Levné OD krabičky - ModTone Dyno Drive vs. EHX Nano Muff

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7288
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Levné OD krabičky - ModTone Dyno Drive vs. EHX Nano Muff

Příspěvek od Hendrek » 26.06.2013 11:05

Model:
ModTone Dyno Drive
Foto:
Obrázek
Pořízeno:
24.6.2013, nový, obvyklá cena cca 1350,- Kč, pořízeno v akci za 449,- Kč


Model:
Electro Harmonix Nano Muff Overdrive
Foto:
Obrázek
Pořízeno:
30.4.2013, nový, obvyklá cena cca 1100,- Kč, pořízeno v akci za 511,- Kč


Testováno na:
Bach Les Paul (R.M. Color Sound Neck, Bridge) -> Hughes & Kettner Edition Blue 30-R
Squier Standard Stratocaster (Lace Sensor Hot Gold) -> Vox AC4TV


Základní charakteristika:
Dyno Drive
• overdrive krabička z kategorie "levných" výrobků
• kovové šasi s lakovaným povrchem
• made in China
• ovládání - Tone, Drive, Level
• napájení 9V baterie nebo adaptér
• True-Bypass

Muff
• overdrive krabička z kategorie "levných" výrobků
• kovové šasi
• made in USA
• ovládání - Volume
• napájení 9V baterie nebo adaptér
• True-Bypass

Zpracování:
Obě krabičky působí díky kovovému šasi robustním dojmem. ModTone má povrch lakovaný, EHX má povrch potištěn. Ovládací prvky i konektory působí rovněž dobrým dojmem.
Zatímco Dyno Drive nabízí tři ovladače, které poskytují dostatek možností nastavení, Muff je díky jedinému ovladači volume minimalistický a počítá s tím, že kytarista bude pracovat s volume na nástroji.


Zvuk:
Dostáváme se k tomu, co nás zajímá nejvíce. Jak to vůbec hraje? Obě krabičky byly testovány na Bach Les Paul (R.M. Color Sound Neck, Bridge) hrajícího přes modelingové kombo Hughes & Kettner Edition Blue 30-R a na Squier Standard Stratocaster (Lace Sensor Hot Gold) hrajícího přes lampový Vox AC4TV. Krabičky byly napájeny z 9V baterie.

LP -> Dyno Drive -> H&K
Dyno Drive zněl překvapivě dobře, žádný šum, pomocí tří ovládacích prvků se dal zvuk měnit od lehkého crunche až po šťavnatý overdrive. Téměř ve všech nastaveních působil jistě a neměl jsem s tím zvukem problém. Snad jen při nízkém zkreslení se mi zdálo, že prolézá zvuk nezkreslené kytary, jako by byl efekt k dry signálu přimícháván, ale je to jen subjektivní dojem.

LP -> Muff -> H&K
Muff rovněž negeneroval žádný šum. Při kombinaci kytary s humbuckery a modelingového aparátu však nezněl tak dobře jako Dyno Drive. Míra zkreslení u něj závisí na nastavení volume kytary. Při maximálním volume na kytaře byl zvuk moc "hranatý", nelíbil se mi. Při nižším volume na kytaře už se trochu uklidnil a kreslil pěkně. Použitelný byl tedy spíše crunch, než maximální overdrive.

Následně byly krabičky zkoušeny na stratocasterovi přes lampové kombíčko. Tady je ovšem nutno říci, že dojem z obou krabiček je opačný. Při této kombinaci kytary a aparátu se chovaly úplně jinak.

Strat -> Dyno Drive -> Vox
Při nastavování ovladačů Dyno Drive se mi zdálo, že z toho leze pořád stejný zvuk, jen silnější či slabší v závislosti na nastavení Levelu efektu. Kroucení s Tone a Drive se ve zvuku moc neprojevilo, stále byl moc výškový, tenký. Malý zázrak nastal, když jsem na stratovi stáhl Tone. Pak teprve hrál pěkně šťavnatě, jak tomu bylo v předchozí kombinaci LP a H&K. Čili velký vliv na výsledný zvuk bude mít kytara, resp. snímače. S HB snímači bude snazší dostat z něj pěkné šťavnaté zkreslení, než se singly. U těch je nutné zatáhnout clonu na kytaře. Při vypínání efektu se z komba ozývalo lupnutí.

Strat -> Muff -> Vox
Muffovi naopak kombinace singlů a lampy svědčí. Tone na kytaře nemá na zkreslení efektu podstatný vliv. Zkreslení bylo při maximálním volume na kytaře pěkně kulaté a hřejivé. Při nižším volume přejde do příjemného crunche, přes takový lehce špinavý bluesový sound až po čistý zvuk alá booster.

Spolehlivost, využití:
Co se spolehlivosti týče, je ještě brzy dělat závěry. Obě krabičky jsou vzhledem k ceně, za kterou jsem je pořídil naprosto v pořádku. Každá má své pro a proti, ale ani s jednou z nich nemám problém a použiji je klidně obě, pro dvě varianty zkresleného zvuku. Dokud je na chleba, nemám potřebu se jedné z nich zbavovat :).

Shrnutí:
Závěrem je tedy nutno říct, že zvuk krabiček je podstatně ovlivněn typem kytary (snímači). Vliv komba na zvuk bude určitě také, nicméně nemohl být v testu věrohodně prokázán (bylo by potřeba testovat s jedním nástrojem do dvou komb).
Efekt, který se při jedné kombinaci kytary a aparátu jeví jako jasný favorit, naopak při jiné kombinaci zaostává a do popředí se dostává dřívější outsider.

„Kdyby mi krabičky ukradli, koupil bych si je znovu?“
Kdyby mi je ukradli, přeji jim, aby jim ruce upadly :D.
Pokud by byla pořizovací cena opět tak výhodná, klidně bych si je pořídil znovu.

Poděkování:
Elkesarovi za asistenci při testování.

Uživatelský avatar
Diamant
Příspěvky: 95
Registrován: 7.01.2014 17:40

Re: Levné OD krabičky - ModTone Dyno Drive vs. EHX Nano Muff

Příspěvek od Diamant » 15.06.2016 20:48

Pěkná, precizní recenze!

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“