Laney CUB12r - výměna repro za Celestion

Lampy, tranzistory, technické problémy, ...
mmjuz
Odborník
Příspěvky: 2147
Registrován: 23.03.2009 11:17
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Laney CUB12r - výměna repro za Celestion

Příspěvek od mmjuz » 14.11.2016 8:25

Tonda píše:
Tak to by určitě neměl mít :mrgreen:

Nebo to znamená, že "typicky Celestion" je typicky správně od počátku..

Protože jeho první verze je z cca z r.1960: Around 1960 the CT3757 evolved into the legendary T530 "vox blue".

a pokud se firma snaží - aspoň v rámci možností -dodržet původní parametry (a máš snad doklad že tomu tak není ? cívky atd..- možná původně měli litý hliníkový koše, to snad jedině jo..)
tak by to mělo hrát tak, jak má, a jak to je na všech klasických nahrávkách.. s Voxama AC30, Bluesbreakerama atd
Tondo, je to stejné, jako kdybys věřil TV reklamě, která tvrdí, že ve plzeňském pivovaru vaří pivo podle stejné receptury, jako v polovině devatenáctého století. Možná jo, jen nějak neříkají, že místo původní otevřené spilky a dubových sudů na zrání to dnes kvasí i leží v kovových CK tancích.

Co se týče modrých celestýnů, je to snadné. Kup na Ebay ten původní originál a srovnej ho s dnešním. Ono je klidně možné, že už tehdy měly dost tenký zvuk. Nikdy jsem moc nepochopil, proč Jennings nahradil skvělé Goodmans právě Celestiony, ale do hlavy obchodníků prostě není vidět a ty ceny už tehdy byly pravděpodobně dost rozdílné. Zvláště když vezmem v úvahu, že v r. 1965 už na tom byl tak blbě, že firmu VOX prodal. Každopádně Bulldog se mi nijak špatný nezdá, ve starých VOXech hraje slušně, soudím tak podle 2ks AC30, které jsem měl možnost s těmito repro poznat. Kombo z éry Jenningse s modrákem jsem nikdá nepotkal, nemám tedy žádnou zkušenost.
Pikus píše:mmjuzi, nepochopil jsem tvou averzi k reroduktorům Celestion :D.

Pokud to totiž logicky zanalyzuju, nedává mi rozum, proč třeba vox nebo marshall (vím, ty aparáty taky moc nemusíš) dává do svých nejlepších handwired modelů právě Celestion greenbacky...přičemž podle tebe by to ten aparát snad mělo úplně zabít.
Ony ty aparáty s greenbacky také za moc nestojí. Každopádně vysvětlení pro Tvé nepochopení zní takto. Je to prostě u mě dáno empiricky. Ty zkušenosti jsou tak jednoznačné, že mi jiná možnost ani nezbývá. Za cca 20 let, co se touto problematikou zabývám, tak jsem s Celestion repro měl vždy jen negativní zkušenosti. A to jak se starými slavnými modely, tak se současností. Ze začátku mi to tak děsný nepřišlo, alespoň u některých modelů, ale z nějakého důvodu to nikdo nechtěl, lidi se po pár týdnech s kombem vraceli a žádali výměnu reproduktoru. Někdy i dost naštvaným způsobem. A tak např. G12M20 byl nahrazen reproduktorem Yamaha JA3063, G12 75 pak jakýmsi special FBT od RCF, Blue Alniko byl vyměněn za Jensen Tornado s neodymem atd. atd. G12M20 Rola z počátku 70. let mě tehdy před deseti lety stál docela dost peněz, tak jsem se ho snažil udat vícekrát, však vždy z toho byl průšvih. A tak pořád dokola. Neustál to ani hluchý důchodce, doslova. Nakonec ho na mou radu vyměnil za celkem levný leč vynikající RFT L3501 a byl klid. Po pár letech to tady přes místní bazar od něj koupil Lachim, bohužel v původním osazení a ani on ten slavný Celestion neustál a prodal ho nějakému metalistovi. Potom byly ovšem modely, které hrály natolik příšerné, že jsem se je ani neodvážil nikomu nabídnout a rozdal jsem je zdarma začátečníkům. Vzpomínám si na oblíbené Rola verze z 80. let a to: G15 150, G12 100H, G12 50, současný greenback se zeleným krytem magnetu a kdo ví, co ještě. Jediný Celestion který jsem kdy bezproblémově ( velmi levně ) udal, byl G12 H30 v uzavřené bedně v páru s nějakou Eminencí - Fender design z 80. let. Ta mi tu také ležela pár let a váhal jsem nad jejím použitím. Kupodivu dohromady to hraje aspoň tak, že se s tím dají jezdit tancovačky tři na tři a pod. Fajnšmekr by po tom asi neskočil. S dnešními zkušenostmi ty naštvané zákazníky naprosto chápu a podobné fópá už nedopouštím. Pochopitelně V30 jsem se nikdy osadit neodvážil, vadil mi už na konci 90. let, když se tu začal šířit jako mor krajinou.

