Levné efekty z Číny - zkušenosti

Pedály, multiefekty, procesory, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7547
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Hendrek » 11.05.2018 20:23

Nazdar.
Na základě množících se nákupů a zkušeností zdejších uživatelů s levnými efekty z Číny (Aliexpress, eBay, ...) zakládám toto vlákno pro sdílení zkušeností a minirecenzí.

Nepůjde zde tedy o efekty vyrobené v Číně pro západní značky (ona skoro všechna spotřební elektronika je odtama), ale o čistě Čínské značky kytarových efektů, které u nás nemají běžnou distribuci.

V případě minirecenzí dodržujte např. následující formu:
- Název efektu (+ URL link na konkrétní produkt, který jste koupili)
- Prodejce (+ URL link a stručné hodnocení zkušenosti s prodejcem)
- Pořizovací cena
- Recenze (krátké zhodnocení, vypíchnutí plusů a mínusů)
- Foto, video z YouTube (pokud jste se na základě nějakého rozhodli efekt pořídit)

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7547
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Hendrek » 11.05.2018 20:24

Ammoon EQ7 (Mini Guitar Equalizer)

- Prodejce: LiteTeck (koupil jsem, zboží dorazilo za 16 dní, takže u mě spokojenost)
- Pořizovací cena: 25,34 USD (542,39 Kč)

Hledal jsem nějaký malý EQ, protože bych rád měl v obou mých PB jeden (již mám 5band Fender micro EQ). Tento Amoon EQ7 mne zaujal tím, že ve stejně veliké krabce měl 7 pásem + volume. Feedback na Aliexpressu byl celkem příznivý, tak jsem ho vzal.
Dnes dorazil a po chvíli testování jsem spokojen. Vše funguje jak má. Na každém pásmu má +-15dB, což je trochu méně než u Fenderu (+-18dB), ale i tak to stačí. Rovněž volume má oproti Fenderu menší rozsah, při minimálním nastavení efekt pořád propouští (Fender tuším ne). Testoval jsem na malém Vox AC4TV s 10" repro. Při boostu nejnižšího pásma 63Hz to dostalo pěkné spodky, skoro jako z 12" repra. Nejvýrazněji byl boost poznat ve středních pásmech, protože tam má kytara pochopitelně největší frekvenční zastoupení. Při max. boostnutí nejvyššího pásma 5 kHz současně s volume už je slyšet drobný šum, ale stále IMHO v mezích.

+ plusy:
+ cena
+ při nastavení všeho uprostřed a sepnutí není poznat, že by ovlivnil zvuk
+ šumí jen pokud se vytáhne volume a nejvyšší pásmo skoro na max, což je ale IMHO normální

- mínusy:
- menší rozsah dB
- hůře čitelný potisk, nevhodně zvolené barvy
- šum (viz. plusy)

Takže shrnu - pokud chcete levný EQ a nemáte extrémní nároky, doporučuji!


Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7547
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Hendrek » 21.05.2018 20:38

Nikdo nic? Tak navážu sám, dnes mi dorazil:

KOKKO FOD3 (Mini Overdrive)

- Prodejce: KOKKO Official Store (dorazilo za 15 dní bez problémů)
- Pořizovací cena: 17,85 USD (389,79 Kč)

Prostě jsem chtěl vyzkoušet nejlevnější Tube Screamer, který se dá sehnat, tak jsem jej koupil. S originálem nemám jak porovnat, ale podle mě funguje perfektně, jak s malou lampou Vox AC4TV, tak s digi preampem Mooer. Super nakopávadlo na sóla. Krabička přišla zabalená v originální jednoduché papírové krabici, včetně mini manuálu. Vzhledově vypadá jako krabičky řádově dražší (a zvukově hraje IMHO také tak).
Definitivně zakotví nadlouho v mém mikro pedal boardu.

