Simulace reproboxu pro LIVE (stompbox a rack)

Pedály, multiefekty, procesory, ...
Odpovědět
Hendrek
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: Simulace reproboxu pro LIVE (stompbox a rack)

Příspěvek od Hendrek » 14.10.2015 7:47

Díky moc, právě proto používám MOJOMOJO, protože nezní jako typický OD, ale chová se spíš jako lampový preamp.
Jestli se k tomu někdy dostanu, nahraju tu pár ukázek z H&K Red Box MkIII.
Obrázek

torst

Příspěvek od torst » 14.10.2015 8:03

Tento soud musí konstatovat, že nemravnost není trestná. Je to velmi nemravné, neetické, ale není to protiprávní. (Monika Křikavová, předsedkyně senátu Městského soudu v Praze)

Hendrek
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hendrek » 14.10.2015 8:24

Jo. Za ty prachy, co stojí u Thomanna by to měla být must-have krabka každého kytaristy. Bohužel, čeští prodejci z nepochopitelných důvodů ignorují trvalé snížení ceny.
Obrázek

darwan23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od darwan23 » 14.10.2015 11:06

Hendrek píše:Jo. Za ty prachy, co stojí u Thomanna by to měla být must-have krabka každého kytaristy. Bohužel, čeští prodejci z nepochopitelných důvodů ignorují trvalé snížení ceny.
Souhlas, toto taky nechápu. Kdo by pak ale kupoval ty RaZZory a jiné laciné klony klonů, že..? :)
You can hear them singing out their telegraph code, all the way down the telegraph road...
https://soundcloud.com/darwan23

MAŤoMATIC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAŤoMATIC » 18.10.2015 14:29

Konečně dobré video ukazující jak znějí IR impulsy ve srovnání s reálným mikrofonem. Pete Thorn navíc popisuje srozumitelně celou technologii. Jako bonus ukázky do jaké míry ovlivňují různé výkonové brzdy výsledný zvuk.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 19.10.2015 14:52

Přátelé, kdo chce občas hrát jen tak "nalehko" bez velkého pedalboardu, bez lampové hlavy, těžkých komb a kytarových boxů, ale přitom chce mít stále profesionální zvuk bez kompromisů, s maximální dynamikou, čitelný, hutný, ale nikoli pod dekou nebo ani nepříjemně řezavý a modelingově jednotvárný, tenký a nudný, což slyšívám bez vyjímky na každém koncertě nebo zábavě, kde se používá nějaké digitální mršení, tak jelikož jsem postupem doby otestoval asi úplně všechny běžně dostupné geary na tento účel (cca od doby prvního digitálního multiefektu Digitech RP-1 po dnešní Boss GP-10, přes všechny modely všech značek, digitální i analogové), jednoznačně nejvíc mohu doporučit: solidní kytara - vysílačka Stage Clix Jack- Fender Micro Compressor - Ibanez Tubescreamer Mini - Tech 21 SansAmp Richie Kotzen - TC Electronic Polytune 2 Mini. To je všechno a stačí to úplně.. Zejména tento model kytarové vysílačky (made in Netherland, žádný chinashit) přenáší signál lépe než průměrný kvalitní značkový kabel. A simulace reproduktoru v tomto RK Samsampu je zatím nejpovedenější ze všech Tech 21 nebo Redbox, Palmer aj zařízení, co jsem poznal. Je to komplet true analog a zvukově stejně dobře jak přes velké PA array tak přes malé stage monitory asi nejlepší univerzální zvuk imitace aparátu co se dá dosáhnout. Např. podle mne nejmíň o 300% lepší, než taky analogový Quattro multiefekt od Carl Martin, jednoznačně lepší sound po všech stránkách než jakékoli digitální imitace všech typů (Tonelab, Fender Mustang, Boss GT/GP/ME, Line6, Digitech RP, Nova, Rocktron...) a v uvedené konfiguraci i velmi univerzální na vše, kromě metalu, tam by to chtělo před ten RK SansAmp nějakou vaši analog krabku na metal zkreslení místo třeba toho Tubescreameru.. Nevím, prostě tahle kombinace umí neskutečnou dynamiku, přenést každou nuanci hry podobně jako lampové aparáty, zvuk je sytý, šťavnatý, příjemný, s pocitem, že tomu opravdu nechybí žádné pásmo a ani žádné nepřebývá, takže to působí zvukově naprosto přirozeně, delay, chorus, booster i distortion v tom RK SansAmpu jsou taky bez náznaku nějakého kompromisu, prostě muzikální na každou stage, ale i do studia bez problému použitelné, klidně aspoň jako virtual track na provnání s nabraným běžným lampovým aparátem, mohou být i často případy, kdy tento analog modeling setup může v mixu zapadnout lépe než klasika aparát a nebo se nechají oba :wink:

