Stránka 8 z 10

Jaké univerzální kombo do 10 tis

Napsal: 6.03.2019 13:23
od Lukana86
Ahoj, jsem začátečník a chtěl bych nějaké universální kombo do 10 tis. Abych na tom mohl hrát doma, ale aby stačilo i na hraní s dalšíma lidma. Nemám vyhraněný hudební vkus. Jestli to je určující, tak aby to šlo k Les Paulce.

Předem moc díky.

Re: Jaké univerzální kombo do 10 tis

Napsal: 6.03.2019 14:27
od Hendrek
Zdar. A teď babo raď :).
Zadání všehovšudy žádné, resp. tak univerzální, že možností je milión.
Pokud vyjdu z ceny, která jediná je exaktně vytyčena a slov UNIVERZÁLNÍ a DOMA, pak bych asi lovil ve vodách modelingových komb. Pro případné hraní i s dalšíma lidma pak něco většího.
Např. Marshall Code 100, Blackstar Blackstar ID Core 100, Boss Katana 100.

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 6.03.2019 15:44
od LUBOSH
Kdyby nevadil bazar co třeba toto? Hrané jen doma, teda uvádí inzerující.
https://hudebnibazar.cz/blackstar-id-26 ... /ID220755/

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 6.03.2019 17:03
od Placka
Ty jo, 2x12, to už zabere místa. Jestli chceš něco do začátku, s čím se dají odehrát i nějaký koncerty, ber tohle a ještě hodně ušetříš:
Až zjistíš, co chceš, koupíš něco víc odpovídajícího tvým nárokům
https://hudebnibazar.cz/boss-katana-50/ID223891/

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 6.03.2019 23:29
od Lukana86
Díky moc za odpovědi. Vím, že moje specifikace není moc konkrétní, sám nevím co přesně vlastně hledám. Ale podle toho co jsem se díval, tak to vidím na tu Katanu 100. Diky

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 7.03.2019 8:55
od torst
Ta Katana tě asi uspokojí. V podstatě přesně splňuje tvůj požadavek. Osobně bych spíš sahl po Peavey Transtube, kterejch je na bazaru taky nekolik, ale nemají tolik těch efektů, omáčky, na doma bude Katana zábavnější. Kamarád jí má, používá v kapele a je spokojenej. Jsem kritičtější, zahrál jsem si na to a v podstatě pro live hraní nejde odstranit tu simulaci reproboxu, pořád to hraje zakulaceně. Ale znova, pro mladýho janka co se učí to překážka nebude, možná dokonce deviza. Hlavně BAZAR, tam už ty ceny ujdou. Jak koupíš nový na krámě, spadne cena pro další secondhand na 50% i míň.

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 7.03.2019 9:26
od qwer
Jak píše torst - tady ty tranďáky, digitály a různé hybridy bych volil spíše z bazaru. Nemá imho moc smysl kupovat nový kus, když už jo, tak do něj rozhodně neinvestovat 10 tisíc, za které můžeš mít lampáč, který bude zvukem a hlavně odezvou úplně někde jinde. Tady ty digitály a tranďáky jdou velmi dobře sehnat ve stavu nového kusu a se zárukou za zajímavou cenu - buď ten člověk zjistí, že ho hraní nebaví a dává to brzy pryč, případně se posune se svými požadavky dál, tak prodá a jde do lampáče. Tak toho využij a jdi do bazarového kusu tak za max. 2/3 nového, díval bych se hlavně po věcech se zárukou.

Popřemýšlej o tom, jak na tom jsi s hraním, pokud to dovádění společně s kamarády ve zkušebně ještě není tak "horké", tak bych vzal nějaký malý aparát třeba i s desítkou reprem a výkonem 20-30W, na doma je to naprosto dostatečné. Zbytečné kupovat obrovskou digitální 100W krabici, která ti bude na doma k ničemu a v kapele se to stejně ztratí a přeřve tě každá poctivá 15W lampa.

Pokud ale chceš hned od začátku řádit s kámošema a máte i bicí, basu, zpěv, tak bych šel osobně hned do lámpáče, zvlášť, pokud na to ty peníze máš. Za deset tisíc se na bazaru už dá něco najít, pokud něco přihodíš, tak jde koupit i nový kousek - osobně doporučuji Marshall DSL20 kombo. Hraje slušně, je hodně univerzální, nakroutíš na tom absolutně vše v rozumné kvalitě. Nové je za necelých 13 tisíc. V případě lampáče se asi teď ze začátku vyhni malým 5W kombíčkům s jedním kanálem, to by tě asi dost limitovalo, ber něco hodně univerzálního.