+ plusy:
+ cena
+ bytelné kovové provedení
+ jednoduchý estetický design
+ rysky na knobech jsou luminescenční, takže jdou pěkně vidět ve tmě (to by měli všichni výrobci dělat povinně :D)
+ zvuk

- mínusy:
- nenarazil jsem zatím na žádný

Shrnutí - kdo nemá zatím TSko, není již důvod otálet nebo se vymlouvat na nedostatek financí. Jednoznačně dopručuji!
Tak už pokračujte někdo další :).

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2837
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Fořt » 21.05.2018 22:23

pedalboard05-2018.jpg
Tak já se konečně přidám, jak jsem slíbil.
Všechny čtyři jsou vidět na snímku pedalboardu.
- Ammon EQ7:
https://www.aliexpress.com/item/High-qu ... 4c4d0gmyYa
Recenzoval již Hendrek, mohu víceméně potvrdit. Zatím jsem zkoušel při poměrně malé hlasitosti, takže šum jsem asi nemohl úplně objektivně posoudit, ale zdá se, že fakt nešumí, snad i méně než Danelectro Fishn'n'Chips.
- MOSKY MP-51 Spring Reverb:
https://www.aliexpress.com/item/MOSKY-M ... 4c4d0gmyYa
Dělá přesně to, co jsem od něj čekal - nahrazuje mi pružinový reverb, který v zesíku (Jet City JCA20HV) nemám. Nejsem přítelem složitého nastavování mnoha parametrů, takže mi vyhovuje, že na tomhle se nedá nastavit de facto nic. V ukázkách na YT se při kroucení poťáky Mix a Dwell něco děje, ale na tom mém to nějak nefunguje. Mám mix na minimu, kdy se začíná ve zvuku projevovat. Jakmile ho dám o trošku víc, už je tam na můj vkus reverbu moc, jak do surfu. Dwell při nízkém nastavení mixu nemá prakticky žádný efekt. Možná je efekt vadný, nebo na něj má vliv to, že jej mám před preampem, nikoli ve smyčce. Tam jsem ho ještě nezkoušel, a asi ani nebudu, mně takto vyhovuje. Reverb je pro mě značně návyková věc, léta jsem ho používal v kombu Fender SCXD a po přechodu na celolampový jednokanál mi chvíli chyběl, ale zvykl jsem si žít bez něj (na zákl. doprovodný zvuk, na sóla používám delay EHX Memory Toy - s ním si mimochodem Mosky docela rozumí). Teď už by mi opět chyběl, když ho vypnu.
- Rowin Phaser:
https://www.aliexpress.com/item/ROWIN-G ... 31292.html
Nejmenší krabička, kterou jsem kdy měl. Kopírka MXR Phase 90, asi. Dva módy - vintage a modern - údajně kopírují různé verze předlohy (Script logo a nějaká druhá). Předtím jsem měl EHX Small Stone (nano verzi), tenhle je MNOHEM lepší, pro mé účely. Potřeboval jsem napodobit zvuk Micka Ralphse ve zlaté éře Bad Company. Ralphs ho měl zapnutý skoro pořád, je to slyšet hlavně na live nahrávkách. Takový zvuk á la Univibe nebo pomalu rotující Leslie, hlavně při mírném základním crunchovém zvuku připomínající Hammondy s Leslie (např. skladba Simple Man), to se ze Small Stone nedalo vůbec dostat. Navíc byla taková zahuhlaná. Používám vintage mód, ten modern je výraznější, dobrý na clean funky beglajty. Připomíná trochu ten výraznější mód na Small Stone, ajenže tam je ještě výraznější, skoro až nepoužitelný (možná pro nějaké psychedelické zvuky při hodně vytočené Speed), na rozdíl od Rowinu. Rowin ale zase takovou psychedelii jako Small Stone při vytočené Speed neudělá, spíš to trochu připomíná rychle rotující Leslie. Super krabka, naprostá spokojenost!
- Kokko Chorus:
https://www.aliexpress.com/item/Guitar- ... 64427.html
Koupený z druhé ruky z Bazaru, nikoli z Alie. Zřejmě kopírka Boss CE-2, resp. asi kopírka jeho čínského klonu od Mooer. Na rozdílu od originálu má přidaný poťák mix. Nevím, zda je analogový či digitální, našel jsem rozporné informace, ale zní mi mnohem "analogověji" než jeho simulace na Zoomu MS70CDR. Dobře funguje i jako rychle rotující Leslie, při hodně vytočené Speed. U Kokko krabiček trochu nechápu, jak je udělaný true bypass. Switch lupe velmi měkce, stejně jako např. na Zoomu MS70CDR. Přitom po odpojení napájení signál prochází. V manuálu se uvádí, že lze po podržení switche přecházet mezi buffer a TB módem, ale neslyšel jsem žádný rozdíl (velmi transparentní-neutrální buffer?), a teď si nejsem jistý, zda i po přepnutí do buffer módu (jak to ale poznat, že se něco přepnulo?) nefungoval bypass i po odpojení napájení.

