Kytary Harley Benton

Strat, Les Paul, Tele, SG, semiakustické, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
torst
Příspěvky: 4481
Registrován: 26.01.2010 14:19

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od torst » 2.04.2019 22:30

Brum u humbuckerů? To je snad problém singlů. Dvoucívkáče se začaly stavět právě proto, že skoro nebrumí.
Korona virus je v ČVR rámci nejrozšířenější v Praha městě. Říkal to Prymula doktor v Nova televizi po Hospoda seriálu jako situace popis.

Uživatelský avatar
Lishaack
Příspěvky: 72
Registrován: 25.11.2010 9:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Lishaack » 2.04.2019 22:37

No taky mě to překvapilo, tak se ptám. Je to prostě takový šumění, asi víš co myslím. A teď - co s tím? Jak se toho zbavit?
Yamaha FG700MS --- Dowina D555
Harley Benton HB-35PLus Lemon --- Squier Affinity Telecaster
HUGHES & KETTNER TubeMeister Deluxe 20

"Jsem gentleman, ale pokud se jedná o ženy, je třeba přiložit ruku díru."

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2651
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Fořt » 3.04.2019 6:15

Nemáš náhodou rozepnuté ty HB na singly, tj. povytažené volume potenciometry? Pak to samozřejmě brumí.
Naposledy upravil(a) Fořt dne 3.04.2019 6:16, celkem upraveno 1 x.

Pikus
Příspěvky: 1688
Registrován: 2.12.2008 17:48

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Pikus » 3.04.2019 6:16

Kytary s humbuckery taky brumí, ale ten brum bývá daleko tišší a s jiným spektrem, než u single-coil snímačů. Pokud je však brum hodně hlasitý, je něco špatně. Osobně to tipuju na dvě závady

1. Číňan šetřil a nepoužil na drátování kytary stíněné snímače (lze snadno opravit - byť u lubovky to je pěknej vos*r)
2. Číňan špatně spočítal závity, takže obě poloviny vinutí humbuckeru mají různý počet závitů.

Tak a teď otázky na tebe....

1. Pokud má ta kytara rozepínání snímačů, nemáš je rozeplý? Tzn. mění se zvuk (ubydou výšky, zvýší se hlasitost), pokud přepínač přepneš?
2. Dělají ti to oba snímače nebo jen jeden?
3. Pokud kroutíš volume potem na kytaře, mění se hlasitost brumu i signálu stejně?

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7286
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Harley Benton SC-450 P90 GT Classic Series

Příspěvek od Hendrek » 3.04.2019 6:29

Lishaack píše:
2.04.2019 21:43
Hendrek píše:
13.03.2019 15:47
Ve vlákně "Co jsme zrovna koupili" jsem už psal o zakoupené Harley Benton SC-450 P90 GT Classic Series.
Ta je od pondělka naskladněna, nicméně objednávka u Thomanna stále visí. Na dotaz mi bylo sděleno, že (cituji):
"Harley Benton kytary musí ještě projít výstupní kontrolou kvality a seřízením, proto může být expedice o několik dní opožděná."

Píšu to jen proto, abych potvrdil, že se u Thomanna skutečně starají o výstupní kvalitu a nepustí bez skutečně provedené kontroly ven žádnou kytaru. To, jak podrobná ta kontrola a seřízení bude, už je druhá věc. Nechám se překvapit (snad pozitivně).
Už přišla ta 450ka s P90? Zajímá mě Tvé hodnocení.
Jo jo, už přišla, dokonce dvakrát. Psal jsem to v "Co vás potěšilo". Recenze bude, neboj. :)

Edit:
Harley Benton SC-450 P90 GT Classic Series
Pominu historii okolo UPSkou poničené první kytary, což jsem psal již v "Co vás naštvalo" a budu se věnovat již jen hodnocení druhého nástroje.