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 7.03.2019 12:11
od simiruz
Když jsem před 15 lety začínal s minimálním rozpočtem, chtěl jsem levný multiefekt a hrát do zpěvového aparátu.
Prodavač mě odradil s tím, že je určitě lepší malé kombo, protože kytara a kombo prostě patří k sobě a aspoň se s tím naučím pracovat. Takže jsem koupil tranzistorového fendera 25W za trojnásobek ceny efektu. Znělo to logicky a prodavač vydělal.
Po dvou měsících jsme konečně měli první zkoušku a já jsem zjistil, že to kombo bude dobré tak akorát na sezení. Po dalším měsíci jsem zjistil, že fendrovský zvuk není vůbec pro mě.
Takže jsem musel koupit úplně nejlevnější multiefekt, protože korunky nezbyly ...

Kup buď multiefekt a 100W trand hlavu nebo 100W modeling. Malé lampové kombo není lepší. Protože ty zatím nevíš, jaké vybrat, aby pro tebe bylo "lepší".

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 7.03.2019 12:53
od Placka
Kup si hlavně něco z bazaru, třeba Katanu 50, hlasitý je to dost - bez si to vyzkoušet třeba někam do hudebnin.

Zbytek prachů si dej stranou a až pochopíš co chceš, zahraješ si s kapelou, tak přijď znova a my ti zase dobře poradíme :) :)

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 7.03.2019 13:46
od jenyceg
https://hudebnibazar.cz/vox-valvetronix-vt-40/ID204759/
na tom nakroutíš pro les paula i fendera. výkon dostačující. ani na podiu s bubencem jsem nikdy nejel víc, než na čtvrtinu. používám 6 let a nikdy problém.
a za ty prachy to zase kdyžtak půjde prodat. Tady je jeho novější varianta:https://hudebnibazar.cz/vox-vt40x/ID222190/

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 7.03.2019 14:40
od torst
"digitální 100W krabici, která ti bude na doma k ničemu a v kapele se to stejně ztratí a přeřve tě každá poctivá 15W lampa." A tu o Budulínkovi znáte?
Vážně : Do normální kapely je tak akorát 100W tranzistorák nebo 50W lampa. Ale ano, jsou značky, který i při 20-30W přeřvou 50W Marshalla. Ale tazatel je začátečník, tak bych zatim s elektronkama počkal. Katana 100 je ideál, ale nemyslím si, že budete s kamarádama od začátku mastit naplno, jako my, hluchý starý psi, takže Katanu 50 bych bez obav doporučil. K 100 je opravdu do obýváku trochu monstrum, ta 50ka je optimum. (Já hraju na 100W tranz. PV a musim být tak do 50% Volume, abych neválcoval kolegova Marsh. 50W 2xEL34, že ...)
Vox Valvetronix 40 neznám, ale bude to podobné jako Katana, klidně bych zkusil.

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 7.03.2019 14:48
od stepan.dusek
Ono staci si poslechnout ten malej jazzchorus a clovek slusne ohluchne. Jestli chces lehkej malej a hlasitej trandak, tak mrkni na tohleto: https://www.roland.com/global/products/jc-22/

(a pro resolutni bojovniky za 'lampa a jedine lampa pyco' doporucuju vyzkouset tohleto: https://www.roland.com/global/products/blues_cube_tour/ klido to muzu prinyst na fenderi sraz i s tou ctyristadesitkou a nechame Licha hrat s bicima a basou :) )

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 7.03.2019 16:37
od qwer
Ono jde hlavně o to, jak má ten aparát posazený zvuk. Pokud je to takové nějaké metalové véčko, které dopřávají třeba trandy nebo digitály od Blackstar, tak je to k ničemu. Když je to myšleno tak jak třeba ten zmíněný Roland Blues Cube, tak to funguje - těch aparátů je ale na trhu pár a nejsou zrovna levné, jsou vlastně za cenu lampáče. Proti Kataně 50 nic nemám - je to levný zesilovač, jetý tak do 4 tisíc, není to obrovské nesmyslné 212 tranďákové štragadlo, prostě vše ok a sedí do toho, co jsem psal. Já třeba nechápu to, proč nejít v případě, kdy by tazatel fakt chtěl uvalit desítku, do lampáče, který má emulovaný výstup do sluchátek, dva kanály, několik úrovní gainu, efektovou smyčku, reverb... Co víc chtít? Co nabídne nějaký emulátor ve stylu Katana nebo Vox navíc? Obě záležitosti moc dobře znám, nejsou to špatné aparáty, to vůbec ne, ale lampáč je prostě lampáč. A zmíněný JazzChorus - sorry jako, na čistý zvuk ok, ale to zkreslení nestojí naprosto za nic.