To jsem zvědav, kdo se zase bude vztekat a nadávat mi, za takto dlouhou odpověď, proto bych na příště veškeré uživatele poprosil o zasílání podobných dotazů, či úvah do SZ.

simiruz
Příspěvky: 652
Registrován: 23.06.2012 16:42

Re: Laney CUB12r - výměna repro za Celestion

Příspěvek od simiruz » 14.11.2016 10:55

Já bych ten příspěvek naopak ještě rozšířil o info jakou muziku hráli ti lidé kteří konkrétní repro odmítli a jiné konkrétní jim vyhovovalo. Bez toho ten příspěvek nemá žádnou vypovídací hodnotu.

mmjuz
Odborník
Příspěvky: 2147
Registrován: 23.03.2009 11:17
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Laney CUB12r - výměna repro za Celestion

Příspěvek od mmjuz » 14.11.2016 12:02

Vždyť jsem přesně napsal ve třech exemplárních případech, které konkrétní repro jim vyhovovalo, vždyť je to tam!
U komba Blue / Jensen se jednalo o ryzí rythm and blues, a ty dva další příklady - Celestion / Yamaha, Celestion / RFT byl normální bigbít, řekněme inspirace 60. a 70. let, zkreslený zvuk ze slabé celolampy v áčku ( 15 - 20W komba s otevřenou ozvučnicí ) bez krabičky. Všichni ( a nejen tihle zmínění ) si stěžovali u Celestionů na tvrdý jedovatý zvuk posazený do vyšších středů, nedostatek cinkavých výšek u čistého, případně absence pevného basu u zkreslení, s čímž souhlasím. Ty změny po výměně repro byly obrovské, krom toho se to chovalo ( dle jejich slov ) lépe i v kapele. U greenback vadilo i to divný hučení na vyšších basech, což mě tehdy zas tak strašné nepřišlo, ale respektoval jsem to a při dalším pokusu s jinou verzí greenback už jsem z toho také znervózněl. Přiznávám, že téměř všechna výše zmíněná Celestion repro jsem dostal od lidí, kteří na ně hráli a nevyhovovali jim, buď zadarmo, nebo za symbolickou cenu. Často jim drhly cívky, takže jsem s tím musel do servisu, ale některé byl OK. Peníze bych takto hloupě nevyhodil. Blue Alnico si dodal zákazník sám, stejně jako náhradu Jensen Tornado. Sem tam se to ještě stane, že mi někdo nabídne nějakou takovouhle mrchu ( nejen Celestion ), většinou už to odmítám, za ty trampoty to nestojí.

qwer
Odborník
Příspěvky: 3576
Registrován: 7.02.2007 0:18
Bydliště: Olomouc

Re: Laney CUB12r - výměna repro za Celestion

Příspěvek od qwer » 14.11.2016 13:07

Je zajímavé, že v USA je asi nejoblíbenějším upgradem nacpat do originál Tweed Deluxe Celestion Alnico Blue (třeba i nový). A taky asi současně nejoblíbenější klon Tweed Deluxe, anglický Lazy J 20, tímto debilním Blue reprákem oplývá. Lazy J s Blue používají samozřejmě naprostí začátečníci jako třeba Jeff Beck, Bonamassa, Eric Clapton, Mike Campbell, David Gilmour a tuna dalších neználků, kteří ještě nedorostli do toho, aby poznali krásy pořádného reproduktoru...

