Korg A3 (rackový multiefekt)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
pupack
Příspěvky: 3132
Registrován: 24.03.2008 9:53
Bandzone: pupack
Bydliště: Ústí tu a tam pod Labem / Praha
Kontaktovat uživatele:

Korg A3 (rackový multiefekt)

Příspěvek od pupack » 8.01.2011 13:27

Korg A3

Obrázek


Základní charakteristika
Rackový digitální multiefekt z 80. let, 16bit. Obsahuje Compressor, Overdrivy, Distortion, Flanger, Rotary drum, Delaye, Wah, Chorus, Reverby

Zpracování
Kvalitní rackový produkt, důkazem budiž jeho stáří. Jediná problémová "součást" je podsvícení displaye, popř. display samotný. Po téměř 30ti letech svítí slabě = horší čitelnost. Podsvícení i display se dají bez problémů sehnat a objednat (od nadšenců, fanoušků, kteří je výrábějí)
Tlačítka a "točítka" naprosto bez problémové, funkční a spolehlivé.

Multiefekt má na předním panelu vstup pro nástroj a sluchátkový výstup, oboje s potenciometrem na sílu výstupu. Na předním panelu je také display pro nastavení efektové cesty a jednotlivých efektů a také vstup pro Kartu s presety (atari karta) .

V zadní části je pak linkový výstup L+R, Direct výstup (bez efektů), vstup pro nožní kontroler, Midi IN/OUT a přepínač mezi +4dB a -20db úrovně výstupu.

K dispozici je paměť pro 100 presetů + ukládat na pamětovou kartu, či přes midi (sysex) zálohovat do PC či zpět.

Zvuk
Tento multiefekt jsem pořizoval zejména kvůli Delay a Reverb efektům a můžu říct, že s lépe znějícím modulačním delayem jsem se opravdu nesetkal, z novodobé produkce obzvláště. Nemůžu si pomoct, ale v období 80 - 90. let vznikaly opravdu výborné věci, jako Korg SDD serie, TC2290 atd. Škoda že dnešní produkce se jim kvalitou moc neblíží, až na velmi drahé produkty typu AXE FX, Eventide apod.
Zpět ke Korgu. Výborný je také Compressor, který při správném nastavení "zmohutní" zvuk singlů ve stylu FET boosterů a preampů. Výborná věc. Overdrivy jsou typově srovnatelné se starší sérii Boss OD a SD1
Reverby, hlavně tkzv. Plate reverb opravdu skvělé, vintage nádech, široké možnosti. Korg si výborně sedne k aparátům Vox a jim podobným.


Spolehlivost
Efekt je velice starý, leč bez jediné poruchy, vady. Vlastním ho necelý rok a zatím žádný problém :) jen je třeba počítat s výměnou podsvětlení displaye do budoucna.

Shrnutí
Výborná vintage mašinka pro nadšence kvalitního delaye s modulací ve stylu M. Pavlíček, Pink Floyd, U2 apod. Sehnání Korgu A3 / A2 může být sice trošku oříšek, leč tu a tam se na bazarech objeví, a jeho koupě stojí určitě za to. Dopuručuji.

Audio ukázky
nahráno s Fender Stratocaster MIM 70´reissue a jako aparát simulace Vox AC30TB (jen čistý zvuk) na PODxt

Modulační delay - http://www.arcus-ul.cz/pupack/korg_mdelay.wav
Plate reverb - http://www.arcus-ul.cz/pupack/korg_plate.wav
Hall reverb - http://www.arcus-ul.cz/pupack/korg_hall.wav
Overdrive - http://www.arcus-ul.cz/pupack/korg_drive.wav
"Everybody’s going to remember your songs, it’s just that nobody’s gonna be able to play them" - Bob Dylan talking to The Edge

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“