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 7.03.2019 17:00
od torst
"Co nabídne nějaký emulátor ve stylu Katana nebo Vox navíc?"
Chorus, Flanger, Phaser, Pitch shift, Tremolo, Delay, Simulace preampů, simulace reproboxů, ladičku (?), presety...
Jazzchorus bych si opravdu na (současné) zkreslení nevybral. Averzi vůči vykastrovaným středům mnoha digisimulací sdílím.
Ale to lampové dogma fakt nechápu. Simulace ani tranzistor nejsou sprosté slovo a elektronka není všehospasitel.

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 7.03.2019 17:47
od stepan.dusek
Jasny, souhlasim ze jc je na cistej zvuk a na zkresleni to chce pedal. Ja to zminuju kvuli hlasitosti, velikosti a cene 10k :)

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 7.03.2019 18:11
od qwer
Ty zmíněné Valvetronixy za čtverku jsou určitě fajn.

Jináč proti trandu nebo digitálu určo nejsem, vždyť jsem psal, že je to dobrá volba v případě, že tazatel bude chtít ušetřit a hrát hlavně doma. Ale kupovat něco takového za desítku, to je prostě v dnešní době imho neuvážené - proto doporučuju za tyto peníze jít rovnou do lampáče, zvlášť pokud s tím chce od začátku hrát i v kapele. Určitě bych ale volil něco vícekanálového, zkreslení tvořené hlavně v preampu, dobře fungující master volume.

Prostě shrunuto - kolem 4 tisíc sehnat nějaký bazarový Valvetronix, Katanu apod. a učit se na tom, pokud je ale ušetřená desítka, tak bych to prostě za tento typ aparátu neuvalil :)

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 8.03.2019 10:26
od simiruz
qwer píše:
7.03.2019 16:37
Já třeba nechápu to, proč nejít v případě, kdy by tazatel fakt chtěl uvalit desítku, do lampáče, který má emulovaný výstup do sluchátek, dva kanály, několik úrovní gainu, efektovou smyčku, reverb...
Myslím, že jsi ty vlastnosti popsal přesně. Ještě bych dodal výkon 30-50W, aby měl plnohodnotný čistý zvuk.
A teď by měl zajímalo, kolik takových aparátů do 10 tis. je ... Pokud jsou, pak je opravdu zbytečné kupovat digitál nebo trand.

Edit: Jeden jsem našel, sice lehce pře 10 tis. ale přece.
https://hudebnibazar.cz/blackstar-ht-club-40/ID215038/

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 8.03.2019 11:14
od Fořt
A jsme zase u té nekritické adorace lampových aparátů. Proč proboha? Zvlášť u začátečníka?
Aktivní muzikanti nad tranzistory nebo modelingem nos neohrnují. Někde jsem tu zmiňoval Daria Sappienzu z kapely Free Ride, který hraje na Rolanda Cube, myslím, že 80 W verze. Jsou nutné ty kecy, jak tranzistorové 100 W kombo nebude v kapele stačit 5 W lampě? Nebo se zeptejte se Torsta na jeho Peavey Bandita …
Můj tip:
https://hudebnibazar.cz/roland-cube/ID202257/

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 8.03.2019 11:24
od torst
Fořt : 100pro souhlas. Ohledně 100 vs. 5 W a Bandita : viz 7.03.2019 14:40

Re: kombo pro zacatek

Napsal: 8.03.2019 11:31
od qwer
simiruz píše:
8.03.2019 10:26
Myslím, že jsi ty vlastnosti popsal přesně. Ještě bych dodal výkon 30-50W, aby měl plnohodnotný čistý zvuk.
A teď by měl zajímalo, kolik takových aparátů do 10 tis. je ... Pokud jsou, pak je opravdu zbytečné kupovat digitál nebo trand.

Edit: Jeden jsem našel, sice lehce pře 10 tis. ale přece.
https://hudebnibazar.cz/blackstar-ht-club-40/ID215038/
Tak ten popis vlastností byl spíš odkaz na ten uváděný Marshall DSL20CR, který stojí nový 13 tisíc, časem se může objevit na bazaru za 8-10 tisíc.

Za desítku se na bazaru při troše štěstí dá sehnat jetý Fender Hot Rod Deluxe nebo Blues Deluxe - oba mají dva kanály, reverb, smyčku. Jsou univerzální, zvlášť když se začne krabičkovat. Za ty peníze super aparáty, sice se ta cena zdá být při pohledu na nové kousky nedosažitelná, ale mám hned dva známé, kteří to za tyto peníze loni "zvládli".

Za mě ale spíš třeba ten Marshall, zvlášť k Les Paulu. Zkreslení to dělá hlavně preampem, hraje to pěkně i potichu. Osobně jsou mi blíž úplně jiné aparáty, ale musím říct, že ty nové DSL jsou prostě super právě pro ty nevyhraněné kytaristy, kteří potřebují za málo peněz fakt hodně muziky.

Ale jak jsem psal už dřív - ani ten digitál nebo trand není špatná volba, jen bych prostě do něj nevalil tolik kaček...