1) přeprava/balení/atd.: tentokráte dovezla nadvakrát PPL (zavezli na jiné depo, takže zpoždění jeden den, ale co je to proti věčnosti :)), jinak nic neponičili, krabice nevykazovala žádné známky hrubého zacházení. Také se mi tentokrát krabice zdála pevnější, než u první kytary, což nejspíše potvrzuje domněnku jbikera, že začal Thomann šetřit na krabicích (třeba je případné množství reklamovaných zásilek přesvědčí o návratu k pevným krabicím, evidentně je mají, možná si je šetří na dražší nástroje). Jinak domluva s Thomannem ohledně reklamace v pohodě, anglicky telefonem a československy mailem.
2) prvotní ohledání corpus delicti: kytara na první pohled bez známek poškození, což potvrdilo i další důkladné prozkoumání a zaměření se na detaily. Na první osahání jsem postřehl protáčející se spodní rolnu na popruh - vyřešeno dotažením vrutu. Místy bylo na zadní straně u krytu komory pro elektroniku nějaké černé reziduum. Našel jsem jej i na přední straně u spoje krku a těla. Obával jsem se, že to bude pod lakem a nic s tím nepůjde dělat, ale šlo to prstem "vygumovat", takže nejspíš jen nějaké špinavé zbytky od lepidla nebo vodivé barvy v komoře (pokud tam je, dovnitř jsem zatím neměl odvahu se mrknout). Jinak je lak jak zepředu tak zezadu velmi pěkný, bez vad, kolem uchycení krku do těla drobné nerovnosti v rámci milimetru. Ta zadní načervenalá strana je velmi pěkná.
3) pražce/hmatník/krk: Co ze pražců týče, nemám s nimi problém, nic neřeže, nevyčnívá. Pro tuto cenovou relaci nelze očekávat ruční začištění hran z fabriky a vyleštění, ale jak říkám, jsou v pohodě. Hmatník je z Blackwood, kdoví, co to je, na mě působí jako nějaké světlé dřevo, které je povrchově upravené na tmavo, mezi nultým a prvním pražcem to světlé dřevo trochu vykukuje v drobných pórech, ale nic, co by mi vadilo. Hmatník jsem musel napustit olejem, aby nepůsobil tak vysušeně. Krk celkově na mě působí solidním dojmem, výztuhu jsem zkusil pootočit kousek tam a zpět, šlo to trochu ztuha, ale šlo, vliv na prohnutí krk jsem nezkoumal. Affordano zde psal o silnějším krku, mi připadá cca stejný jako u HB-35 a docela mi vyhovuje. Je to pořádný klacek do ruky, ale ke krumpáči to má daleko :).
4) ladění/mechaniky/struny: Ladění bylo od počátku trochu problematičtější, kytara se po chvíli hraní rozladila. Utáhl jsem šroubky v ladicích mechanikách, aby šly trochu víc ztuha a hned působily při ladění lepším dojmem. Jak jsem posléze zjistil, hlavní problém s laděním způsobovaly tovární struny (údajně Harley Benton .010 - .046). Neprozřetelně jsem si nekoupil s kytarou sadu nových strun, ale naštěstí jsem měl doma v šuplíku jedny zapomenuté Ernie Ball 2221. Po jejich natažení byla najednou kytara úplně jinde. Jak laděním, tak celkovým feelingem při hře. Od té doby si při hře na ní chrochtám blahem :). BTW, ty tovární struny, pokud to opravdu byly 10 (o čemž pochybuji), byly strašné bláto.
5) snímače/ostatní HW: Co mě praštilo do očí byly otřepy, ba přímo nerovnosti na horní rovné straně pickguardu, zatímco oblé hrany byly zpracovány pěkně. Evidentně někdo zapomněl na opracování té rovné hrany, zajímalo by mne, zda to tak měla jen ta má jedna kytara. Píšu měla, protože jsem si to jednoduše osmirkoval a dohladil sám. Klobouček potenciometru pro volume krkového snímače jsem musel trochu povytáhnout, protože třel při otáčení o zakřivenou horní desku, bohužel je tam od toho v laku patrná rýha, ale je to v podstatě schované pod kloboučkem, takže "no big issue". Kovový HW je takový klasický měkký čínský, po seřizování výšky struníku mám v zářezu hlavy šrouby otlačené rýhy od šroubováku (měl jsem bohužel menší šroubovák, než by to sneslo, no můj problém, to k tomu patří). Snímače jsou fajn (o zvuku viz. další odstavec), potřeboval bych zvednout kobylkový snímač, aby byl hlasitější, aktuálně je hlasitější krkový, byť jsou ve stejné vzdálenosti od strun. U krku mají ale struny větší rozkmit, takže proto je krkový hlasitější. Zatím to kompenzuji volume poťákama. Pokud se nepletu, na YT někdo v recenzi zmiňoval absenci pružinek pod snímači, takže se nedají výškově nastavovat. No, rozborku asi udělám při příští výměně strun. Zatím to možná pošteluji na pólových nástavcích.
6) celkové seřízení/zvuk/atd.: Celkové seřízení od Thomanna bylo dobré, po naladění se na to dalo bez problémů hrát, dohmat i oktávy OK. Začátečník bez znalostí seřizování by po natažení nových strun byl s kytarou spokojen. Samozřejmě precizním doseřízením a přizpůsobení potřebám zkušenějšího hráče kytara ještě více povyroste. Snížil jsem si ještě kobylku pro minimální dohmat, který mi vyhovuje, v podstatě jen trochu nad hranici drnčení strun o pražce. Oktávy seděly i po výměně strun a snížení dohmatu, až jsem se divil. Struník jsem trochu zvedl, aby se tenké é, které má kámen na kobylce nejvíce vepředu, nelámalo přes zadní stanu kobylky (viděl jsem to tak u jednoho kytaráře na YT, ale asi je to jedno, na HB-35 jsem to neřešil a problém tam nemám). Zvukově jsem s kytarou spokojen, P90 jsou zkrátka zvukově něco mezi singly a HB, takže taková ZLATÁ střední cesta :). Kytara trochu brumí když se pustím strun, ale proměřoval jsem to, spojení kobylky a strun se zemí je OK. V mezipoloze nebrumí, když se člověk drží strun také ne, což je v podstatě pořád a aby nebylo pochopeno špatně, není to žádný velký brum, jen takový slaboučký, jaký bych očekával u singlů, takže žádný problém. Tónové clony zahuhlávají signál až na úplném konci, což mě příjemně překvapilo a např. krkový snímač s clonou na půlce generuje příjemný scooped zvuk vhodný pro strumming. Také si kytara velice rozumí se simulací akustiky (Zoom G1Xon), což jsem měl již možnost předvést i na živo. Kupoval jsem ji hned po naskladnění a už je opět nedostupná, evidentně se po ní hned zaprášilo. Celkově jsem nadmíru spokojen, snad jen ta váha, ale je to LP, tak nemohu čekat lehoučkou kytárku. Koupil jsem k ní tento široký měkký popruh, takže to je v pohodě.
Tož tak.

