Klarinet Belltone

Žestě, flétny, harmoniky, klarinety, akordeony, ...
Odpovědět
Twentytree
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 26.03.2022 4:38

Klarinet Belltone

Příspěvek od Twentytree »

Zdravím, má někdo zkušenost s klarinetem značky Belltone nebo jejich nástroji obecně? Konkrétně mám zájem o klarinet Belltone BCL-518. Je srovnatelný s Buffet Crampon Prodige? :?:

Děkuji
ingmar
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 12.05.2021 19:12

Re: Klarinet Belltone

Příspěvek od ingmar »

Já ho mám. Ale před tím jsem hrál jen na ebonitový es-klarinet od stejné firmy. Ve srovnání s ním je to nebe a dudy. Jediné, co mu můžu vytknout, je se trochu hůř ozývá cis1 (znějící h), ale při dobrém plátku se to dá dohnat nátiskem.
Twentytree
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 26.03.2022 4:38

Re: Klarinet Belltone

Příspěvek od Twentytree »

Moc děkuju za odezvu. Vybírám si klarinet, nejlépe dřevěný a za slušnou cenu. Našla jsem nějaké na gear4music a thomann.com, ale popravdě moc nevěřím kvalitě podobných neznámých značek a taky bych ráda podpořila spíše tuzemského podnikatele - a nekoupila nějakou hrůzu. Viděla jsem, že se značka Belltone moc nezaměřuje na dřevěné dechy, tak si nejsem jistá, jestli BCL-518 za ty peníze stojí. Ladí dobře? Je kvalitní - podlepky ok, vše se ozývá, jak má (až na zmíněné cis), mechanika hladce frčí?
ingmar
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 12.05.2021 19:12

Re: Klarinet Belltone

Příspěvek od ingmar »

Hrál jsem na něj s různými lidmi a nástroji a ladění nikdy nebyl problém. Sám jsem spíš takový poučený začátečník (pět let samouk), ale hrál jsem v triu s lidmi, co na to hrají celý život a ohledně ladění mého nástroje námitky neměli. Podlepky vůbec, jediné co snad, že se povolovaly šroubky, ale ptal jsem se na to jedné mechaničky (v hudebninách Hobgoblin v Birminghamu, měli tam na opravy paní a co jsem viděl její dílnu, vrtala se snad ve všem, co se dá představit) a ta mi poradila ten šroubek lehce přetřít bezbarvým lakem na nehty a funguje to.
Jedině snad na upřesněnou, byl jsem u toho Ing. Jiráčka, co je prodává (Hostěrádky - Rešov, je to pod Brnem), jel jsem tam tuším v sobotu a on říkal, že nevadí, že bude v práci, že zrovna ohýbají ozvučníky. Tak jsem se dílem zděsil a dílem podivil. On mi pak vysvětlil, že tam vyrábějí jen žestě, a ty klarinety jsou dovoz z Číny. Ale když si tam zajedeš (pro mě to bylo pět hodin cesty vlakem tam a pět zpět, ale stojí to za to), dá ti jich bez problému několik vyzkoušet, tak si udělej názor sama.
U nás v hudebninách mají za stejné peníze jen plast...
Odpovědět

Zpět na „Dechové nástroje“