Kytary Harley Benton

Strat, Les Paul, Tele, SG, semiakustické, ...
Odpovědět
himself
Příspěvky: 502
Registrován: 26.02.2019 13:21

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od himself » 7.06.2019 13:07

Nedávno jsem měl v ruce kytaru Pecka (vtipný název) taky kolem 3k s masivní přední deskou. Byla vemi příjemná, zíral jsem.

Uživatelský avatar
jurator
Příspěvky: 287
Registrován: 14.01.2016 13:29
Bydliště: CZ

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od jurator » 11.06.2019 10:46

Pokukuju po https://www.thomann.de/cz/harley_benton ... _flame.htm
Nemáte někdo zkušenost, prosím? :)

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7270
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Hendrek » 11.06.2019 11:01

Pěkná kytara. S touto nemám konkrétní zkušenost, ale co jsem tak obecně vypozoroval při nákupu jiných HB kytar:
- na těch fotkách to vždy vypadá velmi pěkně, v reálu počítej s tím, že si ji budeš muset "dočistit", tzn. např. zbytky nějakého lepidla, otřepy po fréze, apod. Na fotkách prezentují vždy "dokonalý" nástroj, což dává z obchodního hlediska smysl
- seřízení bude v rámci možností v pohodě, ovšem pokud si umíš kytaru seřídit, stejně ti to nedá a budeš si s tím ještě hrát (dohmat, oktávy, dotažení vrutů), abys to měl nastavené přesně na tělo
- Zvukově to bude dobrá rocková kytara, ty P90 jsou hodně silné singl snímače a lehce nakrmí zesilovač do přebuzení
- HW vypadá dle papírových údajů celkem dobře
Pokud koupíš, určitě poreferuj.

Lukáš Volek
Příspěvky: 5
Registrován: 22.04.2019 10:02

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Lukáš Volek » 13.06.2019 11:52

Před půlrokem jsem si koupil HB CST 24 De luxe s vibrátem.Stál něco přes 5000 a po počátečním nadšení jsem počal s nacházením chyb a jejich odstranění.Tak tedy:1) Snímače Wilkinson-totální brak, doporučuji výměnu a to nejlépe ihned.Totálně bezpohlavní a bezbarvé plecháče.Osobně jsem zvolil RM Pickups.
2) Mechaniky-nejsou nejhorší,ale ladění neudrží déle než tři intenzívnější skladby.Doporučuji taktéž vyměnit za trochu dražší.Tady jsem se plácl přes kapsu a koupil zamykací Schallery M6 Locking.
3) Nultý pražec- holý plast,v kombinaci s podprůměrnými mechanikami to byl děs-běs...opět výměna.
4) Poty a elektronika-čínský standard,opět výměna a kupodivu to nebylo do věci a celý ten zázrak tak nějak dostal druhý dech...no na konec
5) Seřízení výšky strun,tedy dohmatu a průhybu krku k patřičným strunám...
A výsledek: Navýšení ceny na dvojnásobek.A co se týká herních kvalit a zvukových vlastností,je to rapidní posun k pozitivu.Není PRS,ale ani za takové peníze PRS se stejnou výbavou neseženu ani v bazaru.Celkově nejsou kytary HB úplně špatné, například dřevo je u tohoto typu příjemně mahagonově těžké a kytara má celkem slušný zvuk " na sucho".Ale ten hardware a snímače.....uff!No mají to kluci z Vietnamu k dokonalosti ještě pořád daleko.Sumasumárum:bez investic a práce z toho nástroje člověk moc nedostane.Ale pro začátečníka je to solidní volba za rozumné peníze.

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7270
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Hendrek » 13.06.2019 12:25

No, nezapomínej na to, že to je kytara za 5tis. Podle mne kvalita a užitná hodnota v této cenové značně převyšuje konkurenční nástroje. A jak píšeš, pokud chceš, můžeš z toho poměrně jednoduchými a nenákladnými modifikacemi udělat skvělý nástroj.