Ještě mám Rowin kopírku EHX Electric Mistress (či spíše Mooer Elec Lady), ale ta dorazila vadná (asi vadný či blbě nastavený LFO), o vyhrané dispute a vrácení peněz už jsem tu někde psal.

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7547
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Hendrek » 24.09.2018 9:58

Tento článek bude o levných multi napájecích zdrojích, které jsem nedávno koupil na Ali (viz. Co jsme zrovna koupili...). Nejsou to sice efekty, ale s efekty jednoznačně souvisí.
Zdroje jsem již mohl vyzkoušet jak doma, tak ve zkušebně i na živo, následovat bude jak souhrn technických informací, tak osobní zkušenost.
Všechny zdroje byly testovány s mým velkým PB, Kokko byl testován i s malým PB. Žádný z nich samozřejmě nemá galvanicky oddělené výstupy, tudíž riziko vzniku brumu a jiných pazvuků jsem očekával. Otázkou je, zda některý ze zdrojů nepřekvapil, což se dočtete níže.


MOSKY DC Tank
mosky_dc_tank.jpg
SPECIFIKACE
Material: Metal
Power adapter: AC 100-240V, 50/60Hz
Input: DC 15V
Output:
5way 9V 100mA
1 way 9V 500mA
Power supply size: 95*39*29mm
Pedal power weight: 180g
OBSAH BALENÍ
1 * Power Supply
1 * Power Adapter
6 * Power Cables
2 * Polarity Reversal Cables
1 * User Manual
HODNOCENÍ
Tento mini multi zdroj je sympatický především svou velikostí (rozměr jako mini efekty) a jako takový je ideální do malých PB. Ve svém malém PB jsem jej ovšem vyzkoušet nemohl, protože tam potřebuji 2x 500mA (Mooer preamp, Digitect Trio+), jinak by co do počtu výstupů vyhovoval. Proto jsem jej otestoval v kombinaci s dalším z multizdrojů pro napájení části velkého PB. Konkrétně jsem jím napájel PolyTune, Vibe, Corona, Flashbach, HOF.
Výsledek příjemně překvapil, žádný nežádoucí zvuk, brum či pískání jsem v tomto případě nezaznamenal. To samozřejmě platí jen pro mou kombinaci efektů, jelikož tím, že to nemá galvanicky izolované výstupy, mohl by v jiných případech nastat problém.
Ale jelikož u mě to funguje, dávám 5/5 i proto, že je to tak malé.
Edit 17.11.2018: Dnes jsem učinil pár úprav v mikro PB, přidal do něj dva efekty a plánoval to celé napájet z DC Tanku. Bohužel s touto kombinací efektů už si zdroj neporadil a bruměl. Bylo to dobře slyšet při postupném odpojování napájení jednotlivých efektů, kdy se brum postupně vytrácel až nebyl slyšet vůbec. Naštěstí staré řešení se spínaným adaptérem Warwick RockPower NT5 (1300mA) a daisychainem zafungovalo opět bez ztráty kytičky. DC tank bohužel dodatečně ztrácí jednu hvězdu.MOSKY JUICE POWER
mosky_juice_pwr.jpg
