Stránka 6 z 6

Re: Klipová ladička

Napsal: 14.11.2015 19:28
od Yorkee
Los Ahoyos. Tak musím říci, že klipovka Polytune je zatím to nejlepší, co jsem měl k dispozici. Pravda, cena je zbytečně vyšroubována, ale to ladění, rychlost, přehled a i možnosti nastavení jsou super. Klip je bytelný, takže s ostatními klipovkami jasně vede. Ladičku mám stále při ruce, na lemu kapsy a nijak to neotěžuje. Na hlavě kytary ji mám jen při ladění, protože nechci aby se ten klip zbytečně namáhal. Nevím jestli půjde cena někdy dolů, ale už mám tak vyřešeny i dárky na Vánoce :-)

Re: Klipová ladička

Napsal: 10.03.2018 22:17
od prenoska
zajímavé řešení:

Re: Klipová ladička

Napsal: 11.03.2018 4:05
od džetro
Pro mě je kouzlo klipovky v tom že s ní můžu ladit více nástrojů, při připevnění na jeden nástroj je to kouzlo pryč :-(

Re: Klipová ladička

Napsal: 14.04.2018 22:21
od prenoska
no, ona to je spíš ladička pro příznivce ladiček integrovaných, já jsem ji koupil za 400kč a jsem s ní spokojen, měl jsem obavy, aby nepřekážela třeba při hraní nebo při zavěšení na nástěnný držák, ale všechno je v pořádku, nepřekáží takže ji nemusím ani pootáčet, mám ji prostě nastavenou tak, abych na ní dobře viděl, jinak se s ní ladí dobře, nemusím po naladění nic dolaďovat na ucho, někdy se mi stane, že když ladím trsátkem, tak nechce vzít basové éčko, na jehož mechanice je připevněná, ale stačí buď nechat tón chvíli znít a ladička se chytne nebo místo trsátkem brnknout na strunu prstem, v balení jsou dva vruty pro připevnění k mechanice, myslím, že se nepatrně liší průměrem, krátký článek vyšel v magazínu frontman:

http://frontman.cz/daddario-ns-clip-free-micro-tuner

Re: Klipová ladička

Napsal: 16.04.2018 9:46
od cherreda
Mně se toto řešení na vrut mechaniky líbí velmi. Ostatně zlepšováky Neda Steinbergera skoro vždycky stojí minimálně za trochu pozornosti, i takovéhle drobnosti ledaskoho potěší. Mám NS mikroklipovky přicvaknuté na 5 kytarách trvale a je to fajn - jednu chvíli je totiž prodávali ve výhodném balíčku se strunama NYXL, které stejně kupuju, tak jsem se zásobil obojím. :)

Re: Klipová ladička

Napsal: 16.04.2018 10:34
od hyenik
postupně jsem vystřízlivěl z polymodu (obcas ho pouzivam na mobilu od digitechu), hodi se to fakt akorat na koncert, kdy je treba setrit cas.
O vikendu jsem studoval spis ten Peterson Stroboclip a sweetened tunings, s mym arzenalem akunastroju (a castym laborovanim s doladovanim) bych ji uz skoro uzivil :)


Re: Klipová ladička

Napsal: 19.04.2018 7:59
od gropa
Včera jsem byl v kytarach.cz a testnul (a koupil) si tam klipovku. Testoval jsem na sve akustice (Prochazka guitars Super jumbo Celomasiv) vybrané typy top klipovek tj. StroboClip HD, Polytune clip, Sledgehammer pro, Sledgehammer custom 100. Nakonec jsem koupil StroboClip HD. Nejdrive jsem vyradil Polytune clip, ta me nezaujala jak displejem tak ten poly mod mi neprisel moc pouzitelny (je jen hodne orientacni). Oba korgy byly hodne podobne. Mozna ten custom 100 mel na pohled malinko jasnejsi a prijemnejsi displej. Ale zase ovladaci prvky toho custom 100 mi prisly jakoby forovejsi, jakoby mekke. To Sledgehammer pro měl ovladaci prvky, dle meho nazoru, lepe zpracovane. Přesnost všech ladiček, na mé akustice, byla plus minus stejná. Rychlost, vrámci použitelnosti a reakce oka, taky hodně podobné, možná Korgy o chlup rychlejší. Viditelnost nejlépe asi korgy, nejhůře polytune. Plynulost ladění, nejlépe StroboClip HD, nejhůře Korgy. Displej nejlepší StroboClip HD, nejhorší Polytune. Kvalita plastů a pevnost ladičky (rozbiju ji X nerozbiju ji) nejlépe StroboClip, nejhůře Custom 100. Praktičnost gripu, velikost ladičky a otáčení, nejlépe StroboClip (i když má grip co jde méně roztáhnout ale na akustiku naprosto ok), nejhůře Polytune (té chybí jeden směr otáčení, což mi dost vadilo). Nakonec jsem zvolil StroboClip hlavně kvůli té plynulosti ladění. Při ladění nepřeskakuje, strobo nelítá, displej je velmi kvalitní a zpracování perfektní. I velikost mi vyhovuje, jak na nástroji tak ve složeném stavu. Všechno to jsou jen mé subjektivní pocity a dojmy ale třeba to někomu pomůže při rozhodování.

Re: Klipová ladička

Napsal: 19.04.2018 10:06
od Brnkal
Já doporučuji tuhle:

https://www.thomann.de/cz/snark_st_8_tuner_metronom.htm

Na obrázku ta vlevo.
Snark-SN-6-and-SN-8-clip-on-tuners.jpg
Na tomto obrázku je zvýrazněn ten rozdíl, kterým se ladička liší od bězných ladiček (aby to nikoho nepohoršilo, tak je rozdíl ukázán na dvou ladičkách stejného výrobce).

Edit: Je ta nejpřehlednější a nejrychlejší ladička, co jsem kdy měl. Strobo ladička asi bude přesnější, což se bude hodit někam do nahrávacího studia, ale pro live hraní bude učitě lepší Snark z důvodu rychlosti, vynikající viditelnosti, přehlednosti (neukazuje žádné zbytečnosti) a v neposlední řadě i ceny (to pochopíte, pokud o ladičku z nějakého důvodu přijdete).

Re: Klipová ladička

Napsal: 19.04.2018 11:00
od stenly67
Na bazaru prakticky trvale nabízí nějaký Charlie Párátko ladičku Planet Waves CT-21 za 220,- Za tu cenu se už vyplatí osadit více kytar a nepřendávat jen jednu. Jednou jsem u něj koupil výhodně struny dÁddario.

Re: Klipová ladička

Napsal: 19.04.2018 11:34
od gropa
Snarka mám, používám (červenou verzi), za ty peníze je super, taky můžu doporučit ale ten Peterson je ještě jinde. LAdění přesné, rychle a to wseetened tunning je super. Ale Snark OK...

Re: Klipová ladička

Napsal: 19.04.2018 16:24
od jirkatol
stenly67 píše:
19.04.2018 11:00
Na bazaru prakticky trvale nabízí nějaký Charlie Párátko ladičku Planet Waves CT-21 za 220,- Za tu cenu se už vyplatí osadit více kytar a nepřendávat jen jednu. Jednou jsem u něj koupil výhodně struny dÁddario.
Ty struny má stále,je to zaručená jistota!