Stránka 1 z 1

Line6 HX Stomp

Napsal: 16.11.2018 8:40
od filo01
Pár postřehů pro případné zájemce, kteří by si chtěli polepšit přechodem z levnějších a jednodušších mulťáků.
 • 126 patchů ve 42 bankách po třech
 • Footswitche reagují kromě klasického sešlápnutí i na dotek prstu (obsluhují jinou funkci než on/ff).
 • Omezení patche:
  HX Stomp umožňuje pouze 6 bloků na jeden patch, Amp může být v řetězci jen jeden.
  Tady je video, kde i na Helixu narazí na limit a musí "přeházet" delay a reverb do další větve, kterou řídí druhý DSP
  https://youtu.be/7pCGOsg0IhA?t=1351
  Tu ale HX Stomp nemá, viz poznámka na Line6 fóru:
  What you're running into is a well known and well documented situation in which items get greyed out due to the DSP limits. All Helix products are using the SHARC ADSP-21469 chip. It's just the Floor, LT and Rack have two of them, and the HX Effects and Stomp have one. BTW, the Fractal FX8 uses a single SHARC ADSP-21469 chip as well, just for comparison's sake.
  Má globální EQ a noise gate, které se nepočítají do limitu 6 bloků. To samé split a mixer.
 • Přepínání patchů. HX Stomp (ani velký Helix) neumí při přepínání patchů trail/spillover (přeznívání delaye nebo reverbu). Navíc je při přepínání slyšitelná prodleva.
 • Napájení baterkou: Ač má deklarováno 9V 3A, tak ho zvládla i tahle powerbanka. Tady a tady je měření spotřeby (937mA-1,2A).
 • Looper: Looper musíte zařadit do řetězce jako samostatný blok. Jde zařadit kamkoliv a jde tak použít i pro "reamping" zesilovače a bedny (nebudete muset hrát stejný riff furt dokola). Pokud zaloopujete patch, tak se můžete přepnout na jiný patch jen v případě, že jeho řetězec obsahuje looper stejného typu (mono/stereo)
 • AUX In: nemá samostatný jack, je společný s FX return. Když se v global settings return nastaví na aux in, není potřeba mu vyhrazovat extra blok.
 • Sluchátkový výstup (hlasitost): set output type to "line"
 • Má stereo vstup a umí zpracovat oba kanály nezávisle, tj. např. L kanál elektrika, R kanál akustika. Umí i dva nástroje ve stereu, viz odkaz.
 • Snapshot mode: Umožňuje zapamatovat si parametry jednotlivých bloků (efektů) v řetězci. V rámci patche lze vytvořit 3 snapshoty a přepínat se mezi nimi. Při přepínání snapshotů není prodleva (jako v případě přepínání mezi patchi) a jde použít trail.
 • MIDI: Na rozdíl od Helixu HX Stomp neumí ovládat přepínání kanálů na externím zesilovači
 • IR cab a Helix cab: jde je použít ve stereu současně tak, že do jednoho kanálu jde IR a do druhého interní cab. "Sežere" to ale tři bloky (amp,cab,ir). Pokud stačí interní cab, tak lze použít jejich model amp+cab, který zabere jen jeden blok. Nebo můžete použít amp a dualcab, tahle kombinace zabere 2 bloky a umožní vám poslat do každého kanálu jiný cab.

Re: Line6 HX Stomp

Napsal: 25.02.2019 18:05
od Lime
Má někdo další zkušenosti s HX STOMP? Zajímalo by mě, zda někdo řídí HX přes MIDI např. BOSS ES8. Přepínání zvuků je bez problémů, jen se mi HX zasekává, pokud použiji funkci WAV (Virtuální expression pedál bude cyklicky upravovat parametr, zadaný parametrem “Target” pevně danou formou vzorku). Pak musím HX resetovat. Docela mě to překvapilo, neboť Line 6 M5 v tomto byl bezproblémový. Díky za Vaše postřehy.

Re: Line6 HX Stomp

Napsal: 27.03.2019 12:38
od milius
Pár tipů (převzato z Youtube a vyzkoušeno):
- Tap/tuner switch lze v Global settings změnit na třetí switch (mód FS3).. Pokud by pak někomu chyběl rychlý přístup k ladičce, tak ji lze zapnout stiskem Action + Page ->
- V input blocku presetu lze nastavit impedanci kytary.. Výchozí nastavení je Auto, mě pomohlo přepnutí na 230 kOhm k odstranění kolísání hlasitosti ve sluchátkách
- V témže bloku lze nastavit noise gate - dá se použít např. pro odstranění šumu u hi-gain efektů v klidovém stavu, aniž by se plýtval EQ blok
- IR dokážou hodně pomoci (to platí i pro ostatní Helix produkty).. pro vyzkoušení lze zde stáhnout IR pro Marshall 1960A zdarma - https://www.redwirez.com/free1960g12m25s.jsp