torst

Příspěvek od torst » 19.10.2015 15:49

Rád si přečtu názor odborníka ! Kemper jsi už zkoušel? Vlastně to by bylo "digitální mršení" Tak raději ne!
RK Sans Amp nemám, ale hrál jsem na PSA1 a je to stále totéž. Z jednoho výstupu do aparátu i do linky (mixu). Tak získám "zvuk bez náznaku nějakého kompromisu" ?
Jediný s čím souhlasím : "mohou být i často případy, kdy tento analog modeling setup může v mixu zapadnout lépe než klasika aparát a nebo se nechají oba" Jistě, dobrá analogová modelace může v mixu fungovat dobře, i když mikrem sejmutej apec připomíná jen zabarvením zvuku-ekvalizací (dříve např. Rockman. bez ironie).
RK S.A. jsem si poslech na ukázkách z YT a potvrdilo mi to výše uvedené. Hraje pěkně, ale dnes už s podobnými nebo i menšími náklady dokážeme "naprofilovat" víc.
Už jsem to psal několikrát : S.A. nechápu. Do linky je simulace málo a do aparátu zas moc, nejde vyřadit. Ale možná jsem ignorant ...
Tento soud musí konstatovat, že nemravnost není trestná. Je to velmi nemravné, neetické, ale není to protiprávní. (Monika Křikavová, předsedkyně senátu Městského soudu v Praze)

cherreda
Rádce

Příspěvek od cherreda » 19.10.2015 16:01

Dlouhá souvětí jsou cool. 8) :)

CMmane, proti tomu malému pěknému Sansampu nic nemám, je vcelku fajn - vlastně nemám nic proti celému řetězci, který jsi v prvním souvětí vypsal (tedy kromě Fender compu, ten je nicmoc). Ale jak jsi už všechno vyzkoušel, tak se ještě zkus kouknout na nějaké ty pochystátory, co využívají IR technologii. Možná změníš názor na to, co je dneska nejlepší simulace.

torst

Příspěvek od torst » 20.10.2015 9:38

Ještě doplním - mě jsou Tech21 hrozně sympatický, že šli svou vlastní, nedigitální cestou. Proti PODům a dalším. Ale ten výsledek mě prostě neoslovuje. A také - už jsme o pár let dál a dnes už i ty digitály hrajou fakt dobře. Zrovna jsem kouk na rozhovor s Electric Lady - dřív taky bazírovala na analogu, dnes bere často i digitál, protože v současnosti už mnohé hrajou stejně nebo líp než analog.
A ještě - IR simulátory jsou samozřejmě špička, ale na Live možná zbytečnej luxus. V tom klubu nebo sokolovně ten kvalitní zvuk často zanikne v nekvalitě prostoru a ostatních prvků (hezká byla něčí poznámka o kytaristovi s vytuněnym gearem, kterej pak sejme zvukař a prožene ho nějakim pofiderním PA a pustí do lidí). Takže na živo mě ta analog. simulace boxu (S.A., Redbox, Palmer) nijak nevadí.
Bonamasa hraje koncerty na Palmery zásadně a jak je slavnej (na to jeho mňoukání a kvílení bohatě!).
Ale ve studiu už ani náhadou ! (byť i takové kapely znám). Na nahrávce ta plochost vyleze. A jestli někdo používá Sans Ampy, nevěřím, že přes ně direct nahrává. Možné o tom píše do magazínů. Ale ve studiu pak i ten S.A. prožene apcem a sejme mikrákem. Nepochybuju.