SPECIFIKACE
Material: Metal
Power Input: DC 18V
Power Output: 7 * DC 9V max.100mA
1 * DC 9V max.500mA
1 * DC 12V max.100mA
1 * DC 12V max.500mA
1 * DC 18V max.100mA
1 * DC 18V max.500mA
Power Adapter: EU Plug, input--100-240V, 50-60Hz 0.6A, output--DC18V 2A
Item Size: 17.8 * 6 * 2.5cm / 7 * 2.4 * 1in
Item Weight: 400g / 14.1oz
OBSAH BALENÍ
1 * Power Supply
1 * Power Adapter
12 * Power Cables(50cm)
1 * Polarity Reversal Cables
1 * 5.5mm * 2.1/2.5mm to 3.5mm cable
1 * Battery Clip Converter Cable
HODNOCENÍ
Tento zdroj byl nejdražší, čekal jsem tedy nejlepší výsledky. Bohužel, opak, byl pravdou. V PB jsem jím napájel nejdříve Silencer, Hypergravity, SubnUp, Helix, DM, Mojo, Mooer, EQ, zbytek efektů byl napájen z Harley Benton Junior s galvanicky izolovanými výstupy. Ihned se dostavilo pískání, které trochu pominulo poté, co jsem z napájení vyloučil Helix a přepojil jej na HB Junior. Při spínání různých kombinací efektů se ale pískání opět nahodile dostavovalo, takže jsem tento zdroj pro použití v mém PB vyloučil.
Bohužel dávám pouhých 2/5 hvězdiček.KOKKO Guitar Pedal Power Supply
kokko_pwr_spply.jpg
SPECIFIKACE
material: Aluminum alloy
power: AC 110v-240V
Input: DC 18V,
Output: 6 * DC 9V max.100mA
2 * DC 9V max.500mA
1 * DC 12V max.500mA
1 * DC 18V max.500mA
Dimension: 150 x 50x 30mm
Net weight: 400g
Color: Black
OBSAH BALENÍ
1* User Manual
1* host
1* DC18V power adapter
10* DC power cable
2* Polarity Conversion cable
HODNOCENÍ
Jelikož má tento zdroj 2x výstup 9V 500mA, plánoval jsem jej použít do mini PB, kde mám dva pedály s vyšším odběrem. Montáž proběhla celkem bez problémů, musel jsem u PB trochu zvednout nožky, protože zdroj má na výšku ze všech čtyř největší rozměry. Po vyzkoušení doma jsem zaznamenal drobný brum, ale troufl jsem si PB i přes to vzít do zkušebny a následně na živé hraní. Brum byl slyšet pochopitelně i tam, ale udržel se v relativně nízké hlasitostní úrovni. Odehrál jsem tak jednu písničku, nejspíše jsem jej slyšel stejně jen já, ale i tak jsem využil krátké pauzy a rychle nahodil zpět staré řešení napájení se dvěma adaptéry a daisychainem (naprosto bez brumu).
Následně, aniž bych od Kokko čekal něco jiného, než opět brum, jsem jej ještě vyzkoušel pro napájení velkého PB (Silencer, Hypergravity, SubnUp, Helix, DM, Mojo, Mooer, EQ). A ejhle, ono to bylo naprosto tiché, bez brumu. Zde se mi potvrzuje, že u těchto zdrojů závisí skutečně na konkrétně připojených efektech a jejich celkovém zapojení. V tomto případě fungoval zdroj výborně a společně s DC Tank mini jsem použil pro kompletní napájení velkého PB bez jediného problému.
