Konzervatoř - trombon / pozoun

Žestě, flétny, harmoniky, klarinety, akordeony, ...
Odpovědět
trombonist girl
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 21.03.2017 12:38

Konzervatoř - trombon / pozoun

Příspěvek od trombonist girl » 23.03.2017 18:34

Dobrý den
Hraji na pozoun/trombon (čtvrtým rokem + tři roky na zobcovku) a moc mě to baví a docela mi to jde. Přemýšlím nad konzervatoří. Jinak bych šla asi na gympl takže nic zvlaštního. Ještě nevím co chci v budoucnu dělat. Vím co mě baví co mi jde a co mi naprosto nejde a nebaví mě to. Chtěla jsem být učitelka, ale asi bych na to nemela nervy. Bavilo by mě někoho učit na tento úžasný nástroj. Ale učitelé v těchto liduškách mají prý mizerný plat a jsou tam do večera a v noci si jdou ještě přividělat nějakým hraním s kapelou. Vím že se tím dá uživit(ne moc snadno ale dá). Zase nechci aby se z toho stala nějaká všední povinost jít si někam zahrát jen pro prachy. Máte s tím nějakou zkušenost že už vás to tolik nebavi jako driv nebospis vubec nebaví? Bavilo by me studovat hudbu. Uvažuji nad konzervatoří(což už jsem psala 8) :D ). A kam se po ní dá jít? Pochybuji nad ní z několika důvodů 1.důvodem jsou peníze což je smutné ale asi je to častá pochybnost ale peníze nejsou všechno a mým názorem je že by každý měl mít práci která ho baví a přijde mi fakt hodné hodne hloupí ze ty co zachraňují životy maji pár tisíc(možna stovek tisic) a nejaci hokejisti, fotbalisti, tenisti... mají milioný dokonce i miliardy ale ted jsem odbočila 2.důvodem je že jako možná jednu z mála mě docela baví matika ale na konzervatori neni teda nenasla jsem nekde ze by se oni mluvilo. Nevite nekdo jestli tam je? 3.důvod je že studium trvá šest let a to ne preci jenom dlouha doba na to abych se potom rozhodla ze s tim seknu. Má trombonistka šanci najít nějaký dobrý flek? Myslím tím to nestli jsou pozounisti spíš přebitkovým ,,zbožím" nebo ,,vzácným zbozim". Ja osobné jsem nejak do mých 8 ani nevedela co to pozoun je a mí okoli taky hodně krát neví co je to za nástroj coz je fakt moc moc skoda 4.důvodem je že kdybych chtela jit na pražskou konzervatoř musela bych být na intru je nejaka vetsi sance najit nejakou dobrou praci kdyz pujdu na prazskou nebo staci nejaka jiná. Nebo je prazska v necem o hodne lepsi? 5.důvodem jsou jako asi po každé přijímačky... kazdy se boji ze ho nevezmou a nevite nekdo jestli mam treba vetsi sanci se tam dostat kdyz hraji na tento nastroj nez kdybych hrala treba na saxofon nebo uplne stejna?
Moc moc moc moc moc prosím někoho kdo s tím má zkušenosti jestli by mi odpovedel na moje otazky nebo i názor od někoho kdo s tím až takove zkusenosti nemá
Budu vdecna za kazdou radu děkuji moc a hezký den

Doufám že tady není moc hrubek za ty se případně omlouvám a take se omlouvám za moje vyjadřování snad jste mě aspoň někdo pochopil. :D

Madakelij
Příspěvky: 6
Registrován: 6.05.2017 19:23

Re: Konzervatoř - trombon / pozoun

Příspěvek od Madakelij » 6.05.2017 20:11

Dobrý den.
Jsem v podobné situaci, akorát jsem zrovna v tercii na osmiletém gymnáziu, takže moje rozhodování je ještě těžší v tom ohledu, že bych musel zanechati školy. Tak pouze trochu rozeberu ty body, které jste zde uvedla a napíši k nim můj názor.
1. peníze - peníze jsou podle mě docela problém, pokud by se Vám nepodařilo uchytit se v nějaké hodně dobré kapele. Pokud byste skončila v nějaké ZUŠ, nebylo by to tak dobré, ale co jsem tak zpozoroval, tak i z tohoto platu se dá docela dobře vyžít.
2. konzervatoř je v podstatě střední škola, takže se na ní vyučují základní předměty. Ovšem co jsem si tak zjišťoval, tak matematika ne, což je dle mého také škoda.
3. dlouhá doba to je, ale pokud budete vytrvalá a vším projdete, nevidím v tom problém. Pozounistka má šanci se uplatnit. Podle mě rozhodně ano. Ovšem v hudbě jde hlavně o to být dobrá. Ale kdo vyleze z konzervatoře, nebude mít problém se v nějaké kapele chytit. Pokud už nyní hrajete v nějaké kapele, budete mít ještě větší šanci, jelikož většinou lidé hrají ve více kapelách, tak Vám můžou pomoci.
4. mí kolegové, kteří již na konzervatoři studují, většinou studují v Teplicích a pochvalují si. Pražská konzervatoř jistě má svojí prestiž, ale to i jiné konzervatoře. Zde už je na Vás, jak se rozhodnete. Nejspíš byste se o tomto měla poradit se svým vyučujícím v ZUŠ (předpokládám, že ji navštěvujete - nezmínila jste se o tom)
5. zde podle mě záleží na počtu uchazečů, stejně jako u každých jiných škol. Ovšem rozdíly mezi nástroji nejsou, nevidím jediný důvod, proč by měl mít saxofonista větší šanci než Vy. Přijímací zkoušky na konzervatoř ovšem vyžadují velkou přípravu jak teoretickou, tak praktickou, což platí pro všechny nástroje. Takže pokud se dobře připravíte a hra na pozoun Vám opravdu jde, dostanete se tam.

Já sám s tímto rozhodnutím mám problém, jelikož hudba je jediná věc, která mi opravdu jde a baví mě. Měl bych sice i jiné plány, ale ty jsou poněkud vzdálené mým možnostem, takže konzervatoř nejspíš bude nejlepší volba. Ovšem já se ještě musím rozhodnout, jestli půjdu studovat klavír nebo trubku. Zkušenosti sice ještě nemám, ani není jisté, jestli je v této oblasti budu mít, ale i tak doufám, že se vám můj názor k něčemu hodil.

Odpovědět

Zpět na „Dechové nástroje“