Uživatelský avatar
Lishaack
Příspěvky: 72
Registrován: 25.11.2010 9:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Lishaack » 3.04.2019 18:30

Pikus píše:
3.04.2019 6:16
Kytary s humbuckery taky brumí, ale ten brum bývá daleko tišší a s jiným spektrem, než u single-coil snímačů. Pokud je však brum hodně hlasitý, je něco špatně. Osobně to tipuju na dvě závady

1. Číňan šetřil a nepoužil na drátování kytary stíněné snímače (lze snadno opravit - byť u lubovky to je pěknej vos*r)
2. Číňan špatně spočítal závity, takže obě poloviny vinutí humbuckeru mají různý počet závitů.

Tak a teď otázky na tebe....

1. Pokud má ta kytara rozepínání snímačů, nemáš je rozeplý? Tzn. mění se zvuk (ubydou výšky, zvýší se hlasitost), pokud přepínač přepneš?
2. Dělají ti to oba snímače nebo jen jeden?
3. Pokud kroutíš volume potem na kytaře, mění se hlasitost brumu i signálu stejně?
1. Nemám
2. Oba
3. V podstatě jo

Není to nějak hrozný, ale rozhodně to "chrčení" je víc u téhle kytary než u tele squier.
Yamaha FG700MS --- Dowina D555
Harley Benton HB-35PLus Lemon --- Squier Affinity Telecaster
HUGHES & KETTNER TubeMeister Deluxe 20

"Jsem gentleman, ale pokud se jedná o ženy, je třeba přiložit ruku díru."