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2645
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Fořt » 13.06.2019 13:05

To mi hlava nebere, co máte všichni za problém s mechanikami a nuláky na kytarách HB. Mám jejich Les Paula L450 Plus (předchůdce SC450 Plus) s obyčejnými otevřenými "plecháči" a pololubovku HB35 Plus s uzavřenými mechanikami, na obou obyčejný plastový nulák. Problémy s laděním minimální. Chod možná není zcela hladký a plynulý, ale naladění není zase takový problém, a s rozlaďováním nejsou problémy vůbec, i při nejšílenějších bendech. A to se u kytar s gibsoňáckou konstrukcí hlavy (HB mají podle mě stejný náklon jako originál Gibson, na rozdíl od jiných kopií, např. Epiphone) obecné problémy s rozlaďováním často zmiňují. HB35 Plus se pouze rozlaďuje v poloměkkém futrálu, ale to je myslím pochopitelné a omluvitelné.
Vlastně jsem měl v rukách ještě jednu HB35Plus, která dorazila v katastrofálním stavu, zřejmě bez jakékoli QC. Psal jsem tu o tom, jak jsem ji po slevě dával pro kámoše dohromady. Ale i na ní nebyl v nuláku a mechanikách (až na jejich instalaci - křivě, velké díry, volné šroubky) žádný problém (samozřejmě po vyplnění nadměrných děr pro šroubky a dotažení šroubků).

Snímače Wilkinson se na HB dávaly ještě před půl rokem? Myslel jsem, že už víc než rok dávají Roswell. Wilkinsony, které byly na L450 Plus, se mi také nelíbily. Ale Roswelly, které jsou na HB35 Plus, mi přijdou velmi dobré.

Uživatelský avatar
vintager
Příspěvky: 91
Registrován: 10.10.2015 10:07

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od vintager » 13.06.2019 13:25

Napriek vsetkemu su HB v pomere cena/vykon este stale najlepsou volbou.

Mal som L450 plus a bol som s nou velmi spokojny. Ked ale prisli Gibsony, z priestorovych a casovych dovodov som ju predal. Bavila by ma ale aj teraz.

Este super gitary v pomere cena/vykon robi firma Revelation. Kvalitou a hadrverom je to na urovni mid-endu. Robia ale hlavne offsety a u nas sa kupit nedaju, len import z UK.
Lefty Gibson Les Paul Custom Black Beauty 1973
Lefty Fender American Standard Stratocaster 2007
Lefty Squier Vintage Modified Jazz Bass 2018

Lukáš Volek
Příspěvky: 5
Registrován: 22.04.2019 10:02

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Lukáš Volek » 29.06.2019 11:13

Tak teď si musím nasypat popel na hlavu:nebyly to Wilkinson snímače,ale Roswell.Ale na kvalitách snímačů to nic nemění.Už jednou jsem si je z holé neznalosti koupil a následně zjistil,že kytara (Jolana Diamant) pak zplechověla na úroveň banja a na nějakou tvrdší muziku je nepoužitelná.Takže můj názor zní,že původní snímače,tedy Roswell HAF ALNICO 5,jsou prostě slabé a tudíž k ničemu v kytaře,která už svým pojetím evokuje nástroj určený především pro ráznější hudební styly.Co se týká nultého pražce-dle mého názoru dost záleží na rozdílu mezi nejlevnějším plastem a lepšími materiály,třeba grafitem.A ještě poslední věc-mechaniky... Už mi prošlo rukama dost kytar,abych směl mít svůj názor na hardware z Vietnamu,potažmo Číny.Zatím jsem nenašel nástroj Made in "východ",na kterém bych neshledal výměnu mechanik,jako podstatný úkon.Ale jak jsem již v předchozím článku napsal,kytary HB nejsou nejhorší a vlastně u nich platí,že za málo peněz dostanete hodně muziky,stále to nemění nic na faktu,že stále mají jisté nemoci levných nástrojů.Ale je pořád možnost je odstranit a nástroj samotný pak vylepšit na hodně vyšší úroveň.A na samotný závěr jen dodám,že v rámci země původu zde do velké míry platí rčení:Co kus,to originál.

cid
Příspěvky: 245
Registrován: 11.11.2015 0:40

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od cid » 5.07.2019 13:00

Jsem tomuto foru vděčný za hodně informací a udělám to, do čeho se mně vůbec nechce. Důrazně varuji před koupí kytar HB, mám konkrétně HB TE-52. Koupil jsem ji ze zvědavosti, netrpím nedostatkem financí a je mně hamba ji někomu prodat. Nebudu rozebírat jak je ta kytara zbouchaná do kupy. Za málo peněz dostanete ještě méně muziky, je to atrapa nástroje. Doplaťte si 15 stovek a kupte si třeba Squiera Afinity, když jste student a nemáte peníze a vemte si k tomu někoho zkušeného, ať zkontroluje pražce atd. Jako že si uděláte postupně upgrade, je naprosto spolehlivý způsob, jak vyházet peníze.

