Kombo na housle

Housle, violoncella, kontrabasy, ukulele, mandolíny, ...
Odpovědět
hekera.r
Příspěvky: 10
Registrován: 18.06.2013 19:51

Kombo na housle

Příspěvek od hekera.r » 19.01.2015 10:33

Chtěl bych poradit s ozvučením houslí. Hledám akustický aparát na hraní v kapele. Další nástroje jsou dvě el. kytary, basa, bicí. Housle mají snímač vedený do linky. Chtěl bych je napojit na nějaké kombo, ale váhám mezi kombem na akustiku a kombem na klávesy. Navíc bych na něm chtěl mít i vstup pro zpěv. Výkon komba by měl uhrát menší klubík nebo hospodu. Poradíte?

Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 2093
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Kombo na housle

Příspěvek od cherreda » 19.01.2015 12:52

K bicím to chce min. 100W pro akukytaru, pro housle by to chtělo ještě větší rezervu. Pokud Ti stačí "jen" zesílit (většině lidí kupodivu nakonec ano), tak doporučuju plastový aktivní box. Jsou jak výkonem, tak kvalitou přednesu zcela jinde než většina kombíček v pod. cenové relaci, o nižší hmotnosti nemluvě. Pro pódiové hraní je velmi důležitý akustický tlak (SPL), pokud slušný výrobce uvádí vyšší než 110 dB, bude to fajn, ovšem čím více, tím lépe se uslyšíš v binčusu, každý dB je znát. Aktivní boxy také vesměs mají výhodu širšího vyzařování než většina nástrojových komb, až na nějaké speciály např. od Baggs, AER atpod., ale ty jsou většinou mnohem dražší.
Pokud něco lepšího, tak třeba http://eshop.prodance.cz/art-408a-mkii/d-98461/. Sám mám k aku RCF 310A a pokaždé si to užívám.
Levnější a slušné jsou třeba http://www.music-city.cz/db-cromo-8-24594.html, dB je spolehlivá značka.
Buď to dojdi někam zkusit a nebo při objednání naslepo jdi po prověřených značkách, nekupuj produkty bizarních čínských názvů jako Kaifat, Soundsation atpod., uváděné specifikace zpravidla neodpovídají realitě, vyhodíš peníze a spokojený nebudeš.

Edit:
Pokud do toho potřebuješ šoupnout i svůj mikrofon, tak bych to sám řešil koupí aktivního boxu s jednoduchým "mixíkem" na zadním panelu, výrobci je dělají. Bývají tam extra vstupy mic/line s extra gainem pro každý. Samozřejmě by to šlo nějakým externím malým mixíkem.
Dokonce jsou i dost ultimátní řešení - něco to stojí, ale kvalita přednesu je výborná:
http://www.thomann.de/cz/yamaha_dxr_8.htm
http://www.thomann.de/cz/qsc_k_8.htm
Zajímavá personální záležitost je tohle http://www.thomann.de/cz/mackie_srm_150_02.htm, ale chce to mít relativně blízko u sebe. Nicméně "slabé" to není.
Toto je trochu větší/těžší, ale pořád zajímavé http://www.thomann.de/cz/ev_zlx_12p.htm.
Atpod., an trhu je toho dost.

garmont
Příspěvky: 80
Registrován: 10.09.2008 9:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombo na housle

Příspěvek od garmont » 20.01.2015 7:30

Na housle jsem testoval vícero aparátů - úplně nejlepší bylo kombo AER (bohužel tomu odpovídá i cena)..
DAlší dobrá zkušenost je Roland AC 90 případně AC 60.
Já mám doma přímo houslové kombo ZETA - je to poud vím jediné přímo kombo určené pro housle.
Jinak pokud by byl zájem tak bych ho i prodal (cca 5tis.) - jediná nevýhoda je že nemá vstup na zpěv..
Kdyby byl zájem tak můj email garmont@seznam.cz

Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 2093
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Kombo na housle

Příspěvek od cherreda » 20.01.2015 11:49

Jsou to slušná komba, samozřejmě zvukem obzvlášť AER, nicméně znovu opakuju, že pokud "další nástroje jsou dvě el. kytary, basa, bicí" a tudíž na podiu předpokládám slušně hlasitou legraci, tak pro jakýkoli akustický nástroj je odposlech 100W nutné minimum a podle mé zkušenosti je to spíš málo. Je potřeba výkonová rezerva kvůli náchylnosti ke zpětné vazbě. Ty značkové PA aktivní boxy/monitory s digitálními zesiky nejsou tak drahé a přitom mají obecně natolik přiměřeně kvalitní přednes, že jsou univerzálně vhodné pro jakýkoli akustický nástroj. Není potřeba mít nic speciálně designovaného pro kytaru, housle, cello atd.

Odpovědět

Zpět na „Smyčcové a další strunné nástroje“