Lanvin

Příspěvek od Lanvin » 26.10.2015 17:25

Nemáte někdo zkušenost s Cab Clone simulátorem od Mesy? Slyšel jsem na to různý názory, tak jestli ho někdo nemáte. :)

cherreda
Rádce

Příspěvek od cherreda » 27.10.2015 11:25

Lanvin píše:Nemáte někdo zkušenost s Cab Clone simulátorem od Mesy? Slyšel jsem na to různý názory, tak jestli ho někdo nemáte. :)
Nějak nevidím důvod, proč vůbec ztrácet čas jakýmkoli obyčejným (byť neobyčejně předraženým) simulátorem, když už jsou dneska každému dostupná udělátka pracující s impulsy.
kytarove-efekty/simulace-reproboxu-pro- ... ml#p651527
kytarove-efekty/simulace-reproboxu-pro- ... ml#p695760

torst

Příspěvek od torst » 27.10.2015 14:08

To už tu proběhlo. Analog. sp. simy jsou už opravdu passe, resp. jen jako nouzovka při live. Pak nevidim důvod, proč cpát prachy do Mesy, to samé zvládne Red Box, Palmer nebo Behringer. MB trochu hřeší na svou dobrou pověst a tváří se, že "jde o něco víc". Nejde.

Static1

Příspěvek od Static1 » 14.11.2015 14:35

Jen otázka.. proč používáš ten Tubescream pokud se nepletu tak Tech už nějaké zkreslení má,nebo ho využíváš společně.. díval jsem se a prodává se jiná verze tuším s Plexi je u toho zásadní rozdíl.. díky ale jinak se mi efekt líbí

cherreda
Rádce

AMT Pangaea CP-100

Příspěvek od cherreda » 17.02.2016 9:40

Něco o Pangaee zde: recenze-vasi-vybavy/amt-pangaea-cp-100-t43198.html

Jinak včera další 2,5 h. se zuřivými pokusy editace nově nasypaných impulsů a bez výpadku. Takže jeden zámrz za 10,5 h. kravení, to je v pohodě. Mám z toho zatím dobrý pocit, zdá se mi, že pak naživo na Pangeu bude spoleh, protože editování rozhodně nebude tak časté jako teď.

rotten77
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rotten77 » 7.04.2016 11:50

cherreda
Rádce

Příspěvek od cherreda » 11.04.2016 13:15

No hurá, takže máme další IR vlaštovku.
Škoda, že se z ukázky nikdo nedozví jak to hraje. :)
Údajně bude za 269 ojro. Docela dost, ale dejme tomu, furt levnější než šitozní Mesa CabClone. :)

Po zběžné lustraci je jasné, že BluBox bude pro lidi, kteří s používáním impulsů nemají zkušenosti, či to z nějakého důvodu nechtějí řešit.
+ jednoduché použití
+ vestavěný dibox
- nelze importovat impulsy (čímž pro mě osobně BluBox dokonale ztrácí na významu)

cherreda
Rádce

Atomic Amplifire

Příspěvek od cherreda » 5.05.2016 13:04

Nevím, jestli se tu už objevilo tohle pěkné zařízení:
http://atomicamps.com/amplifire-pedal/

cherreda
Rádce

Příspěvek od cherreda » 26.09.2016 11:29

V sobotu konečně pořádně otestován kapelní IR setup. Shodli jsme se, že jsme se tak dobře na podiu asi ještě neslyšeli. Zvukaři taky velmi chválili zvuk, jak ten, co jim posíláme, tak i fakt, že na ně nemíří kytarové bedny z podia. Co se týká subjektivního libida, pocitu ze hry jako takové, není problém, kytary se chovají správně, jdou do vazby, má to dynamiku, monitor si vysolím jak potřebuju. Mimoto příjemný bonus - takhle namířené kytary do podia dobře rozlišoval i bubeník a nemusel spoléhat na obligátní kombinaci dunění z boku + jeden monitor se vším. Takže gut, spokojenost, konečně technologie, která funguje, žádný dementní POD. A fakt je celá tahle sranda jen o kvalitě impulsu a selském rozumu. Teď máme rozhodovací paralýzu, zda si nechat bedny a lampové zesiky. Asi ukáže čas.
Přílohy
Cruty IR setup 01.jpg
Cruty IR setup 02.jpg
Cruty IR setup 03.jpg

kunec

Příspěvek od kunec » 26.09.2016 11:34

Jenom dotaz. Tím kontrolerem do Microdesignum ovládate co? Klávesy?

Sent from my iPhone using Tapatalk

cherreda
Rádce

Příspěvek od cherreda » 26.09.2016 13:19

jj, klávesy

Odpovědět

Zpět na „Kytarové efekty“