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2645
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Fořt » 5.07.2019 14:10

Já bych to tak nezobecňoval, a to jsem narazil taky na pěkné zmršeniny HB. Neměl jsi to vůbec řešit a měl jsi kytaru reklamovat. Třeba bys dostal kus, který je naprosto OK.
Já mám zkušenost, že to zmršení je často jen kosmetická záležitost a ty kytary hrajou super, což je pro mě osobně důležitější. Pokud si to člověk dokáže dát do kupy, dá se třeba vyjednat místo reklamace u Thomanna sleva.

Uživatelský avatar
Demilich
Příspěvky: 3236
Registrován: 17.03.2007 12:28
Bydliště: Praha

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Demilich » 5.07.2019 14:30

Já třeba hlavně vůbec nechápu proč si lidi co mají peníze (a ještě to tady přiznají) takové dobrodružství vůbec kupujou. Co je ta hlavní motivace si koupit HB, když mám kytary o několik lig lepší a jsem na ně a jejich kvalitu zvyklý? Kytara je pro většinu z nás koníček hraničící s fajnšmekrstvím a trávíte tady desítky hodin laborováním o nich, ale pak si dobrovolně koupíte sračku. Torstovi se tady pak smějete jak chce vyjebat se systémem koupí levnoty. Nerozumím. Jste normální sebemrskači.
Kytary: B.C. Rich Warlock Pro X, Schecter Damien 7 (EMG-707TW), Fender Deluxe Roadhouse Stratocaster
Zesílení: Carlsbro CS 100 TC, Orange CR120H, SoundCity 4x12, Orange PPC 412


If the music's too loud, you're too old.

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2645
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Fořt » 5.07.2019 15:19

Tak já třeba prachy na kytary a další hudební věci horko těžko sháním. Až budeš mít jednou rodinu, budeš splácet hypotéku, živit auto, šetřit na nové, na opravy baráku, atd. možná pochopíš. Když chce člověk přitom třeba vyzkoušet různé typy kytar, baví ho střídat krabičky, apod., pak existenci levných nástrojů uvítáš.
Nesouhlasím s tvrzením, že jsou to s****y. Mám nebo jsem měl kromě HB i mnohem dražší kytary, a já tam velký rozdíl nevidím, resp. neslyším. Je to věc vkusu a názoru. Možná z toho máš ten pocit, třeba jako při tom testu Les Paulů u tebe, ale mně se fakt na ty origo Gibsony líp nehrálo. Rozdíl tam byl, to uznávám, to jsme tu už řešili, ale zda k lepšímu, je věc vkusu. V mixu celé kapely na koncertě to stejně nikdo nepozná, to bych se vsadil. Když chodím do různých hudebnin a zkouším dražší i dost drahé nástroje, tak proti těm svým dobře seřízenýcm a vyhraným "chudáčkům" žádný rozdíl neslyším.
Originály můžou mít taky své mouchy. Torst tu třeba řešil rozlaďujícího se Gibsona, to na žádné ze svých levných kytar nemusím vůbec řešit.