Pikus
Příspěvky: 1688
Registrován: 2.12.2008 17:48

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Pikus » 4.04.2019 6:30

Máš doma nějakej multimetr nebo ohmmetr? Nebo něco, čím bys mohl zjistit, jestli je kobylka připojená na zem?

Protože pokud je, tak už bych to viděl jen na ty odfláknutý snímače... nebo má někdo jinej nápad? :D

Uživatelský avatar
torst
Příspěvky: 4481
Registrován: 26.01.2010 14:19

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od torst » 4.04.2019 7:57

Jestli je kobyla připojená poznáš podle toho, že kytaru zapneš do zkresleného zvuku a po přiložení ruky na struny brum ztichne. Pokud ne, není uzemněno. Multimetr netřeba. Obvod žárovička - baterie a probliknout spojení země (tělo jacku) a strun (kobylky).
Brum hambáčů je divnej. Ale mám kámoše, koupil PRS střední třída a taky mu vrčeji, dokonce snad v mezipoloze. Nechápu.
Korona virus je v ČVR rámci nejrozšířenější v Praha městě. Říkal to Prymula doktor v Nova televizi po Hospoda seriálu jako situace popis.

Uživatelský avatar
Lishaack
Příspěvky: 72
Registrován: 25.11.2010 9:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Lishaack » 4.04.2019 16:21

torst píše:
4.04.2019 7:57
Jestli je kobyla připojená poznáš podle toho, že kytaru zapneš do zkresleného zvuku a po přiložení ruky na struny brum ztichne. Pokud ne, není uzemněno. Multimetr netřeba. Obvod žárovička - baterie a probliknout spojení země (tělo jacku) a strun (kobylky).
Brum hambáčů je divnej. Ale mám kámoše, koupil PRS střední třída a taky mu vrčeji, dokonce snad v mezipoloze. Nechápu.
Tuten test jsem již provedl - dám ruce na struhy a je klid.
V tom případě je rada jasná - neustále hrát a je po šumu ne ? :D
Yamaha FG700MS --- Dowina D555
Harley Benton HB-35PLus Lemon --- Squier Affinity Telecaster
HUGHES & KETTNER TubeMeister Deluxe 20

"Jsem gentleman, ale pokud se jedná o ženy, je třeba přiložit ruku díru."

Uživatelský avatar
torst
Příspěvky: 4481
Registrován: 26.01.2010 14:19

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od torst » 5.04.2019 7:37

A co bys chtěl jiného vymýšlet? Samozřejmě že neuzemněná kytara vrčí. Proto se tam to propojení dělá. Když hraju, držim struny a v pauzách je ticho. Když chci kytaru odložit, stahnu Volume nebo zapnu Stanby na zesíku. Další možnost - trvale zapnutý silný Noisegate.
Korona virus je v ČVR rámci nejrozšířenější v Praha městě. Říkal to Prymula doktor v Nova televizi po Hospoda seriálu jako situace popis.

Uživatelský avatar
Lishaack
Příspěvky: 72
Registrován: 25.11.2010 9:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Lishaack » 5.04.2019 8:21

torst píše:
5.04.2019 7:37
A co bys chtěl jiného vymýšlet? Samozřejmě že neuzemněná kytara vrčí. Proto se tam to propojení dělá. Když hraju, držim struny a v pauzách je ticho. Když chci kytaru odložit, stahnu Volume nebo zapnu Stanby na zesíku. Další možnost - trvale zapnutý silný Noisegate.
No nevím, ale právě proto se ptám. Evidentně to u HB snímačů není normální, čili by to asi mělo jít nějak řešit, ne? A to mě znovu vede k tomu, že se ptám.
Yamaha FG700MS --- Dowina D555
Harley Benton HB-35PLus Lemon --- Squier Affinity Telecaster
HUGHES & KETTNER TubeMeister Deluxe 20

"Jsem gentleman, ale pokud se jedná o ženy, je třeba přiložit ruku díru."

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7286
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Hendrek » 5.04.2019 8:28

Pokud máš kobylu a struny uzemněné, tak už s tím nic moc nevymyslíš. Buď jiné snímače nebo NS gate nebo držet struny a pamatovat na to. Mi to můj HB-35 (non plus) nedělá, tak nevím. Dělá mi to SC-450 P90, jak jsem psal v recenzi, ale prdím na to, držím struny, nebo v pauzách stáhnu volume. Když něco šteluji v PB, přepínám rukou presety na krabkách, tak by to stejně nedělalo dobrotu, kdybych měl volume naplno.

