbit nemusi. Kdyz jsem jednou mel odposlechy udelany pres zvukovku, mohl jsem si dovolit vyrazne vyssi hlasitost, nez v pripade cistyho analogu.

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 16.01.2018 15:52
od Fade
Ano, fyzikálně tam bude docházet k posunu, ovšem chová se to při hraní stejně. Kdybys to ale měřil, určitě bys něco poznal. To mi ale vyšší latenci udělá G30 vysílačka, než Kemper. I tak to funguje stejně a při hraní to nejde vůbec poznat. Kdyby šlo, letělo by to všechno z domu, protože bych to nezvládl asi psychicky, protože by to nebylo ťip ťop.

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 16.01.2018 17:29
od cherreda
Hm, naposledy k vazbě, protože nejste jediní, kdo to řeší u impulsů (a KPA, Axe atd.).

Skutečně nechápu, proč nabrání vazby se simulací "není detail"? :) Nerejpu, jen... k čemu to komu reálně je? :)

Sám jsem se tím kdysi zabýval, když jsem začal experimentovat s impulsy.
Výsledek - s vibračním reprákem přicucnutým na tělo kytary lze vazbit i se sluchátky. :)
Otázkou je - proč? :)
Popravdě - 1x jsem řízenou vazbu použil na posledním cd. :) Tvl... fakt jen 1x. :roll: :) A nikdo to nepozná a mohl jsem se na to vykvajznout, klidně by stačilo jenom přidat gain a bylo by tam skoro to samé... :)
Skladba Propletenec - melodka navrchu 7:00-7:45, slyšet vazba je hlavně v posledním zapištění: http://bandzone.cz/cruel
http://studiotahiti.rajce.idnes.cz/Nahr ... pro_03.jpg
http://studiotahiti.rajce.idnes.cz/Nahr ... pro_02.jpg

Ta touha po řízené vazbě mi připadá lehce mytická - něco jako touha po co nejdelším sustainu nasucho u el. kytary. :) Kolik lidí pak v reálu ten velesustain využije? :wink: Každý furt pidlikáme nějaké další noty... :) Podle mě tyhle 2 mýty s nabobtnalou důležitostí - sustain a vazba - mají v 99,9% svoji roli při doznívání na konci skladby... jako když Motorhead na konci koncertu opřeli kytary o boxy. :roll: 8)

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 16.01.2018 17:40
od torst
souhlas s cherredou. Feedback je jeden z přeceněných MeToo. Ironií je, že ve svém současném bandu ve 2 skladbách místo doprovodu vazbím celé minuty. Ale to je samozřejmě vyjímka. (Tranzistor. combo, čínská kytara se stock snímačema vazběji parádně !).

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 16.01.2018 18:59
od Demilich
Tak my s arciluciferem v naší kapele Wall of bone vazbíme často a rádi, hrajeme si na Sunn-O))) a doomíme, takže nás to zajímá, když už se tady probírají technické detaily Kempra a co umí/neumí :)

Mě napadlo taky se zeptat na to, jak moc si Kemper rozumí s pedálama před sebou? Uvažujme například mou situaci - mám defakto jednokanál Carlsbro co má brutální headroom a všechno co do něj nasypu dá ven. Normálně tam mám nastavený vcelku obyčejný clean zvuk. Použiju clean boost a celkové pocitové volume se razantně zvýší. Za boostem mám fuzz, takže ten ještě navýší akustický tlak a pocitovou hlasitost. Za tím je reverb a ten umí dělat šílené plochy a krásná sóla. Všechno je to ale dáno brutálním headroomem toho zesíku, který nic neořeže, nic neclipuje ani nezplacatí, když to tam všechno kopnu tak padají ve zkušebně věci z věcí. Tohle tranzistor neumí už ze své podstaty (dobrá diskuze tuším v tématu o rozdílech tranz. vs. lampa), takže jak si s tímhle poradí Kemper? Musel bych to mít v profilu, nebo bych měl před ním krabky? Pokud v profilu, jak budu míchat kombinace? Mám 4 pedály a míchám to jak mi přijde dle pocitu, tedy 2^4 = 16 kombinací řekněme. Mezi většinou relevantních z nich přejdu na 1-2 šlápnutí nohou...

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 16.01.2018 19:13
od arcilucifer
torst píše:souhlas s cherredou. Feedback je jeden z přeceněných MeToo. Ironií je, že ve svém současném bandu ve 2 skladbách místo doprovodu vazbím celé minuty. Ale to je samozřejmě vyjímka. (Tranzistor. combo, čínská kytara se stock snímačema vazběji parádně !).
Vazba je boží, teď od nového roku už jedeme jenom vazbu, člověk se tolik nenadře, nemusí vymejšlet nějaký pidlikací umění, odskočí si zapálit.
Možná by v tom mohl být Kemper dobrý pomocnik.

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 16.01.2018 20:47
od Kinx
ad vazba - ja ted mel pri nahravani fakt mel problem chytit vazbu z monitoru v rezii, i kdyz jsme je vyhulili na absurdni hlasitost. pro me je to treba dulezity, pouzivam to v kazdy druhy pisni, dobre namirenej PA monitor na podiu bude velmi pravdepodobne neco jinyho - ale treba i Slash na to pouziva maly onstage kombo, byt jinak jedou in eary a aparaty maji pod podiem v izolovanych budkach.

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 16.01.2018 21:19
od Fořt
Nejde jen o vazbu jasně slyšitelnou, ale treba i o doznívání akordů na její hranici. Mam z toho takový pocit, ze seznamu známých kapel i z té diskuse tady, že Kemper je záležitost hlavně pro technické metalisty, kde je snaha o co největší čitelnost té spousty not, co kytaristi v tomhle stylu sypou. Asi nic pro nějaké low-fi dřevní doomové či garage nadšence.
Jak reaguje Kemper na stahování hlasitosti na kytaře, lze s tím hrát jako na jednokanal?

