Kytarové workshopy - 2018

Pozvi nás na koncert nebo festival!
Odpovědět
anardil
Příspěvky: 5
Registrován: 20.09.2015 13:05

Kytarové workshopy - 2018

Příspěvek od anardil » 6.06.2018 22:26

23.6. proběhnou dna kytarové workshopy pod širým nebem, které Vám mohou pomoci najít směr a zlepšit si techniku hry. První je určen začátečníkům, kteří se chtějí hnout z místa, naučit se jak na rytmiku, akordy a správné návyky nebo jak vybrat nový nástroj. Druhý workshop je určený zkušenějším kytaristům, kteří by se chtěli zdokonalit ve hře prsty – vybrnkávání neboli fingerstyle.

Vstupné dobrovolné...

Workshop pro začátečníky:
Jste úplný začátečník co umí na kytaru jen pár akordů a neví jak dál? Pak jste na správném místě. Začneme spolu úplně od začátku od správného držení, základními akordy a tipy pro jejich snadnější střídání. Ukážeme si zásady rytmiky, techniku hraní rukou, trsátkem i prsty a spoustu dalšího. Vyzkoušíte si zvuky různých typů kytar, abyste i jako začátečníci dokázali najít ten správný zvuk, který se Vám bude líbit. Pokud máte kytaru doma, vezměte ji a bez obav doražte. Pokud ne, i tak se můžete přihlásit a přijít.

Workshop fingerstyle:
Představíme si různé prstové techniky napříč žánry a rozšíříte si tak svoje možnosti hry. Začneme s hrou melodické linky a licků, přejdeme k různým vybrnkávacím patternům, práci s basovou linkou a ukážeme si jak tohle všechno spojit a obohatit Vaši hru. Ukážeme si také jak osamostatnit při hře palec od ostatních prstů a zahrát melodii společně s basovou částí. Zabrousíme také do pokročilejších akordů a když zbyde čas, podíváme se na zajímavosti v rytmické hře bez trsátka.

Program:
Workshop pro fingerstyle 10:00 - 13:00
Videopozvánka a malá prezentace zde: https://youtu.be/HUqOjUa_VuA

Workshop pro začátečníky 15:00 - 17:30
Videopozvánka a malá prezentace zde: https://youtu.be/-x4BI54GRnw

Oba workshopy proběhnou v parku Stromovka a je nutné na ně vyplnit a poslat přihlášku na http://hudebna.com/workshopy.html.

Brnkal
Příspěvky: 154
Registrován: 29.03.2013 18:55

Re: Kytarové workshopy - 2018

Příspěvek od Brnkal » 4.07.2018 16:12

Byl jste tam někdo?

Je fajn vědět, že i u nás v ČR existují takovéhle akce. :)

Odpovědět

Zpět na „Kulturní akce“