Uživatelský avatar
jurator
Příspěvky: 287
Registrován: 14.01.2016 13:29
Bydliště: CZ

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od jurator » 5.04.2019 10:29

Lishaacku, chtěl jsem tě poprosit o fotku zapojení potů v kytaře, ale pak jsem mrkl, co máš za potvůrku. Mohlo se stát, že tam nějaký drátek odpadl. Kamarádovi jsem kdysi měnil snímače v Sheratonce, je to zajímavá laparoskopie, vytáhnout střeva eFkama a vrátit je opatrně zpátky.

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2651
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Fořt » 5.04.2019 12:56

Lishaacku, a dělá to na různých zesilovačích? Pokud jsem si všiml, tak sis nedávno pořídil bazarový Laney Cub, tak aby to nebylo spíš zesilovačem ...

Uživatelský avatar
Lishaack
Příspěvky: 72
Registrován: 25.11.2010 9:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Lishaack » 5.04.2019 13:14

Fořt píše:
5.04.2019 12:56
Lishaacku, a dělá to na různých zesilovačích? Pokud jsem si všiml, tak sis nedávno pořídil bazarový Laney Cub, tak aby to nebylo spíš zesilovačem ...
Na Voxu jsem to zatím nezkousel, ale obě kytary jsou vyzkoušené na Laneyku a těle nebrumi a HB ano.
Ono se mi po vyzkoušení toho Laneye už ani nechtělo Voxe zapínat :-D
Yamaha FG700MS --- Dowina D555
Harley Benton HB-35PLus Lemon --- Squier Affinity Telecaster
HUGHES & KETTNER TubeMeister Deluxe 20

"Jsem gentleman, ale pokud se jedná o ženy, je třeba přiložit ruku díru."

Uživatelský avatar
vintager
Příspěvky: 91
Registrován: 10.10.2015 10:07

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od vintager » 8.04.2019 7:42

Este jedna kontrolna otazka, brumi to v medzipolohe (strednej polohe)?

Asi tam mas nerovnomerne navinute cievky na humbuckroch, coz poriesis len vymenou snimacov, nijak inak.

PS: prave tie nerovnomerne navinute brumiace humbuckre robia ten spravny vintage a originalny PAF zvuk :) Prave tym naberaju HB urcity singlovy charakter zvuku.
Lefty Gibson Les Paul Custom Black Beauty 1973
Lefty Fender American Standard Stratocaster 2007
Lefty Squier Vintage Modified Jazz Bass 2018

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2651
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Fořt » 8.04.2019 8:08

To, že HB brumí, vrčí či šumí (nemusí to být nutně 50 Hz brum, chtělo by to slyšet) víc než tele, může být pouze otázka rozdílné síly (výst. napětí) snímačů (HB vs. singl) a může to vážně být zesilovačem. Tele by brumět mělo docela slyšitelně (50 Hz brum), pokud v něm jsou singly - je to u toho HB stejný charakter brumu?

Uživatelský avatar
Lishaack
Příspěvky: 72
Registrován: 25.11.2010 9:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Lishaack » 8.04.2019 9:18

Zkusím jaký je v tom rozdíl i na tom Voxu, zatím jsem to zkoušel jen na Laneyi.
Yamaha FG700MS --- Dowina D555
Harley Benton HB-35PLus Lemon --- Squier Affinity Telecaster
HUGHES & KETTNER TubeMeister Deluxe 20

"Jsem gentleman, ale pokud se jedná o ženy, je třeba přiložit ruku díru."

jbiker
Příspěvky: 562
Registrován: 28.05.2012 20:58
Bydliště: Jižní Čechy (TA)