Čili dávám 3,5/5.
Edit 16.11.2018: Chtěl jsem z 12V výstupu napájet Mooer Radar, který vyžaduje max. 300mA, výstup má umět poskytnout 500mA, ale napájení se přerušuje a Radar se vypíná. Výstup jej neutáhne. Na 9V 500mA výstupu Radar funguje, ale chci jej napájet 12V, jak káže manuál. Proto ještě dodatečně strhávám jednu hvězdu. Zajímavé je, že níže uvedený Vitoos z 12V výstupu Radar bez problémů utáhne, ačkoliv by měl výstup být jen 100mA. Výstupy mají deklarovanou ochranu proti přetížení, takže Radar zatím provozuji na Vitoušovi.Vitoos PS1
vitoos_ps1.jpg
SPECIFIKACE
Material: Aluminum alloy
Colors: White/Silver(optional)
Power supply input: 18V 1000mA
Power supply outputs: 9V 100mA (*7), 9V 500mA(*1), 12V 100mA(*1),18V 100mA (*1)
Adaptor input: 100V-240V at 50/60Hz
Adaptor output: 18V, 1000mA
Adaptor plug type: EU PLUG
Item Size: 15.8 * 3.4 * 4.7cm / 6.2 * 1.8 * 1.8in
Item Weight: 159g /5.6oz
Package Size: 19.5 * 13 * 9.5cm / 7.7 * 5.1 * 3.7in
Package Weight: 621g / 22oz
OBSAH BALENÍ
1 * Power Supply
1 * Adaptor
10 * Cables
HODNOCENÍ
Tady mne na první pohled zaujalo téměř až prémiové balení produktu, na které jsme zvyklí spíše u značekových výrobců. Hladká krabice s potiskem (u ostatních jen prostá papírová krabice), uvnitř další krabice s potiskem pro samotný zdroj, který v ní byl usazen v ochranné pěně.
Další, co mne hned zaujalo byla hmotnost zdroje. Oproti jiným včetně DC Tank mini, byl zdaleka nejlehčí. To ve mně vyvolalo obavy, jestli nějak neochudili střeva zařízení a bude to fungovat. Ovšem po zapojení velkého PB (opět Silencer, Hypergravity, SubnUp, Helix, DM, Mojo, Mooer, EQ) mi spadla čelist, žádný brum, žádné pískání. Ne nadarmo stojí na štítku "designed in Germany", byť na krabici stojí "designed in L.A. (ale to je mi jedno, hlavně, že funguje). Tento zdroj společně s DC Tank mini jsem použil pro kompletní napájení velkého PB bez jediného problému.
Dávám 5/5, celá prezentace produktu (balení), technické parametry (hmotnost) i funkčnost působí velmi prémiovým dojmem.Tak doufám, že vám tento článek bude k užitku. Já mám teď doma dostatečný počet použitelných multizdrojů do konce života :D.
Závěr z toho je, že se dá za levný peníz s trochou štěstí pořídit multi power supply, který bude v dané konfiguraci efektů fungovat dobře. Na druhou stranu u těchto zdrojů bez galvanické izolace může dojít při určitých konstelacích efektů k brumu, pískání, atd. Je to jen o tom to zkusit.