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 16.01.2018 22:32
od NSWC
@Fořt

Jak reaguje Kemper na stahování hlasitosti na kytaře, lze s tím hrát jako na jednokanal?Tady si hraje s volume docela dost

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 16.01.2018 23:34
od cherreda
Kinx píše:ad vazba - ja ted mel pri nahravani fakt mel problem chytit vazbu z monitoru v rezii, i kdyz jsme je vyhulili na absurdni hlasitost. pro me je to treba dulezity, pouzivam to v kazdy druhy pisni, dobre namirenej PA monitor na podiu bude velmi pravdepodobne neco jinyho - ale treba i Slash na to pouziva maly onstage kombo, byt jinak jedou in eary a aparaty maji pod podiem v izolovanych budkach.
Opreni hlavy kytary o ten monitor by 100% pomohlo vazbu nabrat, staci ruzkem, hranou...
Ale nevim, zda by Ti takhle vyhovela frekvencne, ono to tak trochu reaguje na drevo. :) Priste zkus a uvidis, treba to bude ok. Doporucuju, aby hlavu kytary primacklou na bedne pridrzel kamos, aby ses mohl soustredit na hru.

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 16.01.2018 23:35
od SUK
Kdyz jsme nahravali vazbu, mrskl jsem kytaristu do nahravaci mistnosti, kde bylo vytavenych 50W a nebylo treba resit nejaky monitory :D

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 16.01.2018 23:59
od cherreda
Mnj, ale kdyz nahravas s impulsem, tak musis jit alternativni cestou. ;) Viz mnou popsane 2 metody a Kinxem popsana nejjednodussi treti. :)

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 17.01.2018 0:00
od NSWC
Čas 5.45 !!!!


Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 17.01.2018 6:36
od bubucci
Fořt píše:Nejde jen o vazbu jasně slyšitelnou, ale treba i o doznívání akordů na její hranici. Mam z toho takový pocit, ze seznamu známých kapel i z té diskuse tady, že Kemper je záležitost hlavně pro technické metalisty, kde je snaha o co největší čitelnost té spousty not, co kytaristi v tomhle stylu sypou. Asi nic pro nějaké low-fi dřevní doomové či garage nadšence.
Jak reaguje Kemper na stahování hlasitosti na kytaře, lze s tím hrát jako na jednokanal?
Známý, který je zvyklý na jednokanály, resp. hru s volume, ho právě kvůli tomu vracel. Jasně, že stahování volume funguje, ale ne tak jako na originálním aparátu. Prostě si naprofiloval svůj zesilovač a porovnával to a nesedělo mu to.
Jak už to tu někdo psal, Kemper je primárně na dost zkreslené zvuky. Čisté a crunche, to je tak na úrovni POD HD, stejně jako efekty.
Před vánocemi jsem zapojoval Kempera do smyčky Fractalu, právě kvůli čistým zvukům, které jsou právě na Kemperu nedosažitelné.

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 17.01.2018 7:44
od filo01
bubucci píše:Před vánocemi jsem zapojoval Kempera do smyčky Fractalu, právě kvůli čistým zvukům, které jsou právě na Kemperu nedosažitelné.
Fractalem myslíš Axe? Před chvílí jsem se na TGP divil, co to je za divný nápad, koukám, že to nenapadlo jen jeho ;) https://www.thegearpage.net/board/index ... t-25635928

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 17.01.2018 8:10
od bubucci
Fractal Axe II.
To není žádný divný nápad, pokud si poslechneš čisté zvuky na Fractalu a Kemperu, tam není o čem. Navíc ty reverby, delaye, chorusy a možnosti routingu, to prostě chceš :) Kemper je tam v podstatě jenom na zkreslené zvuky a to ne kvůli tomu, že by z Fractalu nešly dostat stejně ''kvalitní", ale protože majitel chce mít to nejlepší na trhu a zároveň s tím neumí vůbeč štelovat :) Hromada lidí slyší na "signature" profily nebo si dokonce myslí, že to je fakt jako ten profilovaný aparát a pak se tím ohání všude, ikdyž jim to hraje jak prdele a ještě se většinou z těch, co se opováží je kritizovat, udělat neznalce a amatéry a končí to poměřováním pindíků.

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 17.01.2018 8:32
od Fořt
NSWC píše:Čas 5.45 !!!!

A tohle mělo jako demonstrovat vazbení? Slyšel jsi někdy pořádnou řízenou zpětnou vazbu (ne pískání - mikrofoničnost), kdy ti postupně naskakují vyšší harmonické?
Ta ukázka stahování volume, zvlášť když jde o tele se singly, mě taky moc nepřesvědčila. Zajímalo by mě, jak se to chová s humbuckery a slušnou dávkou gainu á la vytavená plexina.
Už jsem to postoval jinde, ale dokáže to tak jako obyčejný a opovrhovaný COSM modeling Rolandu?

Na té ukázce sice přepíná z humbuckeru na singl, ale mně to tak funguje i s Les Paulem a slabším ("PAF") humbuckerem.

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 17.01.2018 8:41
od torst
hoši, hoši !! Co je to tu zas za "antikemper" ???

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 17.01.2018 9:03
od postylion

Re: Kemper Profiling Amplifier

Napsal: 17.01.2018 9:19
od Fořt
postylion píše:A co třeba takhle.
Jo, tak tohle vypadá fakt přesvědčivě.