simiruz
Příspěvky: 652
Registrován: 23.06.2012 16:42

Re: Laney CUB12r - výměna repro za Celestion

Příspěvek od simiruz » 14.11.2016 14:24

Buď podlehli reklamním žvástům nebo jsou placeni za to, aby je sami vytvářeli. :mrgreen:

mmjuz
Odborník
Příspěvky: 2147
Registrován: 23.03.2009 11:17
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Laney CUB12r - výměna repro za Celestion

Příspěvek od mmjuz » 14.11.2016 15:59

Čéče, Qwere, věř nebo ne, ale Tebou jmenované rock stars za svou kariéru vystřídali nespočet aparátů a usuzovat z toho na výjimečnost jakéhokoli repráčku, je zoufalá demagogie. Když čtu jméno Gilmour, vybaví se mi, mimochodem, aparát Hiwatt, tam bych čekal nejspíš Goodmans, nebo Fane, u Claptona mi naskočí jako první Musicman, pravděpodobně s nejčastěji osazovanými EVM 12L atd atd. Tvůj příspěvek je opět kdesi ve sférách reklamněteoretických a nemyslím si, že jsi tazatele přesvědčil, aby si letěl do svého Laney Cub komba koupit Blue Alnico, či jiný skvělý Celestion. Nebo snad Tvůj příspěvek měl mít jiný efekt? Jako že bys mě chtěl nachytat na hruškách, že jsem úplně mimo a nevyznám se v reproduktorech? A proč se o tak zoufalou věc vůbec snažíš? Jestli máš nějaký technický problém, zkus to přes SZ, pokusím se Ti to vysvětlit, ať to tu neotravuješ, máš-li problém mentální, tak oslov patřičně zaměřeného lékaře. Nic jiného Ti, při nejlepší vůli nemohu poradit, snad ses neurazil.

Uživatelský avatar
Tonda
Příspěvky: 1313
Registrován: 13.08.2007 17:10

Re: Laney CUB12r - výměna repro za Celestion

Příspěvek od Tonda » 15.11.2016 1:22

qwer píše:Je zajímavé, že v USA je asi nejoblíbenějším upgradem nacpat do originál Tweed Deluxe Celestion Alnico Blue (třeba i nový). A taky asi současně nejoblíbenější klon Tweed Deluxe, anglický Lazy J 20, tímto debilním Blue reprákem oplývá.

TQR October 2007 / Vol. 8 No. 12: (Tonequest Report o Fender CS Deluxe 5E3)

Fender’s Shane Nicholas, o prototypech CS 5E3:

One of the boutique amps we tried happened to have a Celestion
Blue Alnico speaker in it, and it sounded very good. So we
tried that speaker with our prototype 5E3 amp, and said,
“OH MY WORD!” I had heard that speaker before in different
amps, but this combination was stunning.


Přesně tak to je, zkoušel jsem 5E3 (tuhle zmiňovanou verzi od Fendra, repliku 57 DLx CS)
a Blue s tím hraje naprosto famózně. Jako by si byli souzeni.. Lepší kombinace IMO neexistuje.

Fakt je, že třeba Jenseny co mám jsou italský reissue, ale přitom hrajou bezvadně třeba s Bandmasterem nebo GA40, tam bych je neměnil za nic jinýho .. ale ne s tím deluxem, tam je Blue nepřekonatelnej. A protože ta CS Fender verze má deklarovaných 11 wattů, tak se dá ohulit naplno bez obav z destrukce celestýna... a to je sound of God :mrgreen:
I´m wheels... movin´wheels

Uživatelský avatar
Nessino
Příspěvky: 422
Registrován: 18.06.2010 18:02
Bydliště: Holešov / Brno