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od jbiker » 8.04.2019 20:27

Přestavba HB před nějakým časem dokonána. V krátkosti:
1) Původní ocelová klasická kobylka vyměněna za mosaznou se šesti kameny (Harley Benton) viz https://m.thomann.de/cz/harley_benton_p ... bridge.htm
Nedoporučuji, protože je dlouhá, takže abych se vešel do menzury, kobylkový snímač vyšel skoro o centimetr blíž ke krku, tudíž jsem komoru pro snímač musel profrézovat cca o 5 mm směrem dopředu.
2) Místo hardtailu struny skrz tělo. Použil jsem tyhle misky: https://m.thomann.de/cz/goeldo_hw45c_st ... nickel.htm
Vyšly dost blízko sebe, příště bych asi použil menší. Protože jsem lenoch, nechtělo se mi přepínat, vrtal jsem otvory pro struny jen z jedné strany a jedna mi trochu utekla (viz foto).
3) Všechny komory a zafrézování vyčištěny od sajrajtu z výroby a několikrát přestříkány grafitovým sprejem.
4) Výměna snímačů: krk TexMex, kobylka GFS Repro HOT Alnico (oboje bazar).
5) Elektronika: potenciometry CTS 250 (nové, sada vč. kondenzátoru), čtyřpolohový přepínač (použitý, za velmi přátelskou cenu). Switchcraft jack - Thomann cca 75 Kč. Když jsem kupoval poty, vzal jsem si na zkoušku i kousek vintage drátu opleteného hadrem. Chyba - drahé a hlavně se s tím blbě dělá (pájí). Zlaté měděné lanko. Chtělo by to i nový panel (control plate). Ten starý jsem musel propilovat, aby spínač dosáhl na obě krajní polohy a bylo třeba upilovat z boku i čudl, který se opíral o šroubky a opět nepustil přepínač do krajních poloh. Otvory převrtány, aby se do nich vešly nové poty. Kromě toho by to chtělo koupit panel bez otvorů a vyvrtat je blíž k sobě, aby čudl volume nebyl tak blízko k přepínači. Dá se s tím žít, ale je to na knop. Zapojeno podle nákresu (schéma se tomu říkat nedá) Fender 099-2250-000. Vše pečlivě uzemněno včetně fólie pod pickguardem.
6) Krk: Vintage na výměnu nepasoval, nechtělo se mi frézovat patku na délku a podkládat, použil jsem tedy krk původní. Olepit, přeleštit pražce, zapilovat konce, odjehlit drážky na nulťáku. Pražce byly perfektně srovnány na výšku z výroby, nebylo vůbec třeba brousit je do roviny. Hmatník napuštěn olejem, pečený javor moc neabsorbuje. Druhé napouštění už jsem otíral nevsáknute skoro komplet.
7) Seřízeno na EB Slinky 9
8 ) Dřevěné čudly Harley Benton, přestružené na průměr 6.3 mm (bazar)
9) Zlatý hřeb na konec: Hnusný pickguard HB vyměněn za třívrstvý AliFender. Ali pasuje na originál Fender, na HB ne. 7 z 8 otvorů jsem musel zaštuplovat a převrtat.

V porovnání se stavem před úpravou to hraje jako z praku. US Std je samozřejmě někde jinde, ale docela se těším, až se potkám s nějakým Squierem nebo levným mexikánem. Docela mě překvapuje, že si ty snímače k sobě tak sedly. Vybíral jsem je na blind a nevšiml jsem si, že ten kobylkáč je “overwound” s vyšším odporem. Sériové a paralelní zapojení snímačů je slyšitelně jiné, ale zase takový benefit to není.

Celé to vyšlo na necelých 6 tisíc (včetně pořízení kytary) a spoustu zábavy. Dost dobrá kejtra (nejen) na cesty a do hospody, a to mám ještě v zásobě “šutry” GraphTech, které jsem sundal z Fendera :).
IMG_2279.JPG
IMG_2282.JPG
IMG_2306.JPG
IMG_2309.JPG
IMG_2317.JPG

Uživatelský avatar
vintager
Příspěvky: 91
Registrován: 10.10.2015 10:07

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od vintager » 24.05.2019 7:51

Celkom pekna porovnavacka od Shanea.

https://www.youtube.com/watch?v=v8ZFVR2S7ZQ
Lefty Gibson Les Paul Custom Black Beauty 1973
Lefty Fender American Standard Stratocaster 2007
Lefty Squier Vintage Modified Jazz Bass 2018

Odpovědět

Zpět na „Elektrické kytary“