Kytarový seminář V. Veselého - 11.-13.11 Strnadovský mlýn

Pozvi nás na koncert nebo festival!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martz
Příspěvky: 79
Registrován: 14.05.2007 16:21
Bydliště: Praha

Kytarový seminář V. Veselého - 11.-13.11 Strnadovský mlýn

Příspěvek od Martz » 31.10.2011 13:14

Zdravím,

zveme vás na Kytarový seminář (žáků) Václava Veselého, prezentující jeho kytarovou školu, se zaměřením na orchestrální/kapelní praxi (aranžování, tvorba vlastního partu, funkce v kapele, souhra, praxe sólového partu) a základy hudební teorie (intervaly, stupnice, akordy, harmonie, sluchová analýza, zápis melodie).

Součástí seminářů jsou přednášky předních českých konstruktérů a kytarářů: J. Krampera, R. Macho, O. Liška, V. Wildt.Kytarová škola VV

Škola vychází z dlouholetých zkušeností Václava Veselého, který prošel mnoha významnými skupinami různorodých stylů (Etc..., Framus 5, Bratři Nedvědové, Dobrohošť, Irish Dew). Mezi řady žáků V. Veselého patří i Joe Dyk Daniels (Steve Vai, Al Di Meiola,...), Rudy Linka, Lenka Filipová, Tomislav Zvardoň (Duende), Petr Roškaňuk (Žlutý pes, ABBand).

Hlavním cílem školy je kytarista, který je ve zkušebně oporou kapely, ne její brzdou - výuka směřuje k samostatnosti hráče při tvorbě partů různých stylových zaměření podle zadání skladatele - aranžéra. Tímto způsobem se snaží vyplnit mezery, vzniklé učebními metodami jiných škol, založenými převážně na přehrávání tabulaturových zápisů sól známých kytaristů. Tak totiž "vznikají" kytaristé technicky vybavení, ale víceméně neschopní si vytvořit vlastní part a tak jsou pro kapelu spíš zátěží.

Škola Václava Veselého využívá jak standartního notového zápisu, tak tabulatur. Žák se naučí správnému držení trsátka, správnému postavení pravé a levé ruky, aby vytvářel hezký tón; nenásilnou metodou se seznamuje s nezbytnou notovou zásobou, dále se učí harmonizovat a spojovat akordy způsobem obvyklém v rockové hudbě - použití kadence při harmonizaci, úzká i široká harmonie pro tvorbu doprovodů a aranží; práce s motivem jako základ improvizace.

Typické pro tuto školu je používání jiných stupnic, než pentatoniky - v rámci charakteru skladby. Další zvláštností je výuka kombinované techniky hry pravou rukou - trsátkem a prsty současně; tuto techniku jako jeden z mála používá Václav Veselý už od roku 1976.

Kontakt:
Email: kytarovaskolaVV@gmail.com
Telefon: +420 737 508 626
- baskytara - kontrabas - tuba -
Dobrohošť, Irish Dew, Harmcore Jazz Band, Jazz Blend, Puss'O'Liqour, Johny Capler Orchestra a další...

Uživatelský avatar
Martz
Příspěvky: 79
Registrován: 14.05.2007 16:21
Bydliště: Praha

Re: Kytarový seminář V. Veselého - 11.-13.11 Strnadovský mlý

Příspěvek od Martz » 21.10.2012 20:03

Zveme na další kytarový seminář Václava Veselého;

2. - 4. listopadu 2012, Strnadovský mlýn (http://strnadovskymlyn.cz/index.php)

Hosté: Petr Faiereisl (ESH Amps), Radovan Macho (R.M. pickups), Petr Jurkovič (Jurkovič guitars), Peter Tancer (kytarový virtuoz, http://www.myspace.com/petertancer).

- baskytara - kontrabas - tuba -
Dobrohošť, Irish Dew, Harmcore Jazz Band, Jazz Blend, Puss'O'Liqour, Johny Capler Orchestra a další...

Odpovědět

Zpět na „Kulturní akce“