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2837
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Fořt » 24.09.2018 14:56

Dík za užitečné informace. Můžeš ještě doplnit ceny? A obrázky se bohužel nezobrazují, aspoň na mém PC ...

Uživatelský avatar
torst
Příspěvky: 5056
Registrován: 26.01.2010 14:19

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od torst » 24.09.2018 15:00

taky nic nevidim.
Vždyť tu dnes čím dál evidentněji čelíme stavu, v němž svobodné umění vzniklé po sametové revoluci nejenže nepřekonalo, ale ve svých vrcholech se ani nevyrovnalo tomu předlistopadovému. (Ondřej Horák, literární kritik, LN 26.9.2020)

Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 2501
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od cherreda » 24.09.2018 16:55

:) Tedy pánové, vy jste rozmazlení. Proč se nekouknete na www.aliexpress.com, během minuty jsem zkoukl všechny čtyři, déle mi snad trvalo napsat tuhle větu... :)

Hendreku, díky za tipy.

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7547
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Hendrek » 24.09.2018 18:42

Obrázky opravím, myslel jsem že z Google fotek to tu zobrazí. Ceny máte v tom odkazu z první věty, nebuďte líní :).
Edit: obrázky nahrány přes FB, doufám, že už jsou vidět, díky za upozornění.

Uživatelský avatar
innerself
Příspěvky: 1379
Registrován: 20.04.2013 19:13

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od innerself » 3.11.2018 17:32

Čus. Když už se tu řešily ty zdroje, tak mám jeden dotaz. Druhej kytarák má čínskej kokko overdrive a k tomu originál adaptér k bossáckýmu ns2 gatu a nějak si to spolu nerozumí (propojení díky takový rozpětky která se napojí samicí na adaptér a samci do krabiček). Nepoužívá někdo z vás podobobnej vercajk, že by mi moh popřípadě poradit nějakej adaptér co by si uměl poradit s oběma krabičkama bez jakýhokoliv brumu? Když efekty zapojim oba samostatně, tak je všechno v pohodě, jakmile je ale nějakym způsobit připojim na stejnej zdroj, tak je problém.
Apce: Peavey 6505, Peavey JSX, Laney TF300
Reprobox: Mesa Recto Traditional 4x12
Krabičky: Demon Ts808/ Ts9, Boss Ns-2
Kejtra: B.C. Rich Warlock NJ Deluxe (SD AHB-2)

Uživatelský avatar
Trevor
Odborník
Příspěvky: 1258
Registrován: 18.04.2011 16:32

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Trevor » 3.11.2018 17:35

Zkusmo odpoj stineni na jedne strane propojovaciho kabelu mezi efekty
Provádím základní měření elektronek a drobné opravy a úpravy elektronkových aparátů a věcí kolem hraní. Vše je na domluvě - Severní Čechy
Dotazy prosím do SZ

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7547
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Hendrek » 3.11.2018 20:21

Jistota je jedině galvanicky izolovaný multizdroj.

Uživatelský avatar
innerself
Příspěvky: 1379
Registrován: 20.04.2013 19:13

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od innerself » 3.11.2018 22:38

Hendrek píše:
3.11.2018 20:21
Jistota je jedině galvanicky izolovaný multizdroj.
Myslel jsem si to, ale po zkušenostech, kdy jsem napájel z adaptéru boss ns2 a z něj DC outem napájel další efekt a brumělo to, kdežto pomocí tý rozdvojky (rozpětky) napojený nejprve na adaptér a až potom vražený do obou efektů byl klid, nerozumim už ničemu a radši se na všechno co ptám :D
Apce: Peavey 6505, Peavey JSX, Laney TF300
Reprobox: Mesa Recto Traditional 4x12
Krabičky: Demon Ts808/ Ts9, Boss Ns-2
Kejtra: B.C. Rich Warlock NJ Deluxe (SD AHB-2)

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7547
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Hendrek » 4.11.2018 13:06

Já mám ten Kokko zapojený na jeden adaptér přes daisychain s dalšími čtyřmi efekty a bez problémů. Některé krabičky se prostě nemusí.

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7547
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Hendrek » 8.11.2018 7:15

ENO EX EQ7 (Mini Guitar Equalizer)

- Prodejce: Trendy Music Store zboží dorazilo za 15 dní
- Pořizovací cena: 24,68 USD (572,15 Kč)

Měl jsem možnost si vyzkoušet další mini 7 pásmový EQ (zakoupen mnou, ale určen jinému člověku). Je to v podstatě úplně stejná krabička jako výše recenzovaný Amoon EQ7, jen přebrandovaná, tudíž budu zmiňovat spíše jen rozdíly. V papírové krabičce je textilní pytlík s pedálem a návod. Balení tím pádem působí více luxusněji, než u Amoon. Některé tahové poťáky šly zprvu ztuha, musel jsem je rozchodit, tímto Amoon netrpěl. Zvuk totožný, +-15dB na každém pásmu, master volume, který neztlumuje až do nuly, ale opět nejspíše jen +-15dB. Šum přijatelný a v podstatě se objeví jen pokud se ohulí výšky a volume, takže normálka. Pedál mi cvrlikal se spínaným zdrojem Thomann NT 0910 AC/PSA, s čínským Mosky DC Tank (recenze výše) nikoliv. To ale přisuzuji tomu zdroji, protože mi cvrliká i s Amoon EQ7 a poslední dobou si toho všímám i u více pedálů (asi degradace nějaké součástky, nový to nedělal). Grafické zpracování je lepší než u Amoon, popisky dobře čitelné.