Re: Ampeg GVT15-112 - výměna repro za Celestion

Příspěvek od Nessino » 9.01.2019 18:12

Zdravím, nebudu zakládat nové téma, tak to mrsknu sem. V Ampegu mám momentálně z továrny montovaný Seventy 80 a přemýšlím o jeho výměně. Někdy se mi zdá, že to kombo hraje parádně, ale většinou mi ten zvuk přijde takový rozsypaný, kor když to ve zkušebně ohulím. Sám vím, jaký vliv může mít na zvuk výměna repra, tak bych se chtěl na Vás obrátit pro radu/doporučení/potvrzení mého výběru.
Když jsem kombo měl ještě doma, tak jsem tam chtěl mrsknout greenback, protože citlivost, ale ve zkušebně to je jiná, tak jsem po nějakém studiu tady na fóru, vybral G12H 30W 70th, který jsem měl v předchozí škatuli VHT Lead 20. Kombo je řekl bych polootevřené a nevím, jaký má tohle vliv na volbu repra.
Co se týče hudby a zvuku, tak nehrajeme žádný higain. To naše šmrdlání bych přiřovnal k Foo Fighters až občas k Metallice. Toho ampega mám hodně rád a myslím že to nebude taková mrcha, aby se tam ta výměna repra nevyplatila :) nejsem vyhrazený vyloženě na celestýny a kupovat hodlám hlavně z bazaru. Předem díky za rady a prosím bez flamů :)
►Ibanez RG421M / Epiphone Nighthawk MIK / Cort M520 / Jolana Strat Bastl / Jolana Strat
►Digitech Hardwire CM-2 / Ibanez TS mini
►Ampeg GVT15 / Blackstar HT-1M

Uživatelský avatar
Trevor
Odborník
Příspěvky: 1069
Registrován: 18.04.2011 16:32

Re: Laney CUB12r - výměna repro za Celestion

Příspěvek od Trevor » 11.01.2019 15:40

Ja tohle kombo neznam tedy, ale obecne co jsem slysel ty s80, tak mi prisli dost zvukove chatrny jak pises, ten g12h ma aspon nejakej charakter, byt tebou zkusim ho, zas to neni takový model ze bys ses ho pak nedokazal na bazaru zbavit, taky neni od veci zkusit ukecat znameho at ti pujci jedno svoje repro na zkousku, at mas vyzkousenou tu zmenu nazivo...
Provádím základní měření elektronek a drobné opravy a úpravy elektronkových aparátů a věcí kolem hraní. Vše je na domluvě - Severní Čechy
Dotazy prosím do SZ

Uživatelský avatar
Nessino
Příspěvky: 422
Registrován: 18.06.2010 18:02
Bydliště: Holešov / Brno

Re: Laney CUB12r - výměna repro za Celestion

Příspěvek od Nessino » 12.01.2019 14:03

Právě moc známých z okolí nemám, co hrajou a když, tak na tranďáky. Ještě je teď na bazaru za dobrý prachy Eminence private jack, což by měla být obdoba greenbacku, ale z YT se mi stejně o něco víc líbil G12H (i když z YT a ntb nebude ten zvuk asi moc vypovídající). Zkusím ho a uvidím :)
►Ibanez RG421M / Epiphone Nighthawk MIK / Cort M520 / Jolana Strat Bastl / Jolana Strat
►Digitech Hardwire CM-2 / Ibanez TS mini
►Ampeg GVT15 / Blackstar HT-1M

qwer
Odborník
Příspěvky: 3576
Registrován: 7.02.2007 0:18
Bydliště: Olomouc

Re: Laney CUB12r - výměna repro za Celestion

Příspěvek od qwer » 15.01.2019 10:43

Zkusil bych i Celestion Classic Lead. Na bazaru k sehnání i kolem 1500 občas.

Uživatelský avatar
Nessino
Příspěvky: 422
Registrován: 18.06.2010 18:02
Bydliště: Holešov / Brno

Re: Laney CUB12r - výměna repro za Celestion

Příspěvek od Nessino » 15.02.2019 19:49

Tak G12H30 spokojenost veliká. Zvuk se zpevnil, čistý kanál mám čistější protože citlivost. Když hraju jednu strunu, tak to dělá takový "dž", což se mi moc líbí :)
►Ibanez RG421M / Epiphone Nighthawk MIK / Cort M520 / Jolana Strat Bastl / Jolana Strat
►Digitech Hardwire CM-2 / Ibanez TS mini
►Ampeg GVT15 / Blackstar HT-1M

Ladap
Příspěvky: 63
Registrován: 28.02.2009 23:18

Re: Laney CUB12r - výměna repro za Celestion

Příspěvek od Ladap » 20.12.2019 9:26

U thomanna teď mají Laney Cub 12 za 4550 kč, což si myslím že je super cena. Dal jsem to sem protože jsem nenašel téma: lampové kombo s 12" reprákem a efektovou smyčkou do 5000kč :)
https://www.thomann.de/cz/laney_cub12.htm

Odpovědět

Zpět na „Komba, zesilovače, reproboxy“