Uživatelský avatar
torst
Příspěvky: 4468
Registrován: 26.01.2010 14:19

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od torst » 5.07.2019 15:33

Jo, přisazuju si k Fořtovi, jak se dá čekat. A docela by mě zajímalo, co je na tom cidově HB TC tak tragického. Můj Gibson - už se tolik nerozlaďuje, ale mému kolegovi to Studio pořád a dost. Spíš se mi potvrdilo - nový vs. vyhraný nástroj. Pro někoho pověra. Mě to G hrálo hlasitě, ale tupě, takovým tím netwangovým, nezpěvným zvukem. Fokuska prostě mlaskala daleko líp. Nakonec jsem se s tím smířil, porovnával jsem s YT a tam ty nové G zněly totožně. No a tuhle jsem si ho zas zapojil, a už to tam je ! konečně se té Fokusce dorovnává (i když je už z domu). Prý za rok! Mě se vyhrála ani ne za 1/2. Ale objektivně - Fokus měla takové nepevné, gumové basy, takže G opravdu lepší je. Neříkám o parník, ale je.
Korona virus je v ČVR rámci nejrozšířenější v Praha městě. Říkal to Prymula doktor v Nova televizi po Hospoda seriálu jako situace popis.

cid
Příspěvky: 245
Registrován: 11.11.2015 0:40

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od cid » 5.07.2019 18:04

Už se vám stalo, že nehtem chcete seškrábnout z hlavy nástroje malou nálepku (CE?) a ve dřevě zůstanou dolíčky od nehtu? Hledal jsem, kde je vstup pro imbus na štelování krku a on byl zakrytý tenkou kovovou blankou, která je součástí odlitku imbusu. Nevím zda je ze zinku, nebo cínu, nebo z něčeho podobného. Já jsem byl první, kdo do toho otvoru strčil imbus. Jak to nasadili na závit výstuhy? Mohl bych pokračovat....
Věděl jsem že dostanu co mně patří, však jsem to předeslal. Jenom mně je líto mladého kluka, který uškudlí prachy a koupí něco podobného. Mám ji na ubytovně na zkoušení bez aparátu, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Pravda, vypadá velice pěkně :D
Byla to moje další kytara, kterou jsem asi po 25 letech koupil, líbila se mně, ale doba je někde jinde. Kdyby chtěl někdo upgradovat, aby věděl do čeho jde.

kunec
Příspěvky: 907
Registrován: 28.04.2011 12:53

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od kunec » 5.07.2019 18:35

no...a zrova na tohle tele jsem měl zálusk :-)

Uživatelský avatar
torst
Příspěvky: 4468
Registrován: 26.01.2010 14:19

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od torst » 5.07.2019 18:39

"Už se vám stalo, že nehtem chcete seškrábnout z hlavy nástroje malou nálepku (CE?) a ve dřevě zůstanou dolíčky od nehtu?"
Ano. Dřevo, ani lakované, nebývá tvrdé.
S tím imbusem je to divný, ale nakonec jsi ho rozchodil, ne?
Korona virus je v ČVR rámci nejrozšířenější v Praha městě. Říkal to Prymula doktor v Nova televizi po Hospoda seriálu jako situace popis.

himself
Příspěvky: 502
Registrován: 26.02.2019 13:21

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od himself » 5.07.2019 19:16

Demilich, penize jakztakz mam, a pokukuju po HB Nashville Steel. Nejake navrhy?

Uživatelský avatar
Demilich
Příspěvky: 3236
Registrován: 17.03.2007 12:28
Bydliště: Praha

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Demilich » 5.07.2019 20:47

Danelectro
Kytary: B.C. Rich Warlock Pro X, Schecter Damien 7 (EMG-707TW), Fender Deluxe Roadhouse Stratocaster
Zesílení: Carlsbro CS 100 TC, Orange CR120H, SoundCity 4x12, Orange PPC 412


If the music's too loud, you're too old.

himself
Příspěvky: 502
Registrován: 26.02.2019 13:21

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od himself » 5.07.2019 21:48

No, tam moc shody nevidim. Cekal jsem, ze zminis spis Crafter

Uživatelský avatar
Demilich
Příspěvky: 3236
Registrován: 17.03.2007 12:28
Bydliště: Praha

Re: Kytary Harley Benton

Příspěvek od Demilich » 6.07.2019 8:26

Kvalita rady je přímo úměrná kvantu tebou poskytnutých informací ;-)
Kytary: B.C. Rich Warlock Pro X, Schecter Damien 7 (EMG-707TW), Fender Deluxe Roadhouse Stratocaster
Zesílení: Carlsbro CS 100 TC, Orange CR120H, SoundCity 4x12, Orange PPC 412


If the music's too loud, you're too old.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické kytary“