+ plusy:
+ cena
+ při nastavení všeho uprostřed a sepnutí není poznat, že by ovlivnil zvuk
+ šumí jen pokud se vytáhne volume a nejvyšší pásmo skoro na max, což je ale normální
+ pěkné balení s textilním pytlíkem
+ dobrá čitelnost popisků

- mínusy:
- menší rozsah dB
- šum (viz. plusy)
- tahové poťáky se musí nejdřív rozchodit, aby nedrhly

Sumasumárum - za ty prachy jo. Ekvalizér je hodně opomíjený pedál, který ovšem může mít zásadní vliv na zvuk, zkreslení, čitelnost, atd. Možnosti využití jsou nesčetné, měl by jej mít po ruce každý kytarista a vzhledem k cenové dostupnosti těchto asijských tygrů neexistuje výmluva, proč ne.


Uživatelský avatar
torst
Příspěvky: 5056
Registrován: 26.01.2010 14:19

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od torst » 8.11.2018 8:58

bezva, dík za report. Obecně mám s G-EQ ten problém, že do těch tahovejch potů prostě MUSÍ propadat prach a svinstvo, hlavně z boty. A u tohoto mini to platí obzvlášť. Na druhou stranu - většinou si nastavíš nějaký pevný průběh a pak už s ním příliš nehýbeš.
Vždyť tu dnes čím dál evidentněji čelíme stavu, v němž svobodné umění vzniklé po sametové revoluci nejenže nepřekonalo, ale ve svých vrcholech se ani nevyrovnalo tomu předlistopadovému. (Ondřej Horák, literární kritik, LN 26.9.2020)

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7547
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Hendrek » 8.11.2018 9:04

No, asi tak, něco za něco. Na domácí užití nebo do čistotného PB, na který se nešlape extrémně znečištěnou obuví, to stačí :).
Kurnik, jak tak čtu zprávy ohledně současné zahraniční návštěvy naší státní hlavy, snad mě tu nikdo neosočí z podpory a lobování za čínské výrobce :D.
Jen mě teď prostě baví kupovat levné čínské vergly a zjišťovat, nakolik jsou schopny konkurovat značkovým výrobkům z oficiální evropské distribuce. Další dva pedály jsou na cestě.

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7547
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Hendrek » 10.11.2018 7:29

MOSKY Silver Horse (Klon Centaur klon)

- Prodejce: Lite Teck zboží dorazilo za 16 dní, u prodejce nakupuji opakovaně
- Pořizovací cena: 20,71 USD (480,15 Kč)

Včera dorazil další přírůstek, který jsem si doma v rychlosti otestoval na lampovém Vox AC4TV, takže jen stručná recenze. Jak název i obrázek napovídá, jde o klona Klona. Provedení pedálu je na vysoké úrovni. Přímé porovnání s originálem samozřejmě nemám a ani mít nikdy nebudu, ale zvukově hodnotím rovněž velmi pozitivně. Dá se tam nakroutit široká škála zkreslení. V porovnání s Kokko Overdrive (Tube Screamer) má více bite a při maximálním Gain už zní pěkně nasraně, ale pořád dobře a použitelně. Při Gain na minimu funguje jako výborný booster. Přepínač voice dává další možnosti charakteru zkreslení. V horní poloze tipuji na zkreslení pomocí antiparalelních diod (nevím, jestli Ge, jako u originálu). V dolní poloze to odhaduji na antiparalelní LED diody (podobně jako má třeba ProCo Rat), protože mezírkou u přepínače lze vidět, jak při hrábnutí do strun vevnitř září červené světýlko. Tento režim mi připadá více loose, rovněž trochu hlasitější. Já osobně jsem preferoval ten voicing v poloze nahoře. Každopádně příplatku za stříbrnou verzi s Voice nelituji.

+ plusy:
+ cena
+ zvuk
+ mechanické provedení
+ pěkná grafická stylizace
+ už jsem psal cena a zvuk?

- mínusy:
- zatím nic

S tímto klonem Klona jsem nadmíru spokojen, i když originál vlastně neznám a je mi i celkem jedno, jak moc se mu Silver Horse blíží. V mém mini pedalboardu nahradí Kokko Overdrive, jelikož je více univerzálnější. Za necelé pětikilo je to bomba. Určitě by mě zajímalo srovnání s nějakým boutique klonem (za desetinásobek ceny) či přímo s originálem (za stonásobek). Třeba to někdo na YouTube někdy udělá, v klonových válkách Andertons chybí :).
Edit 17.11.2018: Provedl jsem dnes další testování a v kombinaci s digitálním preampem Mooer Day Tripper (Vox AC30) už to nebylo takové opojení jako s reálným ampem Vox. Jinak samotný preamp zní dobře, takže tím to nebylo. Ale pořád ten klon podle mě za ty prachy stojí, a dá se pro něj najít pár dobrých využití.Uživatelský avatar
Abu
Příspěvky: 1405
Registrován: 11.01.2009 17:36
Bandzone: http://bandzone.cz/thedirtyraccoons
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Abu » 10.11.2018 8:36

Tak to je moc pekny. Pokud to ma opravdu to zapojeni jako ma mit. Klon je totiz dost specialni tim, ze gain knoflik micha cisty signal do zkresleneho pri ubirani gainu, to skoro zadny jiny overdrive nedela. Jak by to asi hralo s basou? (uvazuji o necem pro naseho basistu, jen takove lehke nachrchlani ve stredech, zadnej metal).

Vetsinou si tyhle zkreslujici krabicky sam stavim, ale za tuhle cenu a u tohodle celkem slozityho efeku bych si to klidne koupil. Nastesti ho (zatim) nepotrebuju, a hlavne uz je pedalboard plny :lol:

Nedelaj cinani taku Expandoru?
Hraju výhradně na šrot.

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7547
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné efekty z Číny - zkušenosti

Příspěvek od Hendrek » 11.11.2018 21:56

Abu, na basu by měl být dobrý OD/dist/fuzz, který má blend. Buď jako samostatný knob, nebo jak píšeš, klon to má nastaveno automaticky, že při snižování gainu blenduje čistým signálem. V té souvislosti mne napadá další čínský pedál, který mám díky Hyenikovi doma v podstatě nejdéle, a nějak jsem na něj ve zdejších recenzích zapomněl. Pro pořádně naprděný bass buzz zvuk:

Mighty Sound M3 (Mini Classic Buzz Fuzz)

- Prodejce: ptejte se Hyenika
- Pořizovací cena: -II-

Velmi univerzální fuzz díky ovladačům Drive, Dry blend, Volume, Bass buzz & Treble bite. Lze nastavit od uprděného germaniového Fuzz Face až po agresivní kousavý zvuk. Nejlepší mi na tom příjde knob Blend, kdy se dá fuzz zkrotit i do pouhého naprděného či chlupatého nádechu na čistém zvuku. Už jej mám delší dobu a s pedálem jsem nikdy neměl problém.

+ plusy:
+ cena?
+ zvuk
+ mechanické provedení
+ variabilita

- mínusy:
- zatím nic

Už není na Ali v prodeji, ale zahlédl jsem jej bazarový na Reverbu, tak kdyby se někomu poštěstilo, mohu doporučit.
Odpovědět

Zpět na „Kytarové efekty“